Cerebrum

Každý jsme blázen a ten, kdo se snaží vměstnat do společenskcých norem největší. Film, který je tolik o běhání, fotbalu, sázení a přeci nezapomíná na svůj smysl. David O. Rusell je vskutku sám neurotik, a také proto se v jeho filmech hodně kříčí, hádá a hlavně běhá po ulicích mezi nudnými bloky plných na první pohled stejných lidí. A všichni mají v dnešní době "vyspělé společnosti" problémy se stresem. Pouze ti, co jsou upřímní = nedusí tento duševní tlak v sobě, dostanou od společnosti, která jim závidí jejich emotivnost přes hubu a následně jsou nadopováni antidepresivy. Místo toho, aby se okolí zamyslelo samo nad sebou. Tihle cvoci však mají šanci - nejsou schopní polovičatých vztahů - a tak, snad, najdou ten pravý. A nemusí nutně mít krásné, hluboké oči Jennifer Lawrence (ikdyž je samozřejmě má....) ()

erapo

Len pre zaujímavosť, Julia Stiles a Chris Tucker sú úplne úžasní a škoda, že hrali až tak vedľajšie úlohy, lebo to mohlo byť na sošku. Videl som trailer na tento film v The Ellen Show a nevedel som si predstaviť, ako môže takýto casting fungovať spolu. No snímka od začiatku naberá tak skvelý a rýchly spád, že človek sa nedokáže odtrhnúť. Dej ponúka takmer všetko, od komických prvkov až po drámu, od drsného športu až po tanec. A navyše tá chémia medzi hercami - fakt ma to až šokovalo. De Niro po fiasku s Everybody's Fine podáva priemerný výkon, ale je to aj tak asi najslabšia postava deja. Tento druh filmov mu jasne nesedí. Naopak hlavná dvojica je neuveriteľne prepojená. Mladú Jennifer Lawrence som po The Hunger Games tipoval na nejaké hororové odpady, ale dokázala sa chopiť svojej šance a môže z nej vyrásť naozaj skvelá herečka. Ďakujem castingu za túto voľbu, pretože nádherne zapadla do deja. Naviac vsunuté prvky absurdity sú niekedy až geniálne, najmä s prispením jej zamlčaného humoru. Spolu s bezduchým Cooperovým výrazom vytvárajú krásnu romantiku. A toto všetko je dotvorené skvelou hudbou v podaní božského úchyla Dannyho Elfmana. PS: U mňa prekonal aj úžasný Garden State ()

Mart2n

Filmy z ústavů a o „bláznech“ jsou asi stále vděčným tématem, které sype Oscary (Jack Nicholson, Angelina Jolie např.). A pokud ho po vzoru 50/50 natočíte o mladých pro mladé, nemůže asi úspěch překvapit. Přesto jsem láskou kritiky zaskočen, film sice splňuje veškeré Oscarové propriety a drží jistou kontroverzi v nepřekonatelných mantinelech, zatímco citové vydírání lačně vystrkuje růžky, ale poslední třetina příliš nefunguje a film se začíná převtělovat v klasickou romanťárnu typu Let’s dance nebo Deník princezny. Film tak ztrácí punc uvěřitelnosti, o které nás z počátku přesvědčoval. Po delším přemýšlení jsem se ale rozhodl závěr tvůrcům odpustit, protože film budí v divákovi emoce, je plný okamžiků za 5 hvězd a dokáže divákovi věrohodně ukázat, jaké to asi je žít v americkém maloměstě s nálepkou „blázen“ s předpojatou policií v patách. Navíc Jennifer Lawrence zraje ve velmi zajímavou herečku a musíme se modlit, aby ji Hunger Games herecky nezničil. A Rober De Niro má konečně zase možnost ukázat, že není pouze fešným jménem na plakátu. {7,5/10} ()

yatan

Energia a drive aky srsi z hlavnych predstavitelov Tiffany (Lawrence) a Pat (Cooper), je na tolko strhujuca, ze film clovek mimovolne posuva na druhu kolaj. Vcera som videl film The Master, a mam pocit, ze tieto dva filmy rozoberaju tu istu vec akurat v inom case a inym sposobom. Zatial co Master ide do hlbky stylom, ktory nie je atraktivny pre vacsinu divakov, Silver Linings Playbook prechadza po povrchu tak okuzlujuco, ze sa mu dostava patricna pozornost, aj ked kvalitu drzia hlavne herci. Silver Linings Playbook, aj napriek tomu, ze je "most overrated movie of the year" stale velmi pekny film! 7/10 (este k tomu overrated - Silv.L. Playbook ma tzv big 5 nominees to znamena ze je v clube medzi filmami ako Mil.Dollar Baby, American Beauty, The Silence of the Lambs ci One Flew Over the Cuckoo's Nest a myslim, ze THERE IS NO WAY!!!!) ()

