Bůh masakru

• Francie Carnage (více)

Zachary a Ethan jsou spolužáci, kteří se nepohodnou v parku, a Zachary Ethana uhodí klackem do obličeje. Vyrazí mu dva zuby, poškodí nerv v zubu a způsobí nemalou bolest. Ethanovi rodiče Penelope a Michael se snaží situaci vyřešit se Zacharyovými rodiči Nancy a Alanem jako rozumní lidé. Pozvou je tedy k sobě, aby si o všem v klidu promluvili. Zpočátku se zdá, že jejich záměr vyřešit vše smírně, je skvělý. Netrvá to dlouho, a Nancy s Alanem, velmi zaměstnaným právníkem, se chystají k odchodu. Dvakrát se pokusí o odchod, dvakrát se vrátí zpět, protože diskuze stále pokračuje. Drobné, ale velmi bolestivé poznámky na obou stranách postupně vygradují v hádku. Kdo je vlastně za incident zodpovědný? Zachary, který tak krutým způsobem uhodil Ethana, nebo naopak Ethan, který nechtěl Zacharyho vzít do party a obvinil ho z toho, že je práskač? Oba manželské páry pochopitelně straní svým synům. Všem leze na nervy Alanovo neustálé telefonování s kolegou a Michaelovi zase pořád volá jeho matka, i přes upozornění, že mají návštěvu, a Michaelův slib, že jí zavolá později. Telefonáty vedou k tomu, že páry jsou stále nervóznější a nervóznější a postupně odkrývají svá pravá já... (TV Prima)

de-andre

Dobrá práce pana Polanskiho, dobře řemeslně zvládnuto, uhrančivá zrcadla, jež musím, nevím proč, v každém záběru sledovat, skvěle stylizovaný byt, vtipná úvodní a závěrečná scéna dětí (a křečka). Ale stejně jsem něco postrádal. V souboji divadla a filmu u mě vyhrává Ondřej Sokol se svým zpracováním v Činoheráku. A popravdě i naši herci (obzvláště J. Dulava v roli Michaela/Michela) se mi zamlouvají více. ()

Frfla

Zo začiatku sa to rozbiehalo veľmi pomaly až ťahavo, no ako som od hercov očakávala, krásne sa to rozbehlo a ku koncu sme sa celá sála pekne nasmiali. Tomu sa jednoducho hovorí "Herecká podívaná" :)). ()

JakubAsgard

Ze začátku jsem měl obavy. Hodinu a půl dlouhá návštěva, která začíná téměř odchodem hostů? Bál jsem se, že to bude zbytečně natahované a nebude to fungovat. Naštěstí zbytečně. Postupně to jaksi nenásilně pokračovalo a nenudilo... Zhruba v momentě, kdy se Kate Winslet pozvracela už jsem o zbytečné natahování strach neměl. A nakonec to dopadlo pěkně... alkohol jako pomocník a hádky já mám rád, jsem hádavý člověk. ()

surprise

80 minut v jedné místnosti. Musí se tohle točit? Proč to nenechat divadlu? No asi jen proto, že ty čtyři na divadle těžko někdy uvidíme a byli sakra dobří. Vlastně jsem se nudil jen asi 5 minut a to není špatný výsledek. ()

keepsmile

Konverzačka mezi 4ma rodičema odehrávající se ve dvou místnostech, chodbě a skoro ve výtahu. Ano, má to i své chyby, jodie foster asi nejslabší článek... celkově ale neskutečná herecká orgie, dokonalost. Chtěl jsem dát za 4, ale jelikož už sem se léta takhle nepobavil - 5 hvězd si zaslouží. ()

d4

Perfektný súboj hereckých gigantov s perfekcionisticky natočenými zábermi a hmatateľnou symbolikou každého záberu. Životný zážitok! ()

Monkys

Excelentná konverzačka, skvelé herecké výkony. Najviac ma dostal Christoph Waltz, ignorantský malomešťák mu sadol ako uniforma v Bastardoch. Kate Winslet po Večnom svite snáď v najlepšej roli a nevadila mi ani ináč nepríjemná Jodie Foster. Do počtu nebol ani John C. Reilly, aj keď sa zdanlivo najmenej prejavil. Bavila som sa od začiatku až do možno skorého konca, vydržala by som aj viac. Ešte raz musím vidieť! ()

Werca86 odpad!

Nuda. Půl hodiny pryč a stále čekám co se bude dít. Hádky, zbytečné..Chápu co tím umělec chtěl říct, ale mě tím nezaujal..bohužel dávám odpad. ()

TOPmoovie

zaciatok velmi zaujimavy, ale neksor sa zacne vsetko opakovat a nabera to obratky, ale trochu to nudi. zaciatok je realny a potom je to uz divadelna hra..situacne dialogy, ktore su realne, ale reakcie ludi nerealne. proste divadlo. ale koniec je prekvapivo podareny. film pre intelektualov. ()

NSN odpad!

Masakr? Možná na konci, kdy nezáživný dialogy vyústily v hysterický záchvaty některých protagonistů, což se nedá považovat ani tak za masakr jako za trapnost, protože to tématicky nemělo šanci dostat onu divadelní monotónní ukecanost v něco šílenýho. Šílený to bylo, a zde to znamená nekoukatelnost. ()

ragtime

Konverzačná situačná lahôdka v podaní dobre zvolených hercov. Hlavne obhrublý chrochtajúci Chistoph Waltz, prednášajúci vety typu: "Our son is a maniac" bol dokonalý. ()

bodion

Kate Winslet a Jodie Foster v jednom filme by som mohol sledovat hodiny aj keby sa bavili len o vareni. Komu su vsak viacmenej ukradnute nech si odrata jednu hviezdicku ()

robbez

Velmi cynický, ale bohužel poměrně pravdivý pohled na člověka a mezilidské vztahy. Psychologicky zajímavá konverzační inscenace čtyř lidí v jednom bytě. ()

DEADek

Ze začátku jsem nechápal oč jde, ale jak se láhev otevřela, tak jsem se neskutečně bavil. Na "rozbila mi zrcátko!" asi nikdy nezapomenu. ()

Ivuska71

Výborné to bylo. Abych pravdu řekla, o divadelní hře jsem v životě neslyšela. Takže jsem film shlédla nepolíbená ničím, ani obsahem, prostě jsem nevěděla, do čeho jdu. Konsternovaně jsem sledovala vývoj událostí, neskutečně dobré dialogy a herecké výkony. Jak děj gradoval, byla jsem úplně u vytržení :o)))) ()

Trescha

Ani nevim proč,ale dost se mi to líbilo. Čekal jsem sice o něco větší konverzační masakr,ale i tohle byla poměrně "vydařená taškařice". Ústřední kvarteto hraje jako o život. ()

Polanski holduje masochismu

Polanski holduje masochismu

21.09.2012

Roman Polanski a erotická černá komedie? To zní jako něco, co by mohlo fungovat. A to není narážka na jeho soukromý život, ale na jeden z jeho nejlepších filmů – Hořký měsíc. To sice nebyla komedie,… (více)

Best Film Fest 2012

Best Film Fest 2012

07.07.2012

Jodie Foster chce natočit sci-fi thriller

Jodie Foster chce natočit sci-fi thriller

23.03.2011

Zní to jako podivné spojení, ale už hrála v sci-fi i v thrilleru (nemusím snad připomínat ten nejslavnější), teď to jen zkombinovat. „Samozřejmě, nebude to o souboji s nějakým monstrem či ďábelským… (více)