Reklama

Reklama

Hell on Wheels

(seriál)
  • Slovensko Peklo na kolesách
Trailer 1
Kanada / Velká Británie, (2011–2016), 41 h 29 min (Minutáž: 42–87 min)

Hudba:

Kevin Kiner

Hrají:

Anson Mount, Colm Meaney, Dominique McElligott, Common, Robin McLeavy, Kasha Kropinski, Eddie Spears, Christopher Heyerdahl, Tom Noonan, Barb Mitchell (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(57)

Príbeh sa odohráva po skončení americkej občianskej vojny Severu proti juhu. Vojak konfederácie (Anson Mount) baží po pomste za smrť svojej ženy, ktorú zavraždili vojaci Únie. Stopa ho zavedie na miesto nazývané "Peklo na kolesách" - kočovný tábor, ktorý sa presúva z miesta na miesto, podľa toho ako pokračuje stavba prvej transkontinentálnej železnice. Miesto, kde je cítiť vtedajší rasizmus, korupciu, nebezpečenstvo a bezprávie, postupne odhaľuje detaily jej smrti a zodpovedných vinníkov. (STV)

(více)

Videa (5)

Trailer 1

Recenze (144)

Bingos 

všechny recenze uživatele

/*Sem tam pustím nějaký spoiler. Poserte se!*/ Hell on Wheels zraje jak víno. Kabelovka AMC pro mě byla zárukou kvality už díky Breaking Bad a téma bylo víc než zajímavé. Na první pohled mi ale kovbojka přišla příliš naleštěná a to bahno, pot a krev jsem moc nežral. A když v druhé sérii se seriálu zmizela jedna z nejkrásnějších ženských postav, jakou jsem viděl, dal jsem ho na nějaký ten rok k ledu. Stejně však jak Cullen musel tuto ztrátu překonat, dal jsem i já seriálu druhou šanci. A neprohloupil jsem, protože Hell on Wheels zraje jak víno. Tvrdý západ vybičoval postavy do maxima, kdy paralelně s nimi rostou i herecké výkony. A kromě tří ústředních hrdinů (Cullen Bohannon, Thor Gundersen, Thomas Durand), jejichž karmický konflikt (Hodný, Zlý a Ošklivě morálně flexibilní) tvoří popředí, se seriálem míhají uvěřitelné postavy, které přicházejí, víří vody, odcházejí nebo umírají, přesně tak jak to na západě kdysi skutečně mohlo fungovat. A to že jediná prdel nezůstane suchá, si můžete být jisti. A podle zasvěcených je to prý i historicky relativně přesné. Takže tenhle naoko atraktivní a v jádru jak žula tvrdý klenot můžu komukoli vřele doporučit. ()

kenkaku 

všechny recenze uživatele

Co se povedlo (a to moc) je trefit myšlenku a atmosféru. Líp si divoký západ neumím představit. Vážně krásná práce. V čem to malinko kulhá je děj... nemůžu si totiž pomoct, ale děj mě nijak neoslovil, na to že má první série jen deset dílů se obrovsky vleče a prakticky vůbec nemám chuť ho sledovat dál... a to je celkem blbý :(. Bohužel výše napsáno platí jak pro první, tak pro druhou řadu. Mám pocit že buď jen potřebovali zaplatit kulisy nebo to mělo dílů 20 a v rámci napětí to rozpůlili... druhá řada totiž zcela plynule navazuje a paradoxně třetím dílem druhé řady se vracíme zcela zpět do starých kolejí opuštěných v první řadě... za mě tedy spíš zklamání. Třetí řadou se konečně děje "něco nového". Je zde znát alespoň snaha o posun někam dál. Bohužel i tato řada trpí neduhy "pokusů o návraty do starých kolejí". To sakra nemůžete polovinu vystřílet a nastrkat tam nové ksichty? Vždyť to byl divoký západ! Čtvrtá řada nahodila mnoho změn a konečně mám pocit, že se někam posouváme = ve sledování pokračuji. Je to ale (opět) posun pomalý. Prakticky "něco se děje" jen díky novým postavám a (překvapivě) nejzbytečnější jsou díly kde se "oživují" staré postavy. Řada má 13 epizod, ale klidně mohla mít jen 10. Pátá řada Nastává velká změna - změna stran - a ta ději sakra prospívá. Děj se sice třepí na dvě dějové linky, ale konečně vše dostává ty správné obrátky. Navíc se celkem hodně projevuje snaha tvůrců o zachování realističnosti (s ohledem na historii). Asi největší mazec je fotografie ze zatloukání zlatého hřebu :). Vygooglete. ()

Reklama

RichardLev 

všechny recenze uživatele

První série: Minulý rok jsem měl radost z nového westernového seriálu. Příjemné postavy, docela v pohodě zápletka, natočeno poměrně solidně. Bohanon je fajn drsňák, ale jeho cesta za pomstou je trochu moc otřepaná. Pro mě byly daleko zajímavějšími postavami Durant (v první epizodě neměl chybu. "Proč mou železnici stavíte rovně??"), Švéd a Lily (ó, krásná a silná Lily). Ačkoliv postavy nejsou úplně černobílé, stejně se vám snaží tvůrci vnutit, kterým postavám máte fandit a kterým ne. Durant stojí tak na pomezí, proto je to můj favorit. Kněz a Irové mě opravdu nezajímají. Za první sérii dávám lepší 4 hvězdy. Druhá série: No jde to z kopce. Tvůrci se snaží vyhrabat z kaše, kterou si navařili na konci poslední série a nenapadne je nic jiného, než vrátit všechno do vyjetých kolejí. Už ve druhém díle jsou jakoby některá rozhodnutí a události první série zapomenuty a vše se vrací zpátky. Příběh vlastně ani nikam moc nemíří a stává se z toho trošku taková telenovela. Durant je zde daleko přátelštější a mnohem menší svině, takže už s ním není taková sranda. Ze silné a tvrdohlavé Lily se stala slabá žena hledající ochranu u silného muže. Švéd se úplně zbláznil a jeho postava šla úplně do kytek. Celá zápletka okolo něj je tak neuvěřitelná, že snad scénáristi kouřili nějaké indiánské bylinky nebo co. Pořád je to sice koukatelné, ale horší než první série. Dávám slabší tři hvězdy. Za rok budu velice tvrdě zvažovat, jestli mi ta třetí série bude stát za to, nebo se na ni vykašlu. ()

