Reklama

Reklama

Off the Map

(seriál)
USA, 2011, 9 h 19 min (Minutáž: 43 min)

Tvůrci:

Jenna Bans

Hudba:

Ben Decter

Hrají:

Caroline Dhavernas, Martin Henderson, Jason George, Valerie Cruz, Aimee Garcia, Zach Gilford, Nicholas Gonzalez, Mamie Gummer, Rachelle Lefevre (více)
(další profese)

Epizody(13)

Seriál z lékařského prostředí od tvůrkyně Chirurgů, Shondy Rhimes.  Vítejte v "la ciudad de las estrellas" (Město hvězd), maličkém městečku uprostřed jihoamerické džungle, ve kterém stojí jedna obyčejná klinika s nedostatkem personálu i zásob. Přesně to je místo, kam míří mladá doktorka Lily Brennerová společně se svými přáteli, Minou Minardovou a Manny Diazem. Nechávají za sebou veškerý dosavadní život a doufají, že dokáží pozitivně ovlivnit životy všech, které při své práci potkají. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (19)

Laerry 

všechny recenze uživatele

Za seriálem stojí tři ženy - Jenna Bans, Shonda Rhimes a Betsy Beers, které společně pracovaly na jiném lékařském seriálu - Grey's Anatomy. Což je na příběhu silně znát - zaprvé seriál kypí lacinými emocionálními scénami, snažící se vzbudit soucit nad pacienty. Kýčovité scény vás zaručeně nedojmou, spíše zkazí dojem jinak z celkem oddychové podívané. A za druhé je hlavní náplní i vztahové "drama" mezi postavami, které mají naběhnuto na slušnou telenovelu. Nesmí chybět ani tragická minulost hlavního sexy doktora Bena Keetona (Martin Henderson), který přišel před pěti lety o ženu a dceru, a právě mezi ním a Lily Brenner začne být naznačována vzájemná náklonnost... stejně tak jako mezi zbytkem personálu. Hlavními klady je tedy nádherná krajina, neokoukané lékařské případy a skupina více či méně sympatických postav, které jestliže vás dostatečně osloví, vám mohou zkrátit dlouhou chvíli. Na druhou stranu, když si Off the map necháte ujít, o vůbec nic nepřijdete. ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Kromě nečekaně laskavého zdejšího hodnocení mě překvapuje především naivita, s jakou se stanice ABC rozhodla přidat ke Grey's Anatomy a Private Practice i třetí lékařskou vlajkovou loď z obvykle neselhávající stáje nezdolné Shondy Rhimes. Protože byť se zdá, že vzorec je podobný jako u dnes již legendárního seriálu ze seattleské nemocnice, jen okořeněný exotickým prostředím, velmi brzy mi začalo docházet, že se vážně jedná jen o zdání. Martin Henderson je v roli hlavního charakterního doktora jen levná náhrada za osvědčeného Patricka Dempseyho (při sledování v roce 2016 obzvlášť vtipná paralela), ale i přes několik papírem ostudně šustících dialogů a scén si nepříliš vděčnou roli uhrává se ctí. To se ovšem nedá říct o trojici nováčků, skrze kterou zdejší nemocnici poznáváme. Lily sice není nová Meredith, ale sympatie si i přes katastrofální linku s pochybným Mateem získává snadno. Upjatá Mina a hejsek Tommy ale pouze nudí a třeba malý sidekick Charlie jak kdyby svou nevysvětlitelností vypadl z epizodických seriálů snad ještě z devadesátek. Jedinou vpravdě oblíbenou postavou je tak racionální Zee v přesném podání Valerie Cruz, u které se jen divím, že dokáže v tomhle kolektivu vydržet. A když u čistokrevné vztahovky nefungují charaktery a interakce mezi nimi začne dostávat náboj až v posledních epizodách, troufám si říct, že se z Off the Map stalo regulérní šlápnutí vedle. Podivné pacientské zápletky (vévodí nacista nebo vězeňský systém) pak ten dojem pouze umocňují. Klišovitou romantiku mám jindy rád a scény ze Seattle Grace nebo Seaside Wellness Center mě pravidelně dojímají. Tady jsem ale měl v každém dějově důležitějším okamžiku pocit, že sleduji nejprvoplánovější limonádu. ()

Reklama

Pajky3 

všechny recenze uživatele

Docela zajímavej lékařskej seriál, u kterýho jsou hlavním plusem neokoukaný případy z džungle. Vztahy jsou docela přeplácaný, apsoň bych řekl že na tu jednu sérii se toho stane moc. Obsazení je ale fajn, trojice mladejch doktorů mi sedla, nejvíc z nich Tommy Fuller (Zach Gilford). Ale i doktoři džunglí ostřílení nejsou k zahození. ()

bee.el 

všechny recenze uživatele

Proč musí seriály, které si zamiluju nejvíc, vždycky po první sérii zrušit??? Ale teď k hodnocení - je v tom vidět Shonda. Hodně. Ale není to kopírák Greys, to zase díkybohu ne. Velké plus je nádherná příroda, i exotické choroby a těžkosti, se kterými se hrdinové musí potýkat. Samozřejmě jsou všichni extrémně sympatičtí a krásní. Přes všechny báječné zamilované příhody pro mě nejlepší linkou celého seriálu zůstává vztah mezi Tommym a Charliem. Celkově pro mě prostě výborné. ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Pokud chce někdo vidět ty nejnemožnější operace a nemoci v oblasti džungle v šílených podmínkách, má to mít. Jinak doktorský kluci a holky byli vybraný tak, aby to lahodilo diváckému oku, já bych si určo vybrala. Mělo to šmrnc, spád, ale nicméně je to seriál z oblasti těch průměrných, škoda. Dalo se z toho vytřískat daleko víc. Lepší trojka, protože jsem se vůbec nenudila. ()

Galerie (12)

Zajímavosti (1)

  • Natáčení probíhalo v lokacích ostrova Oahu. Ten je nejvýznamnějším a nejlidnatějším ostrovem Havajského souostroví. (Conspi)

Reklama

Reklama