Na střední škole v Grizzly Lake řádí sériový vrah, zabíjející studenty. Riley ale i tak více zajímá mladík jménem Clapton, kterého miluje už celé roky, ale přebrala jí ho kamarádka... Riley je studentkou na střední škole v Grizzly Lake, ale rozhodně nepatří mezi populární žáky. I přesto se kamarádí s mladíkem jménem Clapton Davis, který je považovaný za nejvíc cool týpka na škole. Clapton randí s Ione, která byla kdysi kamarádkou Riley, ale pak si začala s Claptonem a jejich přátelství se rozpadlo. S trojicí kamarádí ještě Sander, který se pokouší sbalit Riley, ale ta mu úspěšně odolává. Jednoho rána byla jedna ze studentek střední školy velmi surově zabita u sebe doma, což studenty značně vyděsilo. Vrah napadl i Riley, když se pokoušela oběsit ve škole, ale nikdo jí to nevěří. Vrah ji nejprve zkouší zabít ve škole a pak i u ní doma. Policie se však na to netváří ani podruhé. Tentokrát je tam ale Clapton, který Riley vyslechne. Clapton má sice pro Riley slabost, přesto chodí s Ione. Vrah znovu udeří až na večírku u Sandera, kde zabije bývalého přítele Ione, který se chtěl o Ione poprat s Claptonem. Ředitel Verge na tyto události reaguje tím, že podezřelé studenty nechá po škole. Jeden z nich je vrah. Po škole zůstalo několik žáků, ale byl tam i jeden, kterého nikdo neznal. Jmenuje se Elliot a je po škole už 19 let v kuse. Ve filmu ve zkratce vidíme celé ty roky zpět a hlavně to, že s ním první den byla po škole i Ione. V tu chvíli se dozvíme o příběhu Ione a její matky, které si vyměnily těla, a Ione se se svojí duší vrátila do matčina těla v roce 1992. Její matka se zase zmocnila jejího těla v současnosti a právě ona začala chodit s Claptonem. Ione si s matkou vyměnila tělo, aby vyhrála v taneční soutěži. Ione je v minulosti úplně nadšená. Jen se do ní zamiloval mladý ředitel Verge, ale Ione ho nechce, takže se pokusí všechny zabít bombou, ale to se mu nepovede, jen si zjizví obličej. Když jsme se dozvěděli příběh Ione, vracíme se do současnosti, kde musí skupina studentů zjistit, kdo je vrah. Zatímco se dohadují u filmu, podle kterého vrah zabíjí, jeden z nich je zabit. A zatímco všichni vyšilují, Elliot dokončí své výpočty o konci světa a zjistí, že má nastat za 10 minut. Protože ví, co konec světa způsobí, pošle Toshiba, který zůstal také po škole, Riley do minulosti, aby všechny zachránila... (TV Prima)

kingik

Na střední škole Grizzly Lake se tedy dějí věci. Někdo tady vraždí studenty, cestuje ze zde v čase, jako stroj času slouží vycpaný medvěd, obletovaná školní kráska si vymění tělo se svojí matkou, šílenec, co zde bude v budoucnu ředitelovat, sestrojuje v minulosti bombu na zničení školy atd. Uznávaný klipař Joseph Khan natočil bizarní a absurdní směsici s prvky slasheru, scifi, parodie a především stylové high - school teen komedie, která se zpočátku naváží do pop kultury, bere se s nadhledem a nedělá jí problém si utahovat z režisérovy vlastní tvorby. Všímavý divák, který má už něco nakoukáno, se bude bavit, ale budou převažovat ti, kteří od filmu očekávali něco malinko jiného, a i já se mezi ně počítám. Jenže postupem času si mě tahle stylová potrhlost získávala na svoji stranu počínaje dobrou režií, kvalitním gore ve vraždičkách, kterých je méně, než bych čekal, a ve vtipných dialozích, kterých je více, než bych čekal, až sympatickými hereckými výkony konče. Sestříhat každý úsek do hudebního klipu, tak by to jistě taky fungovalo, takových míst a pasáží je ve filmu nepočítaně (viz žák, co zůstal 19 let po škole, a průřezem let hrají největší hity toho období). Joseph Khan si ani tímto filmem nezjedná respekt kritiků, podobně jako s jeho Torque: Ohnivá kola, ale tentokrát z toho prýštilo nadšení a odvaz, kdy je tvůrci jedno, jak film bude posuzován, a směrem k "odborné" kritice po celou dobu vysílá sympaticky jasně posměšná gesta. A tím vlastně boduje nejvíc. Takže zůstat s tímhle filmem po škole, není zase tak marné. 80% ()

