Tom Popper je rozvedený čtyřicátník, který pracuje jako velmi úspěšný realitní makléř. Zisk je na prvním místě, ale jeho děti už s ním nechtějí trávit víkendy a jeho bývalá manželka Amanda, do které je stále zamilovaný, začíná randit s novým mužem. Do toho umírá v Antarktidě jeho otec – dobrodruh, kterého si Tom jako malý chlapec příliš neužil. Otec mu jako dědictví mu poslal živého tučňáka a Tomovi nastaly problémy. Tučňák devastuje jeho luxusní byt a Tom ho chce poslat zpátky. Ovšem kvůli nedorozumění mu pošlou dalších pět tučňáků. Tomovi začínají krušné chvíle a to by se měl soustředit na získání restaurace V zeleni. Jeho nadřízení o ni mají eminentní zájem a na tom, zda ji Tom pro ně získá, závisí i jeho budoucnost. Rád by se stal spolumajitelem firmy, ale partnerství dostane jedině tehdy, když se mu podaří přemluvit majitelku k prodeji. Ta stále odmítá, protože nechce, aby její zaměstnanci, které považuje za součást rodiny, dostali výpověď a také nechce, aby nový majitel restauraci zboural a na jejím místě postavil další mrakodrap. Tom dělá, co může, ale situaci mu komplikují všudypřítomní tučňáci. Pozitivní na této situaci je, že jeho děti k němu díky tučňákům zase nacházejí cestu a tráví s ním více času než by si kdy dovedl představit. Dokonce i Amandě se zdá, že Toma z této lepší stránky vlastně neznala. Tom se s ní snaží zase sblížit a pozve ji na večeři do restaurace V zeleni. Poví jí, že tam chodívali jíst s otcem, když se na krátko vracíval z cest. Tom, ač se tučňáků chtěl původně zbavit, si je natolik oblíbí, že jim ve svém bytě zajistí téměř ideální podmínky k životu a tučňákům se dokonce podaří vyvést dva mladé. Má to však i negativní stránku a to tu, že jedno vejce se nechce vyklubat a Tom se doslova stane posedlým a vejce hlídá ve dne v noci. Jeho nadřízení ho propustí protože nechápou co se to s ním děje, už jim k ničemu není. Restauraci pro ně koupit nechce. O tučňáky má velký zájem také místní zoologická zahrada. Tom jim je nechce dát, ale když se dozví, že z vejce, na které čekal, se žádný tučňák nevyklube, je velmi zklamaný a tučňáky dá do ZOO a vrací se do práce. Dokonce to vypadá, že restauraci V zeleni pro své nadřízené získá. Ovšem tím, že se zbavil opeřených kamarádů, strašlivě zklamal svou rodinu, a když navíc najde zapadlý dopis od otce, ve kterém mu píše, že nejdůležitější jsou v životě děti a že on na to přišel příliš pozdě, uvědomí si Tom, jaké jsou doopravdy jeho priority. Namísto na tiskovou konferenci vyrazí s celou rodinou do ZOO, aby získal tučňáky zpět... (TV Prima)

B!shop

Tucnaci pana Posera jsou rodinna komedie, coz vicemene rika vse. Lehce moralizujici pribeh o tom, jak se fotrik polepsi a zacne se vic zajimat o deti (svoje, ne v parku s pytlikem bonbonu) a samozrejme nechybi roztomily zviratka. Ty tu jsou tentokrat v podani bandy sympatickejch tucnaku, ktery mi prisly silne digitalni a pritom je v zaverecnejch titulcich kec, ze nebylo zadne zvire zraneno, tak nevim. Carrey je sice sympatak a vlastne nesleze ze zaberu, ale nedostal moc prilezitost pro nejaky extremni saskovani. Coz je skoda. Takle je to proste prumerna komedie s par fajn vtipkama, lehce otravnejma detma, ktera se da ale v pohode skouknout. Jen nechapu tu zalibu tvurcu v neustalym vyslovovani slov na p, to zacne bejt trapny behem dvou minut. ()

