Jason a Julie (Adam Scott a Jennifer Westfeldt) jsou už léta kamarádi, ale nechodí spolu. S nelibostí sledují, jak jejich nejlepší přátele, dva manželské páry, změnila svatba a narození dětí. Vyčerpání, nerudnost a ztráta smyslu pro humor. Tohle s člověkem udělá manželství? I proto Julie celkem bez váhání souhlasí s návrhem Jasona, že by spolu mohli mít dítě a dál si žili každý po svém. Když se narodí malý Joe, z obou jsou ti nejschopnější a nejvíc milující rodiče, které svět spatřil. Podařilo se jim přelstít tradiční systém? Důkaz se nebude hledat tak snadno, jak si mysleli… Ve vedlejších rolích filmu se představují Megan Fox a Edward Burns. (oficiální text distributora)

tempus

Podíval jsem se na tento film, protože upoutávky k tomuto a k filmu Pod jednou střechou (to již chci vidět nějaký čas) vypadali velmi podobně, a tak jsem se podíval na Svobodné se závazky. Jaké to bylo? Lepší 4* a protože je to podhodnoceno, dávám 5*. Po celou stopáž je děj vyrovnaný a nepřeslazený. Romantika je zde mužského typu (i přesto režírované a napsané ženou), ale film je jasně (a je to dobře) žensky režírovaný =>originální dílo. Oboje je přesto v dokonalé symbióze a film šlape jako hodinky. Pokud bych to mohl nějak vylepšit, tak bych dal nějak vědět, jak rychle ubíhají měsíce a roky. Je to jen drobnost, ale pomohla by °-)).PS Greg Berlanti a Katherine Heigl se budou muset hodně snažit (kvůli které mě film zaujal), aby překonala Jennifer Westfeldt. ()

LuciusWlk

Malé drama celoživotních přátel, osudy třech rodin a happy end na závěr. Film je jednoduše nalajnovaný a tak akorát dlouhý, aby nenudil. Několikrát jsem se pobavil a nemůžu říct, že jde o tuctovinu. Teda asi ano, ale rozumně napsanou, takže to není tragédie, ale vcelku příjemná podívaná, i když, myslím, rychle zapomenutelná. ()

eraserhead666

Tendenční, kýčovitý a nechutně happy end doslova posral vcelku zajímavý námět a nápad. Proč, do prdele, musí všechno končit jako podle šablony? Tuctově? Suše? Je to sakra film, fikce, proč do něj nedat trochu odvahy? Potěšila oblíbená Maya Rudolph, i Kristen Wiig už si u mě dokonale smyla ten původní nesympatický pocit. Megan Fox stále jen a pouze "okrasa", stejně tendenční, tuctová a kýčovitá jako závěr a vyznění filmu. Spíše romantické drama než komedie, tu v tom moc nehledejte. 2.5* ()

yangzhening

Nízké hodnocení je dáno asi tím, že rodinná tématika je odsouzena k B vždycky předem. Tohle je takový rodinný Sex ve městě, jenže ryze výchovného charakteru. Všechno samozřejmě dobře končí a tak se žádné překvapení nekoná. Na druhou stranu komedie má limity vždycky, a já si myslím, že v rámci žánru se o lehce nadprůměrnou podívanou jedná. Dal bych dvě a půl hvězdičky, ale to nejde... ()

TommyDiamond

Zajímavé co ještě ty lidi nedokážou vymyslet. Dva kamarádi se domluví se spolu budou mít dítě. Ovšem to je vše. Bez závazků. Bez vztahu. Pouze dítě. Půjde to? Skončí nakonec spolu? Téma celkem ujde, ovšem provedení je horší. Film mě po půlce nudil a finále bylo mdlé. Další kaňkou na kráse byly hádky ostatních párů. Byli trapné a přišli mi zbytečné. Celkem bych film ohodnotil jako horší průměr. Celkově 40% ()

• Kristen Wiig, Chris O'Dowd, Maya Rudolph a Jon Hamm si společně zahráli již ve filmu Ženy sobě (2011). (žvanimírek)
  • Celý film bol natočený v americkom meste New York. (MikaelSVK)