Havaj 5-0

USA, (2010–2020), 169 h 11 min (Minutáž: 41–44 min)

Režie:

Bryan Spicer, Peter Weller, Jerry Levine, Maja Vrvilo, Larry Teng (více)

Alex O'Loughlin, Scott Caan, Daniel Dae Kim, Grace Park, Chi McBride, Masi Oka, Taylor Wily, Jorge Garcia, Ian Anthony Dale, Meaghan Rath, Beulah Koale (více)

Havaj 5-0 je novým seriálem, navazujícím na legendární seriál o malé elitní jednotce se speciálním pověřením, jejímž úkolem je vymýtit zločin z Havajských ostrovů.
Detektiv Steve McGarrett, oceněný námořní důstojník se vrací na ostrov Oahu, aby vyšetřil vraždu svého otce. Guvernérka mu nabídne, aby sestavil vlastní tým. S vlastními pravidly, absencí byrokracie a její plnou podporou má odstranit veškeré stopy zločinu. Ke Stevovi se přidává detektiv Danny “Danno” Williams, policista, který se nedávno přestěhoval z New Jersey. Ačkoliv preferuje mrakodrapy před písčitými břehy, jeho prioritou je bezpečná Havaj pro jeho osmiletou dceru, která zde žije se svou matkou. Přidává se Chin Ho Kelly, bývalý policejní detektiv a přítel Stevova otce, který byl nespravedlivě obžalován z korupce a přemístěn na pozici bezpečnostní hlídky. Posledním členem je Chinova sestřenice Kono Kalakauaová - krásná a bezprostřední dívka, čerstvá absolventka policejní akademie, která se sebevědomě chce zařadit mezi policejní elitu. Steve rovněž urovnává pošramocený vztah se svou sestrou Mary Ann a postupnými krůčky se dostává ke svému cíli - pomstě smrti svého otce. (Universal Channel)

Expertt

Tenhle seriál je postanev hlavně na atraktivnitě Hawaiských ostrovů a z toho těží, až dojdou taková ta známá navštěvovaná a historicky poznamená místa, tak seriál zřejmě ztratí to kvuli čemu se vlastně točí. Ale na druhou stranu a možná bohužel pro seriál, to je ta část, která se mi na něm líbí nejvíce. Pomalu seriál ztráci dech, zabíhá do takového toho stereotypu kdy vás už tolik nepřekvapí vývoj děje danéhé dílu. Ale abych ho jen nešpinil...jsou tu i hezké zločinecké zápletky spolu s rádoby high-end zařízením, které 5-0 používá..a to vše na Hawaii :-P ()

3DD!3

Pilot: Odfláklé. Že příběhově půjde o béčko jsem čekal, ale že i dialogy a hlášky budou tak mimo to už ne. Režie mizerná, sek táta umře, sek seznamování, sek nová jednotka, sek finální akce. Záporák mizerný, to to nemohli přehodit tak, aby Norman Reedus byl ten hlavní? Hlavní hrdina nesympatický. Naštěstí parťáci jsou na tom o dost líp a sestřenice serfařka je aspoň kostl. Akce je docela povedená i když někdy nepřehledná až běda a nejlepší pasáže jsou ty, které zabírají pláže, Hawaj při západu slunce, při východu slunce, jen tak ve dne, jen tak v noci. Dám tomu ještě šanci a pilot budu brát jako povinou představovačku, ale zatím spíš zklamání.... Lepší se. Konečně to má tempo a drží to u sebe. A Peter Stormare! ()

Laerry

Seriál přináší originální neokoukanou akci, spoustu nadupaných hlášek, neuvěřitelně nádhernou krajinu havajských ostrovů a v první řadě výborné sympatické herce, jež většinu z nich můžete znát z jiných úspěšných seriálů. Tento originální mix funguje jak švýcarské hodinky a připomene zašlou slávu policejních seriálů ze sedmdesátých osmdesátých let, kdy show byla založena hlavně na ústředních protagonistech a jejich vzájemnému špičkování a sehrané spolupráci při chytání padouchů, kteří jsou též zajímaví jako havajské prostředí samotné. ()

lesumir

Tenhle seriál na mne působí stejně jako Hawai samotný. Odlehčeně, svěže, odpočinkově, ale přesto zábavně a hravě. Nejedná seo žádný CSI: Honolulu a podobně, je to béčková akční podívaná jako za starých časů, připomíná to těžce osmdesátky, kde dva sympatičtí detektivové vystřílí na jeden zásobník celou rotu hispánců. ()

grogodil

Pilot to nakopol slušne, no s pribúdajúcimi dielmi sa táto partička akosi vykašľala na ústrednú dejovú líniu a následných 10 dielov ide len o prekladanie jedného, dej nikam neposúvajúceho, prípadu za druhým, až človek zabudol, prečo sa tí štyria vlastne na začiatku vôbec dávali dokopy. Keby aspoň ony epízodne prípady neboli tak lacné, keby vyšetrovacie metódy išli aspoň trochu okolo zdravého rozumu a všetko nepôsobilo tak enormne skratkovito a zrýchlene a keby všetci nepôsobili vďaka svojej domýšľavosti a nadľudskej bystrosti ako klony Horacia Kanea, tak by som sa možno dokázal uvoľniť a vychutnať si tie pekné exotické zábery tropického ostrova a zručne natočené akčné scény a naháňačky v Dannyho Cheve Camaro. Lenže nedá sa, trpezlivosť pretiekla, "šikmácka" polovica týmu mi je čoraz protivnejšia a jedinou vecou, pre ktorú sa to oplatí pozerať je vtipné hláškovanie a doberanie sa navzájom v podaní Alexa O'Loughlina a Scotta Caana. Inak čoraz beznádejnejšia zívačka. ()

Galerie (2 117)

• Stevův (Alex O'Loughlin) otec byl pojmenován Jack na počest Jacka Lorda, který hrál Steva McGarretta v původní seriálové verzi. (J*A*M*A*L)

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

Z kalifornského Los Angeles přichází smutné zprávy, ve věku jednašedesáti let totiž odešel americký herec Tom Sizemore. Zprávu o skonu médiím potvrdil hercův zástupce Charles Lago. Sizemore byl v… (více)

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook

02.02.2021

V požehnaném věku 95 let odešel 23. ledna americký herec nominovaný na Oscara, Hal Holbrook. Zprávu včera předala deníku New York Times jeho osobní asistentka Joyce Cohen. Holbrook se narodil se v… (více)