Gogo333 

všechny recenze uživatele

Tento rok se nám urodili dva výborné westernové seriály. A to HoW a Wild Boys. HoW je seriál od stanice AMC, která má na svědomí hodně dobré seriály (1,2,3,4). V pilotu se mi líbí vyobrazení divokého západu se vším co k tomu patří, hudba, postavy. Škoda jen že to nebyl dvojdíl. Zatím hodnotím 90% a uvidim jak se seriál bude vyvíjet dál. Tak po shlednutí posledního dílu musím říct, že si seriál udržel kvalitu a už se těším na 2.serii. 2.série už mě tolik nebavila, ale pořád se mi to hodně líbilo. Přesto stejně snižuji hodnocení na 80% a uvidíme co přinese 3.série. 3. série přišla se změnou. Ubylo hlavních herců, místo indiánu tady jsou mormoni a Cullen povýšil. Povedená série a jsem zvědav, co si pro nás připraví tvůrci příště. 4. série - Začátek s Cullenem u mormonů mě vůbec nebavil, ale pak když se vrátil k železnici, tak se to zase fajn rozjelo. Postrádal jsem Elama, ty dvě epizody s ním byly docela málo, navíc trochu psycho. Konec mě pěkně nažhavil na 5. sérii, sem zvědav co přinese. ()

PROROK14 

všechny recenze uživatele

Po dvoch zhliadnutých sériach si takýmto spôsobom dovolím tento seriál ohodnotiť. Samozrejme chystám sa aj na tretiu, dokonca som z nej videl už prvé dve časti. Takže hneď na úvod napíšem, že nešlo to neporovnať s Deadwoodom, ktorý sa mi mimoriadne páčil. Westernové prostredie sa mi páči, takže do tohto som sa pustil celkom rád. Ale na rozdiel od Deadwoodu, v ktorom bola takmer každá postava niečim zaujímavá a charakteristická, u Hell on Wheels sú iba dve postavy, ktoré ma zaujali. Prvou bola postava Pána Švéda a druhou bol Mr. Ferguson. Je mi to ľúto, ale ostatné postavy a ich osudy mi sú zatiaľ po celú dobu sledovania takmer ľahostajné a to až na jednu výnimku, a síce, fakt som nechcel, aby to s tou Lilli dopadlo tak ako to dopadlo. A čo sa hlavnej postavy týka, tak teraz na začiatku tretej série, keď už bola ako tak načrtnutá rivalita a súťaženie s inou železničnou spoločnosťou o to, kto prvý dojde do cieľa, tak Cullenovi samozrejme fandím. // Dopozeral som tretiu sériu. Hodnotenie ostáva na 4* (70%). Deviata časť tretej série bola asi zatiaľ najlepšia z celého seriálu, čo je určite podmienené tou prestrelkou, ktorá sa tam odohrala. Sám si viem dobre predstaviť, že by tento seriál skončil treťou sériou tak, že Cullen bude obesený (aj ked mu to vôbec neprajem). Zatiaľ sa na štvrtú sériu nijak zvlášť neteším. ()

Galerie (1 315)

Zajímavosti (7)

  • Postava Thora Gundersena, která je v seriálu nazývána Švéd, je ve skutečnosti norského původu. (Dyas)
  • Zhruba 80 denní natáčení druhé série proběhlo v přímé blízkosti řeky Bow River. Ta se nachází ve státě Alberta a protéká městem Calgary. (Conspi)
  • Premiéra 3. série musela být posunutá o týden kvůli povodním, které pozastavily produkci. (Dyas)

Související novinky

Star Trek má nového Pikea

Star Trek má nového Pikea

11.04.2018

Zatímco studio Paramount řeší, jak bude vypadat další filmový Star Trek, seriálový bratránek Star Trek: Discovery směle uhání kupředu. Na konci patnáctidílné první série (a tady možná chcete přestat… (více)

Seriálový Duch, Beowulf, Hell on Wheels 4...

Seriálový Duch, Beowulf, Hell on Wheels 4...

22.11.2013

Zkrátka za hrstí televizních novinek. Studio Paramount chystá masivnější útok na malé obrazovky. Především by chtělo proměnit několik svých klasik v seriály. Třeba Duch, oscarový trhák s Patrickem… (více)

Parádně obsazený Warcraft?

Parádně obsazený Warcraft?

26.09.2013

Natáčení fantasy velkofilmu podle herního fenoménu Warcraft startuje už v lednu, takže je nejvyšší čas obsazovat a dopřát hercům čas na přípravu – film podle scénáře Charlese Leavitta by se měl… (více)

Mark Strong bude mocný i v televizi

Mark Strong bude mocný i v televizi

26.03.2013

Ještě nedávno jsme měli dojem, že se natáčí víc filmů s Markem Strongem než filmů bez Marka Stronga, ale nikdo si nestěžoval – v drtivé většině rolí byl skvělý a pokaždé jiný. Tak, a od léta si ho… (více)

Reklama

Reklama