Režie:
Rob MinkoffScénář:
Craig WrightHrají:
Ty Burrell, Max Charles, Ariel Winter, Stanley Tucci, Allison Janney, Karan Brar, Stephen Tobolowsky, Stephen Colbert, Luisa Wietzorek, Dennis Haysbert (více)VOD (3)
Obsahy(1)
Pan Peabody je geniální jako Einstein, vtipný jako Oscar Wilde, odvážný jako Indiana Jones, má deduktivní schopnosti Sherlocka Holmese, styl oblékání Jamese Bonda a kulinářské dovednosti Zdeňka Pohlreicha. Je také světově proslulou celebritou, držitelem Nobelovy ceny, olympijským vítězem ve skoku a desetiboji. A navíc je pes. Díky svým schopnostem a navzdory tomu, že je šelma, adoptoval pan Peabody malého kluka Shermana, kterého od plenek vychovává tak, jak nejlépe umí. Přesto si občas musí přiznat, že je to snad jediná věc, která mu tak úplně nejde a že má co dělat, aby se Shermanem vůbec udržel krok. Sherman je totiž velmi zvědavý a upřímný, díky čemuž se často dostává do různě velkých průšvihů... I proto, aby ukojil synkovu touhu po poznání historie, vynalezl pan Peabody úžasný přístroj jménem Časomat. A díky tomu mají přístup kamkoliv do minulosti. Společně tak zažívají neskutečná dobrodružství, která si člověk nebo pes dokáže sotva představit, poznávají slavné postavy i okamžiky dějin. Na cestách časem musí dodržovat pár zásadních pravidel jako „nikdy se nesetkat sám se sebou", nebo „jen minimálně ovlivňovat minulost nebo raději vůbec", což se jim daří do chvíle, než Sherman potajmu vezme na divokou projížďku Časomatem svou spolužačku Penny, na kterou chce udělat dojem. Nechtěně zamíchají několika nejdůležitějšími událostmi světových dějin a nakonec jim pan Peabody musí přispěchat na pomoc a zachránit je, než se navždy změní minulost, přítomnost i budoucnost. Můžete se těšit na velkou legraci a pár zábavných setkání s velikány světových dějin, při kterých občas může tuhnout krev. Komu by neztuhl úsměv, kdyby se ocitl před branami Tróje ve finální fázi dobývání tohoto města, nebo v Paříži v době Velké francouzské revoluce? (CinemArt)
(více)Videa (13)
Recenze (321)
Že bychom zde po Legu měli během jednoho měsíce opět jeden z nejnápaditějších a nejvtipnějších animáků posledních let? Ano, je to opravdu tak! Nápady a šílenými (nejen) historickými odkazy přetékající pecka, která jede od samého počátku na plný plyn a až do svého epického finále se vlastně nezastaví. Dětské publikum bude hlavně ve druhé polovině už možná trochu mimo a užívat si to budou překvapivě hlavně starší ročníky. I pro caparty se zde ale najde pár povinných pádů a roztomilých ksichtů s dávkou rodinných moralitek navrch. I to ovšem dospělí pod nekonečným návalem gagů s chutí prominou. Navíc si to přímo říká o vlastní seriál.80% ()
Animák o cestování v čase? To tady ještě nebylo! Malej kluk, který má za tátu psa? Také ne! Tedy co se týče nápadu, tak super, pánové vymysleli zcela nový a jedinečný příběh pro animák. K tomu všemu perfektní animace. Ovšem příběh je fajn jen do té doby, než nastane zmatek s časem. To už je pak tak nepřehledné a nerealistické, že i děti z toho musí být mimo. Ale postavy celkem fajn, i ten chytrej pes byl dobrej. Jediná postava, která mě celý film vytáčela, byla ta holka, ta mi nehorázně vadila. ()
Hravý exkurz do historie určený nejen pro nejmenší, který dnešním dětem a spoustě dalších lidí vštípí alespoň základní povědomí o tom, že faraon není voják z počítačové střílečky, Da Vinci není druh pizzy nebo fotbalista, gilotina není nějaký drink, a že v Troji se nejezdí jen skate závody. Pan Peabody je sice občas svým superpsovstvím až úsměvný a konec je možná také trochu přetažený, ale každopádně se jedná o výborný film pro celou rodinu. ()
Buržoj myslel při tvorbě na omezené historické povědomí amerického školáčka, proto se neodvážil popustit uzdu své fantasii a brýlatého bobra spolu s feministickým potěrem zaslal jen k takovým dějinným událostem, které hvězdoprudný fuckan pobere. To by ještě sice skousla morda má vyhnilá, ale ten pes.... ten pes musí zemřít! Takhle odporný exemplář uvědomělého mamrda jsem naposledy shledal v Timurovi. Šosácký nabob, převlečený za starostlivého tatínka? Prohnal bych mu kullku hlavou. Jeho kulku. Levou. ()
Víceméně bezdějové blbnutí v několika známých historických obdobích mne moc nezaujalo, i když pár slušných fórků se rozhodně urodilo (naopak ty trapné či záchodové skoro chyběly). Malý divák se dokonce mohl něco dozvědět. Jinak z mé strany i přes frenetické tempo docela zívačka, nadto se mi nelíbila výtvarná stylizace. ()
Galerie (62)
Photo © 20th Century Fox

Zajímavosti (6)
- Scény, kdy Řekové napadly Tróju a pan Sherman a Peabody unikají z bitvy, parodují film 300: Bitva u Thermopyl (2006). (ledofredo)
- Na Shermanově krabičce na oběd je obrázek vědce Stephena Hawkinga a nápis "Brief History of Lunch", v překladu "stručná historie oběda". Jde o narážku na Hawkingovu slavnou knihu "A Brief History of Time", česky "stručná historie času". (D.Moore)
- Jako dabér Mr. Peabodyho byl zvažován Robert Downey Jr. (Dr Lizal)
Reklama