Reklama

Reklama

Mocný vládce Oz

  • USA Oz: The Great and Powerful (více)
Trailer 4

Obsahy(1)

Oscar "Oz" Diggs je charismatický, ale nepříliš úspěšný cirkusový kouzelník. Při vystoupeních předvádí své iluzionistické triky, ale i šarm prohnaného a nemilosrdného svůdníka. Díky rozhořčené reakci manžela jedné z oklamaných žen se ocitá na útěku v horkovzdušném balónu. Balón se ale ocitne ve víru rozběsněného tornáda a přenese Oscara do pohádkové země Oz. Díky přezdívce si ho obyvatelé kouzelné říše ztotožní s vyvoleným mužem, který má podle dávného proroctví jejich zemi zachránit před úklady zlé čarodějnice. Seznámí se s laskavou kouzelnicí Theodorou a dozvídá se, že zemi kdysi vládl její otec, kterého zahubila její proradná sestra Glinda. Se svou druhou sestrou Evanorou už dlouho čekají na čaroděje, který zbaví zemi zlé čarodějnice i náletů jejích příšer. Neochotnému hrdinovi se na nebezpečnou výpravu nechce, když ale zjistí, že by se mohl stát králem a vlastníkem bájného zlatého pokladu, společně se sluhou Finleym, létající opicí a osiřelou porcelánovou Panenkou se vydává na cestu. (TV Nova)

(více)

Videa (56)

Trailer 4

Recenze (705)

Anderton 

všechny recenze uživatele

Myslím, že mnohí tento film odpísali možno aj kvôli tomu, že zabudli, aký ten pôvodný bola kravina (preto ho máme radi) a že je to jedno veľké guilty pleasure. Prehnaná gýčovitosť sem patrí, viac mám problém so samotným príbehom, respektíve samotným Ozom. On sem príde, vidí tri ženské, s ktorými by sa zrejme najradšej hneď vyspal a jednej z nej zničí život. A to v ňom potom máme hľadať to dobré, ako sa snaží Glinda. Francovi myslím úloha debilka k jeho ksichtu sedí, niektoré "prequelové" vysvetlenia ma zaujali, ale samotná zápletka celého filmu už menej. ()

Foox 

všechny recenze uživatele

Vypadalo to slibně, Sam Raimi a James Franco opět spolu, tentokrát v klasické fantasy, kde se pomalu už kultovní režisér mohl odvázat. Hýří se barvičkami, odkazuje na Čaroděje ze země Oz z roku 1939, jenže tohle by svedl každý slušný filmař. V tomto případě jen zvládnuté řemeslo nestačí. Dospělejší styl Hvězdného prachu se nekoná, naopak další dětská pohádka s klasickými obrysy bez většího přetáhnutí. ()

Reklama

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

No je to jasná pohádka pro děti, což by mě ani nevadilo, kdyby jí nechybělo víc fanatzie a hravosti. Veškerá tvůrčí fanatzie a filamřský um zařínal a končil na kýčovité barevnosti a to je málo. Naštěstí tu byla finálová část, která byla výborná a splnila všechno to, co jsem očekával od celýho filmu, tedy že mě otevře hubu a já budý jen říkat "dobrý, moc dobrý" . ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $215miliónovTržby USA $234,911,825Tržby Celosvetovo $493,311,825Tržby za predaj Blu-ray v USA $23,183,524 //počet predaných kusov 831,569Tržby za predaj DVD v USA $22,898,254 //počet predaných kusov 1,209,948║ Nečakal som ale stalo sa, Raimi to plnohodnotne zvládol a ponúka veľmi dobrý predpríbeh pred pôvodný film Čaroděj ze země Oz, celé mi to úplne sadlo až som sám zaskočený, asi jediné čo mi tam absentovalo boli muzikálové piesne. James Franco opäť v úlohe čo mu sadla, dejovo hravé, ani chvíľu nenudiace čo pri danej minutáži ma tiež milo prekvapilo, príjemné graficky uletené, odľahčené, zábavné, dejovo hravé a roztomilé hlavne úseky z porcelánovou bábikou, veľká spokojnosť a fantasy ako sa patrí, troška ľutujem že som to nevidel v kine, za čo hlavne ďakujem tím "príjemným" odpudivým komentárom na csfd. /100%/ ()

Vančura 

všechny recenze uživatele

Další zbytečný rutinně natočený 3D spektákl, který profičí sály multikin, aby po něm za chvíli ani pes neštěkl. Mocný vládce Oz je v první řadě eklektický recyklát všemožných motivů převzatých tu a onde, až mě v posledku přestalo bavit je identifikovat - původní látky je zde skutečně pomálu. Smutné je, že téhle podívané nelze upřít jisté kvality, jako je skvělá hudba (Danny Elfman je naprostý bůh!) či vcelku obstojný humor, ale jako celek je to prostě sračka, nalijme si hrome jednou za čas čistého vína. Och, vážně mi trhalo uši, slyšet všechny ty stupidní dialogy! No nic, ponechám radši viset ve vzduchu otázku, jestli toto měl být remake klasického Čaroděje ze země Oz, či co vlastně, a jdu si raději pustit soundtrack - hudba je na tomhle bijáku vážně to nejlepší! ()

Galerie (53)

Zajímavosti (28)

  • Celý film sa natáčal v siedmich ateliéroch Michigan Motion Pictures Studios. (ludovit14)
  • Aplikovať Mile Kunis (Theodora) mejkap trvalo štyri hodiny a po natáčaní sa jednu hodinu odstraňoval. (Greenpeacak)
  • Na výzdobu kostýmů a trůnu bylo použito přes 260 000 křišťálů Swarovski. (Sizzi)

Související novinky

Sam Raimi se opět točí kolem hororového žánru

Sam Raimi se opět točí kolem hororového žánru

12.07.2024

Populární režisér Sam Raimi (Lesní duch, Spider-Man) nám nadělil svůj zatím poslední režijní počin v roce 2022 díky příspěvku do marvelovského univerza, kterým byl vlažně přijatý Doctor Strange v… (více)

Sam Raimi se vrací k hororu

Sam Raimi se vrací k hororu

21.10.2019

Režisér Sam Raimi (Armáda temnot, Lesní duch) se po desíti letech vrátí k žánru, který ho kdysi proslavil. Kultovní režisér chystá zatím nepojmenovaný horor, který by měl být kombinací Misery… (více)

Sam Raimi a další tornádo

Sam Raimi a další tornádo

09.06.2016

Režisér trilogií se Spider-Manem a s Ashem se teď věnuje televizní tvorbě (především Ash vs Evil Dead) a dává si pauzu od velkého plátna. Jeho posledním filmem byl Mocný vládce Oz, v němž obří… (více)

Sam Raimi a třetí světová válka

Sam Raimi a třetí světová válka

02.03.2016

Režisér kultovní "trilogie Evil Dead" momentálně tráví čas u návratu svého krvavého dítka, seriálu Ash vs Evil Dead. Fanoušci za něj Sama Raimiho opět milují a pomalu mu odpouštějí třetího Spider… (více)

Reklama

Reklama