Alcatraz

• USA Alcatraz
Akční / Mysteriózní / Thriller
USA, 2012, 9 h 19 min (Minutáž: 42–44 min)

Sarah Jones, Jorge Garcia, Jonny Coyne, Parminder Nagra, Sam Neill, Leon Rippy, Jason Butler Harner, Robert Forster, Samuel Patrick Chu, Greyston Holt (více)

21. března 1963 byl Alcatraz oficiálně uzavřen a všichni vězni byli odvezeni z ostrova. Tak alespoň zněla oficiální zpráva. Ve skutečnosti 302 vězňů zmizelo ze svých cel beze stopy, jako by se vypařili a dodnes o nich nikdo neslyšel. Vzhledem k tomu, že se pohřešovala banda hrdlořezů, nikdo se jejich zmizením nepotřeboval moc zabývat a vše bylo zameteno pod koberec jako jedna z mnoha nevysvětlitelných událostí. Celá věc upadla v zapomnění, až do chvíle, než o několik desítek let později, v dnešním San Francisku, jeden z vězňů nezačal zabíjet lidi. A vypadá tak jako by nezestárl ani o den. (3DD!3)

stuntmanMIKE

po 10tich epizodach som dal 2 hviezdy. Po poslednej epizode dviham na 3. Za co si ten serial zasluzil hviezdu naviac ? Za odkazy na Bullitta. Najskor som si myslel ze to bude len San Francisco a Mustang GT390 z roku 68. Posledny diel vsak vo mne vyvolal skvely pocit a usmev na tvari kvoli odkazu na najlepsiu nahanacku v historii kinematografie ktora bola vo filme Bullitt. Presne tak ako tam sa v poslednom diely nahana Dodge Charger a Ford Mustang (samozrejme nove) a jednotlive strihy a sceny sa az privelmi podobaju s Bullittom aby to bola nahoda. Takze po prvej serii hodnotim 3 hviezdami... mozno trosku neobjektivne ale cert to ber :) ()

KR4T4S

Po pěti dílech: Seriál má zatím velký potenciál, hlavně mě baví docela drsné příběhy vězňů (zatím výborný casting - hlavně ten vrah dětí) a to, co se odehrává v minulosti na Alcatrazu. S hlavníma třema postavama ještě sice trochu bojuju (s hlavní nevýraznou hrdinkou a i s jejich velmi primitivním vyšetřováním), ale jak jsem už zmínil, vězni to vynahrazují. Zatím tak moc, že mi je zatím jedno ono to velké proč a co se stalo v roce 1962. A Rebecca má moc pěkné auto.______ Po posledním 13.díle S01: Tomu říkám finále! Honička po San Francisku v parádních autech! --> Hudební podkres. --> Zvraty. --> Záhady. --> Skoky v čase. --> LOSTish. Velmi dobré. Bavím se jako kdysi u Ztracených, po konci chci vidět další díl, postavy si to u mě už vylepšily - hlavně Hauser Sama Neilla je cool, v minulosti pak i ředitel Warden. Teď jen aby to spolu s Fringe dotáhl Alcatraz do další sezóny. Byla by to škoda, protože J.J. rules. ()

L_A_D_A_S

Pro začátek upozorňuji že hodnotím po čtyřech dílech a dál se dívat nehodlám. Ne že by to byl až takový nesmysl ale seriál absolutně postrádá pointu. Vůbec nic se tam neřeší, po USA běhají uprchlíci z Alcatrazu sem tam někoho zastřelí, všem je to fuk. Chytnou zavřou pod dub, všem je to fuk. Tvůrci dělají z diváka idiota a vůbec nic mu neřeknou ani nenaznačí takže ve výsledku se z Alcatrazu stává další napodobenina Kriminálky Las Vegas proti kterému působí všech šest sezón LOST jako krátkometrážní film. Alcatraz absolutně postrádá jakékoliv cliffhangery a po každém díle jsem se přemáhal abych koukal na další. Po čtvrtém díle už nevím proč s ním ztrácet čas. ()

Davies182

Dávno přišel čas smířit se s tím, že na poli mysteriózních seriálů už na nic lepšího, než na LOSTy (a jejich zpackaný závěr) nejspíše nenarazíme. Alcatraz to ale stejně zkouší, a na divákovy emoce útočí zejména nostalgií. Atmosféra, Jorge Garcia, hudba, tajemno... to vše oblíbený seriál připomíná. Otázkou zůstává, kolik sezón se bude na prachsprostou kriminální zápletku každého dílu nabalovat ona záhadná vata, a jak dlouho to (nejenom mě) bude bavit. Po dvou dílech to ještě jde. ()

TomikZlesa

Šílené zklamání, sexuálně naprosto nepřitažlivá detektivka společně s tlustým a nesympatickým "dakem" vyšetřujou (b)anální zločiny. Celá ta věc z Alcatrazem a časem mi přijde jen na oko a pro efekt. Spousta nelogickýho chování, žádnej tahák na další díl..prostě nic me u tohodle seriálu zatím nedrží a nezaujalo....Ale dám tomu šanci, zatím silnej podprůměr. U lost mi to jaksi nevadilo, ale nikdy nepochopim jak mohl "Hugo" vyhrát nějaký casting. ()

• Ačkoli se seriál odehrává v San Franciscu a na samotném Alcatrazu, byla zde natáčena pouze část pilotu. Zbytek seriálu byl filmován ve Vancouveru, který je pro filmaře po finanční stránce únosnější. (Aurum)
  • Ve scéně v 1. epizodě, kdy si jde Jack Sylvane (Jeffrey Pierce) vyzvednout zbraň, si chlapec za stolem čte knihu "Under the dome" od Stephena Kinga. (starblade)
  • Jméno ostrova Alcatraz vzniklo z původního španělského názvu Isla de los Alcatraces, což v překladu znamená „ostrov pelikánů“. (Ainy)

Singer, Abrams, Ayer rozjíždí nové TV seriály

Singer, Abrams, Ayer rozjíždí nové TV seriály

07.02.2012

Účast špičkových filmových tvůrců v televizních projektech už dnes není ničím výjimečným. Z těch posledních jmenujme třeba drama HBO Luck, na kterém Michael Mann spolupracuje s Dustinem Hoffmanem.… (více)