Osmnáctiletý Zack Siler je oblíbeným studentem střední školy v Los Angeles. Po jarních prázdninách se s ním rozejde přítelkyně Taylor. Seznámila se totiž s hercem Brockem Hudsonem, který je hvězdou úspěšného sitcomu Skutečný svět. Naštvaný Zack tvrdí, že se Taylor stala královnou školy jen díky němu, a kdyby chtěl, dokázal by královnu plesu udělat z kohokoliv. Jeho kamarád Dean využije situace, vyprovokuje ho k sázce a sám mu vybere dívku, ze které má během šesti týdnů udělat novou královnu. Tou by měla být neatraktivní, nepraktická a uzavřená Laney. Zackovy první pokusy ji zaujmout končí fiaskem. Mladík se však nemíní vzdát, a když neuspěl přímo, rozhodne se na to jít oklikou. Seznámí se s jejím otcem a také s mladším bratrem Simonem, kterého ve škole zachrání před spolužáky. Tehdy u Laney zaznamená první známky zájmu. Že by mohla být vážnou konkurencí v boji o korunku královny plesu, to si uvědomí i Taylor poté, co jí Zackova sestra pomůže radikálně změnit vzhled. Okouzlen je i Zack, kterého přemýšlivá dívka začíná zajímat nad rámec uzavřené sázky. Nečekaně se s Laney sblíží, když ji navštíví v ateliéru, kde pracuje na obrazu matky, která zemřela na leukémii. Uvědomí si, že se do Laney zamiloval. Jenže právě v tu chvíli jí zákeřný Dean prozradí pravdu o jejich sázce a důvodech, pro které se o ni Zack začal zajímat. (TV Nova)

veru_needy

Tak tento film je bez pochyby jeden z mých oblíbených devadesátkových kousků. Poprvé jsem ho viděla jako malá holka a i přes ty růžové brýle tenkrát, se na tom nic moc dnes nemění. Jediné, co mi teda fakt vadí, je všechna ta povrchnost. Jako tradičně se totiž z ošklivého kačátka stává za přispění školního krasavce okouzlující mladá slečna, která se náhle stává terčem všem nadržených teenagerů a to i těch, kteří by o ni před proměnou ani nezavadili. Ano, tohle mi vážně smrdí. Realita je bohužel uplně stejná a tak mě to vždycky dokáže pěkně nadzvednout. Každopádně, tohle je film, co jiného čekat. Dále tu pak v pozadí samozřejně nesmí chybět maturitní ples, sázka s bídným kamarádem a namyšlená expřítelkyně. Přes všechny strasti se samozřejmě ústřední dvojice dočká happy endu. Trochu otřepaný námět, ale jinak je to prostě jednoduchá romantická komedie. A i když té romantiky je tu opravdu hodně, vtipné scény se také najdou. Pohádek o tom, jak se ošklivé káčátko změní v krásnou labuť, těch už to bylo jistojistě nespočet. Přesto je ale tento snímek milý a příjemný. Herecké obsazení také sympatické a navíc suprový soundtrack. Rozhodně jednička mého dětství. - "For a minute there I forgot why I avoided places like this and people like you." ()

Dever

Soundtrack Stewart Copeland: 1. The Rockafeller Skank - Fatboy Slim ,2. Kiss Me - Sixpence None the Richer ,3. Prophecy - Remy Zero ,4. Baby Got Going - Liz Phair ,5. Wanderer - Josh Ralph ,6. Gorgeous - Girl Next Door ,7. Blacktop Beat - Jurassic Five ,8. 66 - Afghan Whigs ,9. Believe - Goldie ,10. Sugar - Stretch Princess ,11. Give It to Me Baby - Rick James ,12. Shuck & Jive - Superdrag ,13. Be Free - Black Eyed Peas ,14. Test the Theory - Audioweb ,15. Ooh La La - The Wiseguys ,16. Nonstop Organization - Dust Junkys ,17. Up to Us - Allrise ,18. Hangin' on - Emily & Carlos, ()

angel74

Nemůžu si pomoct, ale dnes jsem nějak naměkko. Tuhle romantickou komedii jsem úplně zbožňovala, když jsem byla školou povinná a i teď se na ni kdykoliv ráda znovu podívám. Děj je sice absolutně předvídatelný, ovšem díky sympatickému hereckému obsazení hlavních rolí a bezva muzice mě Taková normální holka asi jen tak nepřestane bavit. ()

RadimFišer

Nápodoba originálu do konce 20. století, do naší současnosti. Film není zahraný na 100 procent, je vidět, že je to film. Tím začínám na 3 hvězdách, protože bolest, kterou ta dívka musela zažít při zjištění, že byla objektem sázky... Je to jen život a život je jen sázka. Oceňuji vidět současnost v tomto filmu, ale víc mi film nedal. Hodnotím dvěmi hvězdami pro unikátnost příběhu. Jinak mě film rámcově zapadá mezi dálší a další průměrné filmy, kterých je dneska jak pneumatik kolem závodních tratí. ()

keiko

Na pozadí k práci nebo učení tak ideální; nepotěší ani moc neurazí. Kdyby se nadto vyvarovali nechutných vtípků, tak by to možná aspirovalo i na ty dvě hvězdičky (Kiss Me tam sedla krásně :-)). O prostoduchosti a černobílém vidění nemá ani cenu mluvit, Američanům zkrátka asi nikdo nevysvětlí, že hezká romantická komedie může mít i komplexnější pohled než on-krásný a dokonalý, ona-krásná a vnitřně hodnotná, ostatní-povrchní a na pohled odporní a nevychovaní. Ale pokud byste chtěli zhlédnout film, u kterého si můžete vyříznout půlku hlavy a ještě předvídat, co se bude dít, jen do toho. ()

• Natáčelo se od 6. srpna do 28. září 1998 v Kalifornii. (BMW12)
  • Celosvětová premiéra proběhla 19. ledna 1999 v Los Angeles (Kalifornie, USA). (BMW12)