Reklama

Reklama

Na krok od nebe

(seriál)
Krimi / Komedie / Mysteriózní / Thriller
Itálie, (2011–2023), 109 h 27 min (Minutáž: 50–121 min)

Hrají:

Terence Hill, Enrico Ianniello, Gianmarco Pozzoli, Francesco Salvi, Daniele Liotti, Katsiaryna Shulha, Katia Ricciarelli, Francesco Castiglione (více)
(další profese)

Série(7) / Epizody(88)

Obsahy(1)

Vincenzo (Enrico Ianniello) je rozený neapolitánec, jakož i policista – jeho rodina chrání právo v kampánské metropoli už po tři generace. Když se pak ale konečně dočká povýšení na komisaře, přichází společně s novou funkcí i výrazná změna. Vincenzo musí dát vale milovanému moři, těstovinám i teplému podnebí a rychle si zvyknout na obrovská převýšení, knedlíky nebo horský vichr. Stane se totiž oblastním komisařem v San Candidu, městečku ve stínu Alp na úplném severovýchodě Itálie u hranic s Rakouskem. Hned po příjezdu se Vincenzo musí vyrovnávat se svou nechutí k přírodě, a aby toho nebylo málo, jeho kancelář se nachází v sídle lesní policie. Mimo závažné kriminální případy je tak Vincenzo občas nucen řešit i kdejaké zvířectvo, co se k němu zatoulá. A naopak lesníci s Pietrem (Terence Hill) v čele se zas zapojují do policejního vyšetřování, přestože Vincenzo by si ze všeho nejraději poradil s případy sám. Jenže nemá na výběr. Pietro zná přilehlé lesy a hory jako své boty a místní lidé za ním chodí často dříve, než se rozhodnou obrátit na běžnou policii. Aby si Vincenzo u obyvatel městečka vydobyl respekt, musí se toho od Pietra ještě mnohé naučit. Naštěstí má k ruce strážníka Hubera (Gianmarco Pozzoli), který nejde pro dobrou radu nikdy daleko, a také krásnou veterinářku Silvii (Gaia Bermani Amaralová), i když ta někdy komisaři život spíš komplikuje. (Česká televize)

(více)

Recenze (32)

Lur 

všechny recenze uživatele

Seriál mě chytil... Nádherné prostředí.Chata Pietra je můj snový ideál...:-) Sympatičtí herci, na které se hezky dívá. Elegantní koník.Terencovi role sedla...a klobouk dolů v jaké je fyzické kondičce v tomhle věku.Vincenzo (Enrico Ianniello) funguje jako vtipný protipól vážného a ideálního Pietra :-) A k tomu krimi zápletka v každém díle - co víc si na pohodové večery přát..:-) Jo..a hodně vtipná mi přijde i skrytě neskrytá reklama na místní jablka s modrou značkou...:-D ()

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Základním stavebním prvkem je pochopitelně nádherná příroda, hory a čistoskvoucí jezero. Z překrásných záběrůl seriál těží a staví na nich. Jenže to je jen půlka toho důležitého. Zpočátku mě lákal kdo jiný než Terence Hill. Ten se bohužel posléze ztratí a už o něm není zmínka. Možná alespoň v závěrečném díle by stálo za to, aby podstoupil nějakou formu rozlučky. Tak je to ale s většinou postav z prvních sérií. Postupně zmizí. V nových sériích se objevují nové, které postupně také mizí, leckdy ani není řečeno kam a proč. Vůbec největší problém ale vidím v celé dramaturgii. Jednotlivé postavy se neustále motají v kruhu totožných problémů a starostí a skoro to vypadá, že scénáristi neumí vymyslet nic nového. Vincenzovi pořád nevycházejí vztahy a to dokonce tak moc, že v jednu chvíli se ze seriálu stává fraška a komedie, ale divák už ani nemůže být zaskočen, nový prvek se zkrátka neobjevuje. A to se týká i dalších postav. Když zmizí Francesco Neri s nadpřirozenými schopnostmi...ejhle...objevuje se následně nová postava a světe div se,,,disponuje totožnými možnostmi náhledu do minulosti. Motání se v kruhu a v různých obměnách vymýšlení tohotéž je vcelku nuda a nic zajímavého. Z části za to jistě může fakt, že mnozí režiséři nebo scénáristi na seriálu začínali. Dokonce i Enrico Ianniello si zarežíruje. Kdo byl zkrátka po ruce, měl čas a chuť, tak si nějaký ten scénář napsal a zrežíroval... Navíc se pak díly stanou filmovými se svou novou stopáží, na Čt rozdělenými vždy na dvě části, přičemž každou sérií se táhne jako nit něco, co všechny zdánlivě nenápadně spojuje. Komickou stopu zajišťuje hlavně Huber a ten mě jako postava snad jediný bavil, protože i přes svou výstřednost žil normální život a přesto působil zajímavě. Co se vizuální stránky týče, je seriál jasně na pět hvězd. Z pohledu té dramaturgické je to ovšem pouze na dvě. ()

