Love

Někdy to slovo znamená lásku, někdy peníze. Ale nikdy ne obojí najednou. Bratislavští kamarádi Maťo a Tomáš si velmi dobře vydělávají kradením a vykrádáním aut. Bydlí spolu a nemají prakticky žádné starosti, neboť pohyb za hranicí zákona je pro ně přirozeným způsobem existence. Jenže ten dostane první trhliny, když se Maťo zamiluje do půvabné studentky Veroniky a začne vážně pomýšlet na konec zločinecké kariéry. Jako svou poslední společnou akci vykradou mladíci benzinovou pumpu. Jenže akce neproběhne zdaleka tak hladce, jak by měla. Pro Maťa to znamená definitivní vystřízlivění… (Česká televize)

FlyBoy

Žánrovka? Ale kdeže...vášnivý pokus asi áno, ale koncepčný tvar teda nie. Neorganizovaná kombinácia jednotlivých vyjadrovacích prostriedkov zaváňa prvoplánovosťou a herecky mi to - až na úsmevne vypečeného Gogála a garážového šmelinára Cinkotu - príde nezvládnuté. Vidno, ako veľmi sa Kroner snaží priblížiť k európskym štandardom, ale zatiaľ na to nemá, v prvom rade je nepôvodný a v niektorých momentoch mu škrípe aj základný pacing. Ak mu niekto niekedy napíše plnokrvný, resp. aspoň nedementný scenár a ako režisér sa skonsoliduje, nájde rovnováhu medzi tým, čo chce povedať a ako to podať, niečo zaujímavé by z toho nakoniec mohlo aj vyjsť. Avšak pochybujem... ()

Madsbender

Nebudem sa rozpisovať o súčasných kinematografických pomeroch na Slovensku, jedno však musím uznať - Lóve je hodne nad priemerom. Zo začiatku mi to pripadalo ako odpoveď na západnú produkciu v štýle "oni majú "pařičské" komédie, my zasa huličskú drámu", no vďaka napínavému začiatku a riadnemu rozbehu romantickej aj vykrádačskej línie po zhruba prvých 25 minútach mi už pomaly prestávali vadiť aj pomerne monotónne hlasy a prejavy postáv (s výnimkou výbornej Kristíny Svarinskej). Vtipné a zaujímavé bolo zakomponovanie známych tvárí ako Cinkota či Horján, pobavila scéna v hoteli, súťaž o najcennejší lup či útek frajerov z internátu, poriadne napínavá bola zasa nevšedná (i keď trochu krátka) automobilová naháňačka, vylúpenie pumpy, záťah na Morisa. Mladý Kroner sa proste zaťal, nevzdal to a tentoraz mu to vyšlo takmer na plný počet. Dobre využité prostredie (palec hore za tých pár krásnych záberov Bratislavy), reálne pôsobiaci príbeh z ulice a celkom dobre vykreslené vzťahy, ktoré robia z Lóve v závere prekvapivo silný (aj po emočnej stránke) film. Konečne, dobrý slovenský film som naposledy videl pred viac ako rokom a jednalo sa o klasické Pásla kone na betóne. ()

T2 odpad!

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $637,750▐ Amatérska čvachta, v amatérskom TV prevedení, kde uši neustále píli kvantum nadávok a sedliacke vyjadrovanie, celé zasadené do úžasného prostredia Bratislavy, polovica "hercov" ani nevie čo má hrať, hlavne Tina je čistý otras, prvá polovica príbehu samá prázdnota, v tej druhej to troška neberie kontúry ale ináč suchopárny nepodarok, kde sa dá pozerať len na milú tváričku Kristíny Svarinskej a zopár milo usušnených scénok ale aj tie len schématicky okopírované z iných filmov. /10%/ ()

Shakers

Pravdu povedať, neverím, že sa mi tento slovenský film páčil. Režisér Jakub Kroner sa na nič nehral a ukázal divákom ako to chodí aj stými štiplavými dialógmi. Herecké obsadenia je na slovenský film perfektné a skutočne je to dobre zahrané ... no, ako kedy. Nemtuda a Svarinská tvoria sympatický pár, ale Jakub Gogál si tento film po hereckej stránke ukradol pre seba. Jednoduchý príbeh s Bratislavy, ale celý tento príbeh ma atmosféru, emócie a hlavne je v ňom kúsok pravdy. 70% - 3* ()

ivishka

Řekla bych, že jsem z tohoto snímku měla velice rozporuplné pocity. Česká a také slovenská kinematografie patří k mým oblíbeným odvětvím, stejně tak jako nemám ráda rozinky ve vánočce ale tohle bylo tak trochu jiné kafe. 90ti minutové drama, které bych řekla jsem prožila s hlavními postavami příběhu a bylo mi líto Maťa, že díky neskutečně hloupému "kamarádovi" skončil ve vězení...Nešťastná náhoda může rozpoutat velmi ošklivé závěry a tak tu zbývá trefný název Love nebo Lóve?? ()

• Po veľkom úspechu v kinách bol o film záujem aj na filmových festivaloch v rôznych krajinách sveta ako Francúzsko, Poľsko, Bielorusko, Ukrajina, Turecko, Taliansko, či Česká republika. (harryy)
  • Pri nakrúcaní nahánačky K1 s policajtmi, sa za mostom Apollo stala nehoda a vodič K1 dostal akvaplaning. Pri náraze na obrubník odtrhol obidve nápravy a v ten večer bolo prerušené natáčanie. (-ondro-)
  • Za prvých osem týždňov premietania v slovenských kinách videlo film 107 000 divákov. To zo snímky robí rekordéra na domácej scéne. (toi-toi)