Sherlock

Krimi / Mysteriózní / Drama
Velká Británie, (2010–2017), 17 h 51 min (Minutáž: 88–90 min)

Předloha:

Arthur Conan Doyle (kniha)

Enelya

Ačkoliv se mi všechny 3díly moc líbily(zvláště poslední The Great Game luxusně ukončil první miniserii), nemohu si pomoci, ale ... vše co na Ritchieho filmu o Sherlocku Holmesu miluju, mi tu chybí. 1.) viktoriánská éra. Ano, musím uznat, že zasazení do dnešního Londýna je opravdu skvělý nápad a divím se, že s tímto nápadem nikdo nepřišel dříve, ovšem bohužel ,,zamlžené" záběry na Londýn nikdy nebudou mít pro mě tu správnou atmosféru 2.),,chemie" mezi Holmesem a Watsonem. Zdá se mi jakoby Cumberbatch s Freeman nebyli tolik sehraní, v porovnání v Robertem a skvěle sekundujícím Judem jsem zprvu byla dosti v rozpacích. a za 3.) Sexy Sherlock Holmes(to mluví za vše:D) Když však pozapomenu na svou slabost pro Sherlocka od Guye Ritchieho, musím konstatovat, že je to opravdu letošní detektivní seriálová bomba s trochu více arogantním Sherlockem, podmanivou hudbou a dobrým scénářem. Celkově 85% (třetí díl si ovšem zaslouží plných 100%) ()

maty-maty

Velmi zajímavě pojat příběh pana Holmese. Zasazen do 21.století a moderní technologie. Tak uvidíme jak mu to půjde dál. ()

Nowecki

První díl je fenomenální, pak jde kvalita dolů spolu s únavou diváka z nerealističnosti hlavní postavy. Třetí díl je už nuda, která čerpá z předchozích dvou a zde lépe než kde jinde platí - ještě že v nejlepším přestali. ()

Spielbergo

Z amerického blockbusteru si to vzalo to nejlepší know-how včetně hudby, ale proč ne, když to ve výsledku hází výsledek vpravdě geniální. Plný počet. Jak prosté, drahý Watsone.. Jinak musím doporučit stránky http://www.thescienceofdeduction.co.uk/ a http://www.johnwatsonblog.co.uk/ plus fajnšmekři mohou ještě navštívit http://www.mollyhooper.co.uk/ a http://www.connieprince.co.uk/ - dokonalé doplnění série. :) /24.10.10/ Edit: Angláni Sherlocka prostě uměli a umí a jak už zde mnohokrát zaznělo, první díl druhé série je prostě dechberoucí a kulervoucí fajnšmekrovina všech fajnšmekrovin, superlativy bych jmenoval dloooouho. Takže jen obrovské BRAVO pro BBC a všechny herce a jen tak dál, prosím. /8.1.11/ Edit2: Třetí sezóna nezůstává své pověsti nic dlužna a tři roky pauzy nic neubraly na kvalitách a genialitě. Druhý díl dokonce tentokrát vybočil z tradice těchto minisérií, že druhý díl ze tří bývá nejslabší. I AM SHERLOCKED. /8.1.14/ ()

barbarellla

prvni dil byl luxusni, mel spad, vymakane detaily plus sherlockuv zabijacky smysl pro humor - 5 stars. druhy dil uz byl trosku horsi, cekam co se vyklube z trojky, zatim nechavam hodnoceni na **** update: po 3 seriich jsem normalne zamilovana. pet hvezd jak vysitych :D ()

SB

Ajajajaj... Máme tady Efekt Shawshank? 4 a 5 hvězd? Za co? Viděl jsem tedy jen jeden díl (Slepý bankéř), jsou snad všechny tak hrozné??? Způsob vyprávění, technické provedení, střihy kamery i hledání stopy na úrovni Sběratelů kostí či něčeho takového, takřka klipovitý sled pseudokonstrukcí a pseudodedukcí, výkon v hlavní roli zasluhující nakopání do prdele s rozběhem... Málem jsem u toho nudou usnul. Nebudu hodnotit, abych nemusel dát odpad. ()

Parisée

Pokusit se zmodernizovat tak tradiční postavu jako je Sherlock Holmes hrozilo krachem. Myslím ale, že ani zarytí příznivci původních seriálů a filmů nebudou žehrat, že "Conan Doyle se teď jistě obrací v hrobě". Nový seriál má vtip ("Opravdu chcete samostatný pokoj? Nemějte strach, vedle bydlí i dva registrovaní" ) a používá nové obrazové postupy, které divákovi umožňují sledovat tok myšlenek geniálního detektiva (text příchozí SMS se herci nad hlavou vznáší zároveň s tím, jak si ji čte). Tenhle seriál není propadák, ale velmi povedený pokus o Sherlocka 21. století. Zkrátka evoluce. ()

