Režie:
Gunārs PiesisKamera:
Antonín WeiserHrají:
Ronalds Neilands, Dace Gasjuňová, Dzintra Klētniece, Elvira Baldiňa, Zdeněk Řehoř, Miroslava Součková, Miloslav Horáček, Antra Liedskalniņa, Elza Radziņa (více)VOD (1)
Obsahy(1)
Pohádka vypráví o malém, slabém sirotkovi, který díky své odvaze a svému odhodlání vítězí nad obrem i čertem. Jeho dobré vlastnosti ho přivedou ke kouzelným předmětům, s jejichž pomocí překoná všechny nástrahy světa. Štěstí a radost nakonec nalezne doma, mezi svými milými. Vedle tradičních postav vystupují ve filmovém zpracování této pohádky i různé tajemné bytosti, jako je například Matka větrů a Matka lesů. (oficiální text distributora)
(více)Hrají
Ronalds Neilands
Sovětský svaz
Nejlepší filmy:
Pohádka o Malíčkovi (1985)
Dace Gasjuňová
Nejlepší filmy:
Pohádka o Malíčkovi (1985)
Dzintra Klētniece
Sovětský svaz
Nejlepší filmy:
Pohádka o Malíčkovi (1985)
Elvira Baldiňa
Lotyšsko
Nejlepší filmy:
Pohádka o Malíčkovi (1985)
Zdeněk Řehoř
Československo
Nejlepší filmy:
Cyrano z Bergeracu (1986) (divadelní záznam)
Sňatky z rozumu (1968) (seriál)
Dnes naposled (1958)
Miroslava Součková
Československo
Nejlepší filmy:
Kukačka v temném lese (1984)
Nevinné lži (2013) (seriál)
Poslední návrat (1982) (TV film)
Miloslav Horáček
Československo
Nejlepší filmy:
Případ pro začínajícího kata (1969)
Poslední motýl (1990)
Panna a netvor (1978)
Antra Liedskalniņa
Sovětský svaz
Nejlepší filmy:
Pohádka o Malíčkovi (1985)
Elza Radziņa
Ruské impérium
Nejlepší filmy:
Hamlet (1964)
Král Lear (1970)
Poslední relikvie (1969)
Miroslav Moravec
Československo
Nejlepší filmy:
Vesničko má středisková (1985)
Brakýři (1983) (TV film)
Pozor, vizita! (1981)
Hana Pastejříková
Protektorát Čechy a Morava
Nejlepší filmy:
Nikdo se nebude smát (1965)
Cukrová bouda (1980)
Léto s kovbojem (1976)
Michal Pavlata
Československo
Nejlepší filmy:
Operace Silver A (2007) (TV film)
Deskový statek (2008) (divadelní záznam)
Vracenky (1990)
Ludmila Slancová
Protektorát Čechy a Morava
Nejlepší filmy:
Četnické humoresky (2001) (seriál)
Strýčkův sen (1971) (TV film)
Komtesa Mary (1983) (TV film)
Jan Skopeček
Československo
Nejlepší filmy:
Vyšší princip (1960)
S čerty nejsou žerty (1984)
„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)
Ladislav Lakomý
Československo
Nejlepší filmy:
Stromy umírají vstoje (1998) (TV film)
Četnické humoresky (2001) (seriál)
Člověk proti zkáze (1989)
Jiří Havel
Protektorát Čechy a Morava
Nejlepší filmy:
Poslední dopis (1973) (TV film)
Královský život otroka (1992) (TV film)
Lokis (1986) (TV film)
Daniela Bartáková
Rumunsko
Nejlepší filmy:
Ucho (1970)
Já, truchlivý Bůh (1969)
Vilém Rozkoč (1975) (TV film)
Oldřich Slavík
Československo
Nejlepší filmy:
Všichni dobří rodáci (1968)
Tichá bolest (1990)
Člověk proti zkáze (1989)
Milena Steinmasslová
Československo
Nejlepší filmy:
Případy 1. oddělení (2014) (seriál)
Muž v pozadí (1995) (seriál)
Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách (1974)
Vlasta Žehrová
Československo
Nejlepší filmy:
„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)
Jára Cimrman ležící, spící (1983)
Vrchní, prchni! (1980)