Nejlepší kamarádi Chon a Ben jsou pěstitelé marihuany. Chon je bývalý voják US Navy SEAL, který propašoval semena marihuany do USA z Afganistánu, kde byl na vojenské misi. Díky Benovým schopnostem a Chonovým kontaktům prodávají nejlepší trávu v celé Kalifornii. Je to celkem bezpečné podnikání, zvlášť když mají pod palcem agenta z protidrogového. Oba díky marihuaně zbohatnou a Ben věnuje svůj čas i vydělané peníze charitativní činnosti v Africe a Asii. Oba žijí v otevřeném vztahu s dívkou jménem Ophelie. Jejich úspěšného byznysu si ale všimne mexický drogový kartel, jehož šéfka s nimi chce spolupracovat. Dostávají od kartelu nabídku na obchod, "která se neodmítá." Mladíci ji však odmítnou. Než ale stihli utéct do Indonésie, Ophelia je unesena. Chon proto se svou bývalou vojenskou jednotkou rozpoutává v okolí městečka Laguna Beach nemilosrdnou drogovou válku. (TV Nova)

Mistickzz

Príjemný film, ktorý dokázal, že Oliver Stone na to stále má. Určite najväčším plusom boli herecké výkony, ktoré vyrážali dych a nenašiel som ani jeden zlý, a samozrejme, keď vás bavia podobné filmy, tak Savages určite nesklamú, držia si celý čas tempo, ktoré nenudí a zarazí vás surovosťou a podivným vzťahom hlavnej trojice. Čo však určite treba vytknúť je menšie kliše v pár dialógoch, záver, či menšia prekombinovatelnosť. 75% ()

Tjaden

Oliver Stone po sérii komornějších politicky laděných snímků opět natočil pecku plnou drog, krve a sexu. Hlavní klaďasové tvoří eroticky propojený trojlístek, což už je samo o sobě dost originální a neobvyklé. Celý film však táhne záporák Lado zahraný skvělým Beniciem Del Torem. ()

DavidS.

Stone má stěžejní díla své kinematografie pravděpodobně již za sebou, ale Savages jsou přesto plní energie, svěžesti a až mladistvého režijního elánu...Stone se prezentuje v plážových barvách a s příchutí Tarantinovských gangsterek...Stone hrající si se žánrem, náladami i hudebním podkresem....Stone a famózní Benicio Del Toro... ()

korndaddy

Proč ne? Takový prcání ve třech, hromada trávy a prcání ve třech.... No. Až na finální půl hodinu slušná podívaná. ()

pijavica odpad!

Divoká kombinácia akčného thrilleru, love-story a dokumentárnych vsuviek (a sofistikovanej komédie?) sa režisérovi totálne vymkla z rúk. Sociálne angažované heslá pôsobia v tom skeptickom vákuu úplne bezprízorne a podrývajú tak svoj dobrý úmysel (alebo práve to bol úmysel?). Má to nádejné predpoklady na schopný subverzívny pulp (všetky postavy, vzťah medzi Benom a Chonom, vzťah medzi Elenou a ‘O‘, imbecilné rozhovory), ale napokon vznikla len toporná a zlá paródia na film. ()

Koři

Knížka se mi dost líbila. Zato film dost zklamal. Oproti knize ubylo akce, napětí, sexu .. prostě všeho. Film se táhne a dlouhé pasáže sem se vyloženě nudil. Oliver Stone už asi nikdy nic pořádnýho nenatočí. ()

TheNine

Takže za prvé: Blake Lively a Salma Hayek jsou děsný kočky (první hvězda). Ústřední dvojice je sympatická, herecky dost dobrá a uvěřitelná (druhá). Benicio Del Toro je pěknej hajzl, kterýmu přejete smrt už od první minuty (třetí). Všechno hezky odsejpá, zápletka a akce jsou parádní, ruku v ruce s pořádnou brutalitou (čtvrtá). Botanika, soundtrack a John Travolta (pátá). Dialog: "A teď už ti je 62." Hodnocení: 90% ()

hefoo

Oliver Stone bol a vždy bude zručný režisér. Naservíroval nám príjemne sexy snímok ktorému k svojej dokonalosti nič nechýba. Zápletka bola jasná avšak dejová línia nebola až tak predvídateľná. Bolo to drsné a rajcovné - i like it. Obzvlášť "puto" ktoré bolo medzi troma hlavnými postavami sa mi dosť páčilo, tak so to má robiť! Blake Lively tu je neskutočná a sexy, Benecio Del Toro je totálny úchyl, Hayek a Travolta potešili. Herecké výkony skvelé, dialógy rovnako. Krochtal som doslova miestami blahom. 100% (Unrated version, 141 min) ()

LexBarker

Sice mám nejraději Oliverovy politické věci,ale tentokrát jsem se prostě jen bavil...nejen hereckými výkony Benicia Del Tora,který coby představitel mexického zahradníka Ládi,střílí,šoustá a ještě sem tam opečovává nějakou tu květinku,nebo testosteronového Taylora Kitsche jakožto bývalého mariňáka,nemajícího pochopení pro mexické knírkaté bandoleros...ale bavil jsem se i svižně běžícím dějem,dobře a s nadhledem napsanými postavami a pěknými záběry na pohodovou Kalifornii...a to není vzhledem k současné hollywoodské produkci zrovna málo... ()

velkyvezir

Před 20 lety by ten film zapadl do vlny filmů typu Takoví normální zabijáci, Pravdivá romance apod., ale teď už je to obehrané. ()

LEATHERFAC

Salma jako šéfka drsného drogového kartelu co uřezávám nepřátelům hlavy motorovkou? Ehm...no dobře. Jako oká no, nekoukalo se na to úplně špatně, leč netuším moc, co přesně nám tímto filmem pan Kámen chtěl říct... ()

Hanys_

One man show v podání Del Tora, který z Divochů dělá víc než jen místy (ne)chtěnou parodii na thriller. S koncem 90tek prostě přestal Stone točit výborné snímky. Teď už točí "jen" dobré. PS. Dvojitý konec byl vážně úlet. 6/10 ()

kedl

Vizuál, chemie mezi postavami, kamera, režie... to všechno funguje na jedničku, ale čekal jsem od toho trochu něco jiného, něco akčnějšího a ne jenom de facto dialogového Tarantina, škoda no . ()

Mičl

Stone skóruje, dík dravému mladí hlavních hrdinů,plných potenciálu, zkušenostmi osvědčených herců a perfektnímu scénáři. ()

Stoneova marihuana láká hvězdy

Stoneova marihuana láká hvězdy

25.04.2011

Pozoruhodnou sbírku zvučných jmen se může pochlubit thriller Savages, který začne v červenci natáčet Oliver Stone. V adaptaci bestselleru Dona Winslowa si komiksoví mladíci Aaron Johnson a Taylor… (více)