JFL

"Snídaňový klub" na tripu říznutý "Návratem do budoucnosti" a dochucený "Klubem rváčů" aneb fantasmagorický meta úlet, kde ve zběsilém a hyperafektovaném víru napříč několika časovými dimenzemi na sebe narážejí popkultuní odkazy, sebereflexe žánrových schémat a do bizarních podob zmutované elementy slasherů, středoškolských romancí, sportovních melodramat, outsiderských komedií a všemožných dalších teen filmů. So post-modern-it's-pre-future. ()

Vampireman

Detention je jako intenzivní droga působící hned po injektáži. Div jsem nedostal schízu, když svojí dokonalostí v odkazování nevědomky odkazoval na věci osobního života. Všech těch tisíc a milion referencí je neskutečně schopně zarežírováno do fungujícího multivrstevnatého celku, jenž funguje i multižánrově, což je obdivuhodné. Až stihnu chápat všechny odkazy, bude to jistých 5*. Ale kamufláž stylu rugbysta mutující v mouchu plive kyselinu a místo ruky má televizor nebo Iron Man monster medvěd cestující v čase je takzvaně for the win. ()

honajz2

Já mám dojem, že si tvůrci ukrojili moc velké sousto. Jako, udělat parodii VŠEHO ze skoro každého žánru, chce fakt kuráž a talent. Kuráž tu byla, ale talent. Zpracované je to sice hezky, i když teda po 20 minutách to nejlepší jde pryč, i co se humoru týče a má to jedny z nejlepších úvodních titulků, co jsem kdy viděl (naposledy se mi takhle líbily snad v Enter the Void). No, a co z toho vzniklo - totální šílenost. Bohužel v tom horším slova smyslu. Je tady tolik popkulturních narážek (a všechny poberou snad jen tvůrci filmu), že už to je časem otravné a nevtipné, teda jo, pár hlášek tu je dobrých, ale většina jich je v prvních 20 minutách a pak to prostě padá. Finále je pak už pěkně nudné - kromě snad té poslední hlášky, jak je tam ta invaze mimozemšťanů. Není to spoiler, on celý ten film je mindfuck, takže tu spoiler může být všechno a nic. Prostě je to až na pár výjimek nevtipný skoro až experiment, co se tak nějak úplně nepovedl. Tohle by ukočírovali možná borci z Tromy, ti už těch šíleností udělali víc než dost. 2* ()

slunicko2

Každý chvilku tahá pilku aneb Tvůrci se určitě dobře bavili. 1) Chvílemi duchaplný film je vhodný pro důvěrné znalce americké "středoškolské" pop kultury - smršť občas i vtipných odkazů působí zejména v prvních dvaceti minutách osvěžujícím dojmem. Jakožto neamerikanofil jsem některé z nich neocenil buď kvůli odlišnému smyslu pro humor anebo prostě proto, že jsem to v té rychlosti ani nestihl. Inu, známý režisér videoklipů 39letý Joseph Kahn dal ve svém druhém celovečerním filmu své vášni pro klipy opravdu volný průchod. Až posud všechno fajn._____ 2) Další příjemnou vlastností jsou pěkní kluci. 19letý Josh Hutcherson (Clapton Davis), 20letý Aaron David Johnson (Sanders), 29letý Walter Perez (Elliot), 30letý Aaron Perilo (Mike), Michael Esparza a další a další._____ 3) Musím poznamenat, že Josh Hutcherson se popsal v rozhovoru pro out.com jako "mostly straight". Od spoluzakladatele nadace SBNN to zní mile._____ 4) Snímek obsahuje občas i docela zajímavé myšlenky. Jak se vám líbí tato? Well, I am starting my own music site. Its going to list new releases and review albums from bands that nobody's heard of except for me and if they have I'll just dismiss them with scathing comparisons to avant-garde folk rockers. Everything's great on a ultra precise one hundred point scale and there's no place for feedback. If readers want to bitch about they'll have to go on their twitters. Good taste is not a democracy._____ 5) Dávám tři hvězdičky. Čtvrtou si schovám na případný přídavek po druhém zhlédnutí._____ 6) Velmi zajímavý koment: Shadwell, J*A*S*M. ()

• Postavu televizního reportéra Brandona Czeczouceau hraje jeden z v té době nejznámějších a nejvýdělečnějších pokerových hráčů světa Daniel Negreanu. Není to jeho první cameo, objevil se již ve snímcích X-Men Origins: Wolverine (2009) a Lucky You (2007). Negreanu je syn rumunských emigrantů, což nejspíš vysvětluje příjmení postavy reportéra. (Viko)