Reklama

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Vo veku sedemdesiat dva rokov začal taliansky herec Terence Hill (Mario Girotti) točiť kriminálny televízny seriál "Na krok od neba". Stvárnil Pietra, šerifa lesnej stráže. Objavil sa ako jedna z hlavných postáv v štyridsiatich epizódach. Bolo to počas rokov 2011 až 2015. Musím uznať, že i v pokročilom veku je to stále charizmatický chlapík. Sympaťák. No a druhú hviezdičku tomuto titulu prihodím za tie nádherné lokácie talianských Álp, v ktorých sa tento seriál odohráva. "Un passo dal Cielo" ** ()

chrispe 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Viděla jsem pár dílů ze třetí série a je to taková moc příjemná oddechovka se sympatickým komisařem a lidmi okolo něj. Plus je krásný prostředí. Škoda, že jsem to v tv nechytla od první série. Přirovnala bych to třeba k Doktoru Martinovi šmrncnutému latinskou telenovelou. // 19.11.2021 Snižuju hodnocení, protože od chvíle, kdy jsem hodnocení napsala mi přijde, že už je to jen ta telenovela. A já přeci jen radši "Martina" :D Ten závěr třetí řady byl... byl. ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Telenovela s kriminální příchutí. 1)  Na jedné straně seriál nabízí primitivní scénář, málo vynalézavé průhledné zápletky šité všechny podle jednotného mustru, naivní až hloupý děj, prostě červenou knihovnu._____ 2)  Na druhé straně je tu nádherná alpská příroda, interiéry a exteriéry některých stavení a celková pohoda, kterou nezničí ani ti bad boys, kteří opravňují existenci policie i lesní policie v místě._____ 3)  Pravděpodobně hlavní tahák telenovely, 72letý Terence Hill (velitel Lesní policie Pietro), předvádí záviděníhodnou fyzickou kondici. Ovšem jeho prkenné herectví zde vyniká více, než kde jinde. Holt mu chybí mladistvý klukovský vzhled, štíhlounká postava (i když i teď je v dobré formě) a Bud Spencer._____ 4)  Dále hrají: 41letý sympaťák Enrico Ianniello (policejní komisař Vincenzo), 40letý Gianmarco Pozzoli (policista Huber) a za mladé kluky je tu pěkný 23letý Gabriele Rossi (Pietrův synovec Giorgio)._____ 5)  Věk protagonistů uvádím k první řadě, tj. 2011. 6)  San Candido (německy Innichen), kde se seriál odehrává, je třitisícové městečko v provincii Jižní Tyrolsko (nebo také Tridentsko - Horní Adiže) na italsko-rakouské hranici zhruba 80 km severovýchodně od Bolzana. Italové jej získali v roce 1919 jako válečnou kořist bez ohledu na převládající rakouské obyvatelstvo. I dnes mluví italsky jen asi 15 % obyvatel Horní Adiže._____ 7)  Píši po zhlédnutí první řady._____ 8)  5.12.2021 - Po 2. a 3. řadě mi nezbývá, než konstatovat, že navzdory slibnému začátku seriál klesl na úroveň naší Ordinace. Hloupé dialogy, absurdně pitomé chování postav a celkový vývoj děje míří nezadržitelně někam do odpadu. S ohledem na dojem ze začátku pouze odebírám jednu hvězdičku a přestávám dílo nadále sledovat. ()

Galerie (917)

Zajímavosti (4)

  • Terence Hill prohlásil, že je tento seriál jeho posledním. (kyLuke)
  • Když Huber (Gianmarco Pozzoli) dostane fax od rakouské policie, v českém dabingu překládá jeho text jako „...při silniční kontrole zastavili porodní asistentku, někde u Lince.“ Při záběru na fax je však vidět, že místem odeslání není Linec (Linz) v severním Rakousku, ale Lienz – městečko u rakousko-italské hranice, které leží jen 38 kilometrů od San Candida, kde se seriál odehrává. (Ezis)

Reklama

Reklama