Reklama

Reklama

Ve znamení raka

(seriál)
  • USA The Big C
Trailer 1
USA, (2010–2013), 20 h 16 min (Minutáž: 25–57 min)

Tvůrci:

Darlene Hunt

Hrají:

Laura Linney, Oliver Platt, Gabriel Basso, John Benjamin Hickey, Gabourey Sidibe, Phyllis Somerville, Cynthia Nixon, Reid Scott, Hugh Dancy, Susan Sarandon (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(40)

Ústřední postavou tohoto seriálu je učitelka Cathy. Její život vypadá naprosto stejně jako příběh jakékoliv jiné ženy z amerického předměstí - nudně a stále stejně. Vše se ale otočí vzhůru nohama v momentě, kdy se Cathy dozví, že má rakovinu a že ji pravděpodobně nezbývá mnoho času. Rozhodne se tedy zahodit konvence a tradice a konečně se pro jednou chovat jak chce ona a ne, jak chtějí druzí. Způsob, jakým se s údělem vyrovnává ve společnosti jejího lehce nevyspělého manžela, pubertálního syna či bratra, radikálně bojujícího za záchranu celé planety, překvapí a rozesměje asi každého. (xxx-ivush)

(více)

Videa (15)

Trailer 1

Recenze (79)

Axident 

všechny recenze uživatele

Úžasně svěží, vtipný, svižný komediální seriál (nejen) o rakovině :o) Akorátní stopáž dílů, skvělí představitelé všech rolí (!) a až na zcela nepatrná a v rámci žánru tolerovatelná zaškobrdnutí o klasická americká, tématická klišé - vynikající! (po 10.díle). 25.9.2011 (po 12.díle druhé série): po menším zaváhání zkraje druhé série, kde se tvůrci najednou nemohli rozhoupat, zda skočí z žánru svěží komedie o rakovině na vlnu vážného moralizovaní o rakovině (a nakonec se rozhodli zůstat u komedie, páč právě tohle nesourodé spojení fungovalo fantasticky), jeden z nejlepších a nejzábavnějších seriálů. ()

cab 

všechny recenze uživatele

Nudna a vcelku upjate povrchni ucitelka Cathy (brilantni Laura Linney) zjistuje, ze ma rakovinu a nezbyva ji mnoho casu. Nastala situace ji da impuls do zivota a naprosto prekope sve dosavadni ziti, cimz sokuje nejen sebe, ale hlavne sve okoli, jez nema tuseni, proc se ta nahla zmena v chovani. Prvni sezona: 70% ()

Reklama

Tom Riddle 

všechny recenze uživatele

Obsahuje spoiler, ale komu to nedojde vzhledem k tématu, ten se snad ani nemá co rozčilovat. Učitelka Cathy je domácí puťka ve středních letech, má syna puberťáka, manžela, co se jako puberťák chová, maniodepresivního bratra, který dobrovolně žije na ulici, a otravnou starou sousedku, která ráda kazí veškerou zábavu všem kolem sebe. Když se Cathy dozví, že má rakovinu v pokročilém stádiu a nejspíš z toho nevyvázne živá, konečně si řekne "a dost!" Jak to tak asi opravdu bývá, paradoxně teprve díky smrtelné chorobě Cathy začíná opravdu žít a života si plnými doušky užívat, což je pro diváka většinu času vysoce zábavné a sem tam dokonce i hodně vtipné. Nicméně ve výsledku The Big C stejně nedokážu vnímat jako komedii, konec konců tahle sympatická mamina umírá a s postupujícím časem si to více uvědomuje ona i všichni kolem ní, s čímž se mění i ráz seriálu. Scénář je výborný a umně střídá úsměvné chvilky s těmi vážnými a v určitých chvílích mu nedělá problém vyvolat potoky slz (finále první i druhé řady to zvládají s přehledem), čemuž napomáhá výborná Laura Linney. Vůbec celá partička okolo ní je ohromně sympatická (snad až na syna Adama, který pokračuje v tradici nesnesitelných seriálových puberťáků, ale co už, puberťáci asi nesnesitelní být mají) a proto vidět čtyři pět dílů denně není problém. Největší otázkou od začátku seriálu samozřejmě bylo, jak se tvůrci vypořádají s nevyhnutelně zdrcujícím koncem, a s potěšením musím konstatovat, že po slabé a prakticky zbytečné třetí řadě je finálová čtvrtá emocionální jízda od začátku do konce. R.I.P. Cathy Jamison... ()

larelay 

všechny recenze uživatele

Ja sa nemozem stazovat, kazda cast je naozaj vynikajuca, humor, ktory vam Big C ponukne je na mile vzdialeny od politickej korektosti, ale cert to vem, hlavne, ze bavi... Kazda jedna postava je tak svojska, ze by to bez nich asi neslo... Sean, Cathy, Paul, Adam, Andrea a Marlene... Novodobi hrdinovia v kategorii cierny humor :) Som naozaj zvedava, ako toto dopadne... ()

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Excelentní seriál o rakovině, vzdoru a chuti žít disponuje nadhledem, aniž by rezignoval na primární hodnoty a snižoval podstatu. Všechno je jako v životě, zde bonusově multiinspirující, plné naděje a humoru, což může ve výsledku i zaprudit. C jako Cancer ale hlavně jako Cathy, kterou ztělesňuje božská Laura Linney, nehodlá trénovat na kremaci, naopak se chystá nabušit do finále, co se dá a teď a hned. Často se v té snaze chová sobecky a je na zabití dřív než na umření, i tak jsem se do ní i její rodiny od prvních dílů zamilovala. ()

Galerie (152)

Zajímavosti (1)

  • Seriál se měl nejprve jmenovat "The C word". Poté byl přejmenován, aby se nepletl se seriálem The L word (Láska je láska). (Pethushka)

Reklama

Reklama