Moje ségra má prima bráchu

• USA The Skeleton Twins (více)

Maggie (Kristen Wiig) a Milo (Bill Hader) žijí odděleně několik let. Jednoho dne oba jen o vlásek uniknou smrti a nečekané setkání je donutí zamyslet se, proč jejich životy nabraly tak špatný směr. A právě ve chvílích, které tráví spolu, pochopí, že klíč k nápravě jejich životů se skrývá v nápravě jejich vztahu. (Bontonfilm)

husokachna

Řekl bych víc drama než komedie. Komedie, asi jako život je občas komedie. A co k tomu říct. Maggie a Milo jsou v hajzlu, jejich dětství stálo za hovno a to je rozebralo a znemožnilo jim žít normální životy. A spolu jim je občas líp a někdy hůř. A to je tak všechno, nikam se neposuneme, nic se nevyřeší, jen tak koukáme na jejich posraný životy a protože je hrají Bill a Kristen (a sekunduje jim parádní pohoďák Luke), dívá se na to fajn. Moje největší výtka teda je, že celej film trošku postrádá smysl a trošku za vlasy přitažený konec potom nechává hlavní postavy stát v podstatě na začátku. PS: ještě mě teď napadlo pěkný shrnutí - feel good deprese. ()

kaylin

Tady se sešla skvělá herecká dvojice v roli sourozenců, kteří se odcizili, ale znovu si k sobě hledají cestu poté, co se on pokusil o sebevraždu a ona se to dověděla ve chvíli, kdy chtěla udělat to samé. Skvělé, přirozené herecké výkony, které vás strhnou a provedou vás tímhle dramatem, kde naděje umírá poslední. ()

larelay

Milovo hudobno-tanecne vystupenie bolo to najkrajsie surodenecke vyznanie lasky, ake som kedy videla. zasluzenych 5 hviezd, absolutne bez zavahania. Kristen, Luke a Bill, trojka k zulibani. uzasna chemia medzi hercami, vtipne momenty striedali tie vazne, ziadne hluche miesto, ziadne trapnosti, ci zbytocne reci. no nadhera. PS: ten, kto vymyslal cesky preklad by mal bud menej fetovat alebo naopak viac. what the hell? ()

Marthos

On je gay, kterému nic nevychází tak, jak by si přál. Nemá přítele, ani dobrou práci. Ona je vdaná, ale se sklonem k pravidelným nevěrám. V okamžiku, kdy se zdá, že jejich životy už nemají smysl a oni stojí krok před sebevraždou, najdou jeden druhého a společně se pak pokoušejí prolomit svá vlastní tajemství a dávná traumata, která je doprovází už od dětství. Skoro bych čekal tragický nebo minimálně ne právě veselý příběh, ale ironií a sarkasmem se tu opravdu nešetří. Situace, do nichž se hlavní hrdinové vrhají střemhlav navzdory předpokládaným důsledkům, jsou perfektním inventářem sourozenecké lásky, která, jak se zdá, dokáže překonat i nepřekonatelné. Kristen Wiig a Bill Hader zde podávají fantastické herecké výkony, něco takového lze na plátně vídat jen zřídka. Ten film je skvělý tak, že si ho prostě zamilujete. Nezaslouží si za ženu děvku. – Nejsi děvka, tak to prosím neříkej. – Vážně? Jak bys to teda nazval? – Jsi neposedná žena v domácnosti se sklony ke kurvení se. ()

coscarelli

Dávam naplno, lebo "Starship" jede! Sympatická "veselohra" o triu W-H-W trocha donúti popremýšľať (ale nie hocikomu) Od "Jeho" narodenia som to spatril až teraz. Nevadí, že "indie" , aspoň viac povedal a neskrýval, ako dáky iný vytunený flák. A síce buzny na celuloide nemusím, zde bolo všetko pod kobercom. Takže veľké OKá za každé okienko. ()

• Natáčanie prebiehalo v novembri roku 2012 v newyorskom Brooklyne a trvalo 22 dní. (Patw)
  • Scéna u zubára bola improvizovaná. (dwdb)