IZFNP

Čarovná vec tento film, to vám poviem. Nie je romantický, nie je vtipný, nie je vyslovene dramatický. Ale je všetko toto dohromady. Lawrence a Cooper sú chaoticky nesúrodá dvojica, ktorá ale funguje práve na tom. V súvislosti s ich charaktermi, s ich poruchami, spolu vytvárajú romantickú dvojicu, ktorá dýcha životom i originalitou a ktorú je v dnešných romantikách ťažké nájsť. Film neukazuje nič lacné, nič okukané, vychádza z jednoduchosti, z neučesanosti, nemá presnú formu ani štruktúru a jeden si v ňom nemôže byť istý, čo ďalší deň prinesie. Tak ako v živote. Plus De Niro a film sa vyšplhal až na 75%. Pretože ukazuje vzťahy tak ako sú, nejasné, neľahké, no silné a schopné vyhrať i tú najnepravdepodobnejšiu stávku. ()

maniacxl

Obrovská nuda!,plno hluchých míst,tlachání o hovně,a fakt pitomá hudba.Tak taková je Terapie láskou.Robert De Niro,Bradley Cooper,Jenifer Lawrence,ti všichni se snažili,ale s blbým scénářem toho moc udělat nejde.40%. ()

x_ander

Bez debat nejlepší romance roku 2012 a naprosto zasloužených 8 nominací na oscara. A upřímně bych Silver Linings playbook přál alespoň některou z hereckých kategorií proměnit, protože to, co předvádí Bradley Cooper a Jennifer Lawrence, je naprostá špička. Pátou hvězdičku si nechávám do zásoby na druhé zhédnutí. ()

stool

Neurotický film o neurotických postavávh, pro který je dopis psaný na počítači (tuším, že tam byl i Comic Sans) vyjádřením citů, pro který je obdarování ajpodem vyjádření přátelství a pro který znamená soudržnost výhra oblíbeného týmu. V Mistrech to fungovalo, ale ve filmu nominovaným na oskara? notááák! ()

mgerlich

No je to limonáda jak kráva, ale na to že jede podle klasickýho receptu, tak rozhodně neurazí a Jennifer Lawrence rozhodně víc než potěší. ()

jokerik

Příjemný romantický film pro nedělní večer. Snad ani né tak dojemný, spíše úsměvný (ale ne zas tolik, abych to nazvala komedií) Bradley Cooper mi asi opět nedá spát. S Jenifer tvořil dokonalý pár a dokonce i Lumen s Dextera mi udělala radost. Leč slaďárnám neholduju, tomuhle filmu dávám za 4. Už jen kvůli tomu, že se ve filmu objevili mí oblíbení Led Zeppelin. ()

Facerr

Pokus o romanci tentokráte trochu jinak, přes zdánlivě chorou mysl, která se musí dopovat práškama, aby dokázala vyžít s "normálníma" smrtelníkama. Dalo by se říct, že zcvoknutí a láska má k sobě dost blízko, ovšem zatímco někomu může z lásky hrábnout, tady je to obráceně a to až do úplnýho vyléčení. Zajímavej námět, ještě zajímavější obsazení, ale to je asi tak všechno. Celej film mi přišel na romanci dost chladnej, sice s uvěřitelným, ale dost pokulhávajícím příběhem. Není tady opravdu nic, co by mi umožnilo Terapii láskou si aspoň trochu zapamatovat. Když dostává celá podívaná grády, je to jen díky vyústění, který napadne asi každýho. Dohromady je to pro mě osobně velký zklamání, který jen (s přihlédnutím k místnímu hodnocení) potvrzuje různorodost našich vkusů, což je nakonec moc dobře:) ()

pablohoney

Jestliže první půlka filmu (4*) zajímavě načrtla hned několik různě narušených postav, druhá (1*) to svojí touhou po velký katarzi naprosto zabila. Pakárna. ()

lobo87

Geniálny film. Predlohu som (zatiaľ) nečítal, tak neviem, či je to hlavná zásluha jej autora, alebo režiséra a scenáristu Russella, ale Terapia láskou je krásny film, plný emócii a hlavne DOKONALE zahratý. Všetky postavy perfektné - od tých "oscarových" - famózny Cooper, čarovná Lawrence, De Niro, Weaver, až po všetky vedľajšie úlohy - Ortiz, Tucker, Stiles, Kher... Byzchybná herecká partička predviedla na plátne príbeh plný lásky, života a emócií. Nemôžem porovnávať s ostatnými oscarovými nomináciami, ale u mňa toto ťažko niečo prekoná. Nebyť davu v kine, ktorý ma vytlačil von zo sály, asi by som ešte hodinku sedel prikovaný na svojom mieste a rozmýšľal a vstrebával tú nádheru, ktorej som bol svedkom. Ďakujem. Terapia láskou je ten dôvod, prečo sledujem a chodím na filmy... 90% ()

BenchPress

Hodně těsné 4 hvězdičky. Romantické filmy jsou vždy v zásadě o tom samém, ale je rozdíl mezi filmy, kdy vás už to přestane bavit a začnete si říkat, tak ať už si padnou kolem krku, a je rozdíl pokud vás ten film baví a tohleto si říkat nemusíte, i když víte, že to tak dopadne. Silver Linings Playbook je příkladem té druhé možnosti. Nemůžů si pomoct, ale myslím si, že ten film se dostal tak vysoko díky dobré režii a hlavně díky výborně zvoleným hercům. Bradley roste ve světovou extratřídu, stejně tak Jennifer. A co říct k De Nirovi :D Jemu prostě tyhle role nervózních tatínků sednou stejně jako role mafiánů :D To, co on dokáže hodit za ksichty, tomu se při komedii nejde nesmát. Dám slabší 4 hvězdičky. 4/5. ()

Scarsyan

Neskutočný Bradley Cooper, ešte lepší Robert de Niro a povedzme, že zaslúžený Oscar pre Jennifer Lawrence. Veľmi som sa bavil pri tomto filmárskom počine :) Palec hore ()

Největší filmový festival v Brně se blíží

Největší filmový festival v Brně se blíží