Série(8) / Epizody(62)
Obsahy(1)
Cestování červí dírou s Morganem Freemanem je americká vědecko-populární dokumentární série kterou uvádí herec Morgan Freeman. Cestování červí dírou se zaměřuje na největší záhady vesmíru. Prostřednictvím nejnovějších poznatků NASA, soukromých laboratoří, nejnovějších teoretických poznatků akademiků a výsledků vesmírného výzkumu se tento seriál zaměřuje na černé díry, kolonizování planet, teorii strun mnoho dalších. Přidejte se k Freemanovi na této jedinečné cestě prozkoumávání nových hranic nacházejících se mimo planetu Zemi a následujte ho při hledání odpovědí na závažné otázky: „Jsme ve vesmíru sami?“, „Odkud jsme se vzali?“, „Existuje život i na jiných planetách?“
Seznam epizod: 1. Co bylo před počátkem všeho?
2. Jsme sami?
3. Je možné cestovat časem?
4. Kde jsme se tu vzali?
5. Z čeho se skládáme?
6. Záhady černých děr
7. Co se skrývá v temnotě?
8. Existuje Stvořitel?
(Intersonic)
Recenze (61)
Jak již napsal Bram Stoker, co je od počátku špatné, to nikdy nemůže být dobré. A pokud v tomto seriálu je například existence paralelních světů založena na fantastických úvahách, pak se nemůže tato "teorie" tvářit vědecky, respektive z nedůvěryhodného základu není možné dokazovat návazné pravdy. A právě tohle seriál činí a nehraje tak s divákem férovou hru. ()
Nebudu se ukvapovat. Nejsem trouba. Ale většině věcí jsem vůbec nerozuměl(téměř). Něčemu trošku ano, spíš jsem to vzdáleně někde tam v pozadí a hloubí svého mozku jemně chápal. Ale co je důležité, všemu jsem věřil. A to hlavní opravdu se mi to líbilo. Jsem moc rád že jsem si objasnil to, že ani vědci se nejsou schopni dohodnout na některých věcech.Takže velký třesk možná ani nebyl, moc tomu fandím a každému doporučuji, kdo chce mít aspoň na chvíli v hlavě menší zmatek, kouknout. ()
Tento dokument je omyl. Pokud pominu první díl, kdy se hledá stvořil a druhý díl, který je pohledem z jedné strany na zkoumání moderní fyziky (pohled z druhé strany je v také docela slabém dokumentu Hawkingův paradox), tak je zde několik věcí, které zde nemají co pohledávat. Morgan Freeman je zde jen jako reklama. Dále je zde všudypřítomná snaha vysvětlit moderní fyziku pomocí náboženství (nejen v prvním díle). Příliš mnoho času je věnováno fyzikálním teoriím, které jsou nesprávné a u těch správných je bohužel velká míra zjednodušení. ()
Skvělý dokument kterým neprovází nikdo jiný než Morgan Freeman. Věda vás bavit nemusí (ale pokud baví jedině lépe) a stejně si to užijete. 5 hvězd mu nedávám, ty by si u měl vysloužil téměř identicky zaměřený dokument Stephen Hawking's universe. Ale to bude tím že Stephen Hawking je pro mě větší autorita v oboru než třicetiletý surfař z Havaje který se po dni blbnutí na moři snaží najít teorii všeho. Pokud jste někdy četli něco od Stephena Hawkinga tak si seriál užijete a nabízí i nějaké myšlenky navíc. Nutnost pro nás materialisty, ateisty a odpůrce náboženství a všech religiózních blbin. ()
Takový milý klasický populární dokument, kterých už bylo mraky. Ale znáte to, člověk musí jít s dobou a poznatky před deseti lety už nemusí být tak aktuální :)) Bohužel úroveň dílů poněkud kolísá, to ovšem není dáno formou, která je prakticky stejná a osvědčená (přítomnost oblíbeného Freemana jako vypravěče, který pro nechápavé diváky vysvětluje vědecké problémy na paralelních příbězích ze svého dětství, je dokonale americké, muhehe), ale některá témata jsou... No, dejme tomu méně nosná. Pro mne má ale tento dokument zvláštní kouzlo, neboť nyní už chápu o co běží, když je nějaký jev vysvětlován dilatací času, kontraktací délky, nebo nedejbože Godelovou větou o neúplnosti. ()
Galerie (148)
Photo © Discovery Networks

Zajímavosti (1)
- Titulnú skladbu k seriálu zložil známy hudobný skladateľ Hans Zimmer, ktorý sa podieľal aj na hudobnom podklade viacerých epizód. (TonyM)
Reklama