SGC

Dobrý to bylo. Jediný, co mi tam teda dost chybí je nějakej ten bodycount, protože Sherlock je celou dobu důvtipnej, a pohotovej jak lišák František, ale když pak dojde na věc, nechá se skoro udusit šálou od 40ti kilovýho číňána. Jeho side-kick je sice bejvalej voják,ale i přesto, že se občas projeví, jako slušnej střelec, tak je ve finále podobnej looser. Vim, že to nemá bejt žádnej Wolker texas ranger, ani to tak nechci, ale neustálý scény jak se hlavní hrdina, kterej je jinak nedostižnej nechává furt vybouchat jak ve Vietnamu, mně občas docela vaděj. Jinak to je ale moc fajn a rozhodně se u toho hlavně díky charizmatickyýmu hlavnímu hrdinovi člověk neunudí. ()

werous

Klasického Sherlocka miluju. Ráda se nechám překvapit, takže úvodní slovo k filmu či seriálu většinou nečtu. První 2 minuty byl šok. Sherlock a v sočasnosti? Ale ono to fungovalo. A dokonale. Po třetím díle slintám blahem a křičím: "Další!". Pro mě 100%. ()

Formanovec

Když mi kamarád řekl, že v televizi bude nový Sherlock Holmes, ale z 21. století, zhrozil jsem se a bál jsem se, že to bude opravdu velký "průšvih". Naštěstí všechny moje obavy byly naprosto zbytečné, protože tento seriál je opravdu výborný a celý nápad velmi dobře funguje. Úžasně promyšlený, chytrý, vtipný, napínavý seriál, který se usídlil v mých TOP 10. Už aby byly další díly! 5***** Aktualizace 14.1.2012- Po prvním díle, druhé série je všechno ve starých kolejích a všechno do sebe zapadá přesně tak, jak má. ()

ibex

Nejprve jsem viděl epizodu S01E00 Unrated Pilot(nikdy nevysílaná epizoda určená pro hlavouny v TV), která byla naprosto výborná. Tím jsem ale udělal obrovskou chybu, protože první oficíální díl (A Study in pink) byl právě prodloužený a v některých věcech pozměněný pilotní díl. Bohužel ten už za pilotem v hodně věcech pokulhával a zdál se mi až zbytečně překomplikovaný, takže - 0)Pilotní epizoda *****, 1)Study in pink *** 2) The Blind Banker - nebylo to nejhorší, přesto jsem nebyl úplně nadšený *** 3) The Great Game - asi nejlepší díl seriálu **** Celkově mě seriál hodně zaujal a už se těším na další řadu ()

whampingwillow

Pro mě nejlepší seriál roku, ne-li více let. Je to skvěle natočené, líbí se mi přechody mezi scénami, zamlžené pohledy na Londýn a především dynamičnost, jak hudby tak děje. Sem tam se objeví nějaká vizuálně velmi zajímavá scéna (třeba rvačka s Golemem v planetáriu). Většina herců si mě naprosto získala, Rupertem Gravesem, který hraje Lestradea velmi přesvědčivě ( v podstatě klasický nevýrazný detektiv, kterého byste si na ulici spletli s úředníkem), přes Martina Freemana, který je ve svém svetříku a s hrnkem čaje prostě k sežrání. Nejvíc mě ovšem (když nepočítám Benedicta Cumberbatche, protože to je jasné číslo 1) dostal Andrew Scott jako Jim Moriarty. Pro mě záporák tak jak má být, navíc s irským přízvukem a hodně divnou výslovností :-P. Benedicta, který je prostě perfektní raději ani rozebírat nebudu, to bychom tu byli dlouho :) ()

spacemaster

Skvělá podívaná s absolutně dokonalým humorem. Lepší než nějaké kriminálky kterých jsou teď televize plné. Mnohem lepší. Sherlock je přesně ten typ detektiva, kterej by mě donutil spáchat zločin jen proto abych se od něj nechal chytit. I když by na mě asi přišel dřív než bych vůbec něco provedl :D ()

Johannka

Po dlouhé době jsem opět nadšená a natěšená na další každou epizodu (třebaže si BBC s fanoušky nepěkně zahrává. :( ) ...I když je mým oblíbeným Sherlockem Jeremy Brett, B. Cumberbatch byl opravdu skvělá volba. Spojení moderní technologie a klasiky v tomto případě vyšlo dokonale, hudba podtrhující atmosféru, drobné popisky, které se objevují v průběhu dílu jsou výborné (když už se nechystáme sami od sebe...:D) a volba herců je výborná. (Chudák Watson. :D) Zasloužených pět hvězdiček. nemám co vytknout. (!!!) ()

colonel89

Zajímavý tah, zasadit příběhy Sherlocka Holmese do moderní doby, vyšel. Někteří to kritizují, u mě je to spíš naopak. Jediné co mi trošku vadí, je arogance Sherlocka v některých případech. Každopádně se těším na další díly. ()

onlyK2

Jsem velký čtenář Sherlocka Holmese a tento seriál jsem byl docela zvědav. Jednotlivé příběhy se mi docela líbily, ale zasazení do moderní doby mi vůbec nesedí. ()

Andrew Scott je nový pan Ripley

29.11.2018

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

11.03.2018

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017