Dr. Blake je první rok na praxi. Bojuje s osamělostí, trápí ho pochybnosti o sobě a ještě má spory s vrchní sestrou. Když se setká s krásnou pacientku, která je k němu neuvěřitelně laskavá, udělá Blake cokoli, aby zůstala v jeho péči... Orlando Bloom září jako Martin Blake, ambiciózní, ovšem velmi úzkostlivý mladý lékař, jenž se horlivě snaží zapůsobit na své nadřízené a kolegy: primáře Waylanse, sebevědomého internistu Dana a zdravotní sestru Theresu. Jenže okolnosti Martinovi nehrají do noty, navíc mladý lékař ze sebe nedokáže setřást nejistotu. Když je do nemocnice přijata osmnáctiletá Diane (Riley Keough) s infekcí ledvin, dodá Martinovi tolik sebevědomí, kolik jen může pobrat. Jenže když se její zdravotní stav začne zlepšovat, Martin se bojí, že ji ztratí, a tak začne manipulovat s její léčbou ve snaze udržet Diane nemocnou, hezky v jeho blízkosti... (HBO Europe)

faraoon

Ale ono by to tak blbé zase nebylo. Námětem bylo spíše skoro dobré však provedením odfláknuté. Zcela nudný bloom to tak blbě zahrál nebo to tak zahrát měl ???? A nedotažené finále bylo schválně nepravděpodobné ???  Prostě účel světí prostředky Satanovy. A schválně jsem o pár dní odklonil hodnocení. Ale utkvělo. ()

TommyDiamond

Slovo dobrý je zde jistě myšleno ironicky. Náš ,,dobrý'' doktor (Orlando Bloom), který má na hippokratovu přísahu velice odlišný názor než je všeobecně známo, by rád získal srdce své pacientky. Jeho, ale místo klasického dvoření, které není jeho silnou stránkou, nenapadne nic lepšího než rozehrát nečistou hru, která si vyžádá cenu nejvyšší..... Lékaři by měli především pomáhat. Špatné je, když se najde někdo, kdo místo zdravý a života upřednostňuje své zájmy. Drama, které asi nikoho nenechá chladným.... ()

hellstruck

Časům, kdy jsem měla na žákovské knize nalepenou fotku Blooma z Pirátů naštěstí odzvonilo, ale v jeho herecký um věřím stále. V The Good Doctor dostal velkou šanci ukázat co v něm je, což se podařilo, jen ten film.. zkrátka neodsýpá tak rychle, jak by měl (a to je poměrně krátký) a dost pasáží působí nudně. Příběh je slabý. Navíc myslím, že některé doktory to opravdu nepotěší. Každopádně o žádný průser se nejedná, je to průměr. ()

Caminzind

Zajímavý film. Z Blooma se stal kupodivu sympaťák až s rolí psychopata, ačkoliv v ní není úplně přesvědčivý. Žánrově ale není snímek dost dobře vybalancovaný. To sice přidá na nepředvídatelnosti děje, ale zároveň z něj prosakuje opatrnost a snaha o preciznost, která hraničí až s nejistotou. Herecky ho drží nahoře Rob Morrow a hlavně dynamický Michael Peña. Ten zde odvádí pouze svůj standard, ale i díky tomu film nevyzní jako nějaká bakalářská historka z márnice. ()

Kingjiri

Instruktážní video pro začínající doktory, aneb proč si nenechat přirůst pacienty k srdci. Legolas tentokrát běhá bez dlouhejch, skoro bílejch, vlasů, ale za to v bílym plášti. Jeden den přijde sympatická pacientka, do který se zamiluje doslova k zbláznění. A tak se rozhodne, že její pobyt v nemocnici ještě trochu natáhne, aby měli víc chvilek jenom pro sebe. Pak se všechno zvrtne a mladej doktor se ze všech sil snaží ze všeho dostat. Průměrná filmařina s místy zajímavym příběhem, slušnejma hercema, hudbou a nečekanym koncem. Jako jednorázovka na volnej večer fim posloužil spolehlivě. ()

• Filmovanie prebiehalo v kalifornských mestách Los Angeles, Santa Monica a Marina del Rey. (MikaelSVK)