Novinka Roba Zombieho nás zavede do současného Salemu, jehož obyvatele navštíví démonický, 300 let starý sabat čarodějnic. Jak sladká bude pomsta za kruté masové upalování z konce 17. století? (ČSFD.cz)

Fr

,, BUDOUCNOST MŮŽEŠ ZMĚNIT. ALE OSUD, OSUD TEN NEZMĚNÍŠ. JE PŘEDURČEN SILAMI, NA KTERÉ JSME KRÁTKÉ.“...... /// Strašidelný čarodějnice (tož vo tom žádná! jestli někoho z vás nepoleká 100letá nahá bába, tak …) a příběh, kterej ne a ne chytnout potřebný votáčky. Podivná ,,můza“ zasvěcená kozlovi – takovej čarodějnickej film, kterýho čarodějnice nejsou vozdobou (a bohužel ani ten kozel…). Nevotravuje to, ale je to spíš takový ,,vo ničem“. Včetně toho konce. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nechápu, proč mně z těch novejch Sabbatů hrabe. 2.) Zjistím, že přidat se ke skupině kolem Margaret Morgan neznamená stát se partyzánem (soráč vole, na Džihád taky radši zapomeň…). 3.) Thx za titule ,,Chatterer“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

S.Quentin QUALE

Na začátek musím říct, že mě Rob Zambie překvapil, až mi spadla čelist. Čím? Tím jak na jeho poměry vyspělý a precizní snímek mi předložil. Kombinace našlapaného soundtracku, tíživě hutného ozvučení a skvělé, místy až statické kamery Brandona Trosta dodává Zombieho výjevům sílu parní lokomotivy, kterou řídí promyšlené dialogy, a nadlehčují a šperkují drobounké, na první pohled jen těžko zachytitelné výborné efektíky. Samozřejmě Rob Zombie tímto počinem ani přinejmenším neztrácí svou tvář, takže se jeho fanoušek může těšit na dostatek podivných xichtů a samozřejmě bizarních, až odpudivě nechutných výjevů, kterých se mu dostane při pozvolném vyprávění čarodějnického příběhu ze Salemu alá Rosemary má děťátko. První polovina filmu je dokonalá, kdy jsem hned několikrát dostal zavzpomínat na předchozí (převážně animovanou) autorovu tvorbu. Ve druhé už Zombie krapýtko pouští fantazii na špacír a je velká škoda, že se neodholdal k drtivější závěrečné ráně na solar. Ve výsledku jsem dostal možná víc, než jsem čekal v podobě čarodějnického hororu, který se svým zpracováním tlačí do prázdnotou zejícího prostoru, Závěrem dvě doporučení - 1) Tohle není film na jednu projekci, sám komentář píšu po druhé. 2) Vhodná je znalost a sympatie k Zombieho předchozí tvorbě. Zatím 80% a dolů určitě nepůjdu. ()

Terva

Rouhající hudba zní v mé mysli a dohnala mě k šílenství. Heidi (Sheri Moon Zombie) má celou ložnici vytapetovanou náměty z filmu "Cesta na Měsíc" z roku 1902. Na tomto příběhu mi vadí, že velká část se odehrává ve snové sekvenci a když se něco děje, převážně se konkrétní osoba prostě probudí. Ničí to koncentraci a člověk (divák) pak opomene na podstatu příběhu ze Salemu. Párkrát jsem se leknul, ale šlo spíše o vnímání zesílené hudby v místech, kde se máte leknout. Příběh, ten surový, je napínavý a podpořený dobrou hudbou. Hlavní hrdinka Heidi, kterou hraje manželka Roba Zombiho, Sheri Moon Zombie je prostě krásná ženská a divákovi je jí líto ikdyž tuší, že s tím nic nedokáže změnit. CITÁT - Šlapeme po kříži, pliveme na knihu lží........ Okolo 84 minuty má Heidi na sobě tričko s hlavou Roba Zombieho. Fotografie na obalu DVD,kde má Heidi bíle namalovaný obličej s černým znakem je ve filmu vidět pouhých dvacet vteřin. ()

liquido26

Po velkou část filmu jsem byl přesvědčen o čtyřech, neboť mě to bavilo, Zombiemu se povedlo vytvořit dokonale nepříjemnou atmosféru, proloženou příjemnými filmovými odkazy (Plakát z Cesty na měsíc, noir Kansas City Confidential v telce ...), skvělá hudební stránka atd. To všechno bylo super, ale potom se jaksi ke konci ten film rozpadl. Je to paradoxní ale ve většině čarodějnických filmů mi vadí právě ty čarodějnické rituály, které se zdají být jaksi nepovedené a tak tomu bylo bohužel i tady. Řekněme, že převážná část filmu (cca 70 - 80 minut) byla velký zážitek a pak to prostě celé šlo někam do ztracena. Škoda, ale zase ne průser. ()

TheRaven

THE LORDS OF SALEM je film jen velmi nesnadno uchopitelný (a pro jedinou projekci až příliš hutný), což dokazují i některé zdejší komentáře (např. JASM by měl odložit popcorn a začít film opravdu sledovat a nejen konzumovat – ale uznávám, že podle traileru to jako samoúčelná sračka vypadalo, tak proč to měnit (a koukám, že D. má větší vliv než já :(..)). Příběh samotný není zase tak složitý, možná kdybych měl více načtený Nový zákon nebo snad i něco dalšího (? – v otázkách satanismu jsem totálně nevzdělaný), bylo by mi to jasné hned, a možná jsem se svým „pseudo-vykupitelským“ pohledem (kterého podrobnosti si zatím – do několika dalších projekcí - nechám pro sebe) úplně mimo. Potvrzuji, že vizuál je zcela dokonalý, stejně tak stránka zvuková/hudební, která dělá polovinu filmu. Jak píše Bloody13, je to trochu návrat ke kořenům, LoS mi v něčem připomíná nejlepší a nejoriginálnější (otázka, zda to teď bude ještě platit) Zombieho dílo, avšak s tím, že Dům tisíce mrtvol má příběh zcela primitivní a je založený na audiovizuální stylizaci. Zatímco LoS má něco navíc a rozhodně bych ho neodsuzoval jako film prázdný, o ničem, natož snad nějak nesourodý (výtka typu „sbírka hezkých nesouvislých scén“) – je jen mnohem hlubší (odlišný?), než jak jsme od Zombieho zvyklí, což mu možná podrazí nohy, protože jeho fanoušci zřejmě chtějí především neoriginální brutalitu ve stylu splachovacích Devils Rejects. A třeba jsem jen podlehl atmosféře (slušivému kabátku) a vážně chci z toho ničeho něco vycucat. Nehledám v tom poselství ale význam celku. tj. propletenost příběhu s tím oslavovaným (a nikoli samoúčelným) audiovizuálem (ale ani neříkám, že bez toho film nemůže fungovat). A argumentovat větou, že "nemá cenu nad tím přemýšlet" - no tak v tom případě němelo ani cenu psát takový komentář. Po špatném traileru velké překvapení. Hodnocení zcela provizorní, po další projekci očekávám pohyb (možný oběma směry, ale snad spíš nahoru). ()

• Podle Sida Haiga měli herci k dispozici pouze částí scénáře s vlastními scénami, aby se zamezilo jakémukoliv úniku informací. (hladass)
  • Město Salem v Massachusetts, kde se děj filmu odehrává, je historicky spjato s čarodějnickými procesy, ke kterým zde došlo v roce 1692. (MDavid)
  • Přestože Billy Drago opustil film ještě před jeho natáčením, je uveden ve všech castingových listinách. (hladass)