TeeAge

|| Scenár: Sean Anders, John Morris, Jared Stern / Mr. Popper's Penguins by Richard and Florence Atwater | Hudba: Rolfe Kent | Produkcia: John Davis, Jordan Kerner | Distribúcia: 20th Century Fox | Štúdio: Davis Entertainment, Central Casting | Rozpočet: 68miliónov $ | Tržby: 135,203,000 $ || Je až prekvapujúce, ako môže ten istý herec ťahať dlhé roky na komickú strunu bez toho, aby začal nudiť. Jimovy Carreymu sa to darí, aj keď už samozrejme neprekvapí. Je fenomenálnym hercom v rôznych žánroch, no k jeho zarezávajúcemu sa očividne vracia rád, ako i tvorcovia. Je potrebné povedať, že nebyť jeho, tento rodinný kus asi nedopozerám :D ()

freddy

Napadlo by vás, že byste někdy mohli zdědit živého tučňáka? Pana Poppera by to asi nikdy nenapadlo, jenže to by jeho otec nesměl být poněkud výstřední. A když mu pak díky nedorozumění přijde poštou krabice s dalšími pěti tučňáky, tak už je situace hodně kritická. Chovat šest tučňáků v městském bytě není jen tak, a tak si pan Popper užije hodně radostí i starostí. Jim Carrey jako tučňáčí táta je v tomto filmu prostě úžasný, ale není to on, kdo v tomhle filmu hraje hlavní roli, tučňáci ho totiž dokonale zastiňují a jsou to právě oni, díky komu je tato komedie zábavná, roztomilá a dojemná. Když se tučňácí rodinka vydává za panem Popperem po jeho stopě, když s ním hrají fotbal, když nacvičují tanenčí kreace, když si stavějí hnízda a očekávají vyklubání přírůstků, to všechno jsou nezapomenutelné scénky, které mě dokázaly zaujmout a vtáhnout do děje. A přiznávám, že mi ukáplo i pár slz, a to jak ze smutku, tak i z radosti. Zkrátka u filmů se zvířátky jsem dost citlivý a dokáže mě dojmout sebevětší pitomost, což je má docela velká slabina. Celkově film vnímám jako nadmíru vydařený a rozhodně nezapomenutelný. Uděluji lepší čtyři hvězdy. ()

jojinecko

Jim Carrey hrá opäť svoju postavu debílka s grimasami, pritom je ho v tejto stereotypnej póze škoda, lebo je to nesmierne kvalitný herec. Tučniaci sú zlatí, marketingovo je všetko podchytené, ale... zas raz sa jedná o americkú kvázi- rodinnú komédiu, s vrcholne nesympatickou rodinou, ktorá je zúfalo nevtipná, neuveriteľne klišoidná a hlúpa. "Oddychovka", ktorá miestami poriadne bolí... ()

jonyyy

Animovaní tučňáci jsou roztomilí, Carrey je furt sympaťák. Vyloženě špatný film to není, ale není tam nic nového, je jasné, jak to dopadne a tyhle rodinná klišé a stejné koncepty jsme viděli už v milionech jiných rodinných komedií, takže mi to příjde jako neuvěřitelně zbytečný film a ztráta Jimova času. 50% ()

• Mr. Popper (Jim Carrey) nosí ve filmu hodinky Rolex Two-Tone Blue Submariner 16613. (Roland Sands)
  • Tučňák, se kterým se ve filmu setkáváme, je tučňák oslí, latinsky Pygoscelis papua. Obývá okolí jižního pólu, je jedním z nejrychlejších tučňáků a většinu života tráví ve vodě. (Prochy38)
  • S výberom tučniakov pomáhal Scott Drieschman, ktorý sa nimi zaoberá od roku 1972. (drake31)

Jim Carrey šlohne Monu Lisu

Jim Carrey šlohne Monu Lisu

17.02.2012

Jeho kariéra už není, co bývala. Pan Popper a jeho tučňáci ale obstojně vydělali a právě natáčený kouzelnický souboj se Stevem Carellem The Incredible Burt Wonderstone rovněž vypadá na slušný úlet,… (více)