Kdo si odnese křišťálové sošky Českých lvů za rok 2010?  Z jednadvaceti loňských filmů se aspoň jedné nominace dočkalo deset snímků. K favoritům patří se třinácti respektive jedenácti nominacemi filmy Pouta a Občanský průkaz, které se vracejí do temných let normalizace. Ve hře ale zůstávají i divácké hity typu Žen v pokušení a Kajínka. Moderátorem večera je čtyřnásobný držitel výroční filmové ceny, herec, zpěvák a muzikant Jan Budař. (oficiální text distributora)

Jastřabík

Pěkňoučká manifestace ztracenosti a křečovitosti .. a zrovna tenhle rok by si ty naše filmy zasloužily hodnotnější ceremoniál. Kapky Visine?! ()

jirka.maso

Vachler to zase zvachlir... Z cen jsem nadšen (Pouta), ovšem z večera nikoliv, za poslední roky byl jeden z nejslabších. Největším mínusem bylo, že na to byl snažící se Jan Budař sám, The Pastels k němu a ke Lvům nezapadli vůbec. Ten náhrobní kámen s renaultem, co vás odveze do Cannes, by si už mohli tvůrci také odpustit. Vypadalo to, že se bude opakovat stejná ostuda se standing ovations, jako loni s panem Chudíkem, naštěstí to obecenstvo zvládlo. Druhá půlka byla o dost lepší, Liška a vtip s 3D brýlemi se povedli. :) ()

Loranna

Velice umně a hlavně důstojně odmoderováno (a odtančeno), což je po naprosto tragických přenosech z minulých let opravdu příjemným překvapením. Honza Budař dal letošním Lvům styl, a bez nadsázky vyzvedl přímý přenos z hlubin trapnosti... Nezbývá než doufat, že to příští rok zase někdo neposere. ()

SankaKofik

Zmizely nastrojené hostesky, nahradili je tanečníci a stálo to za to. Večer nenudil, Budař pobavil, zatančil a nezklamal. Navíc jsem se přistihl, že jsem se vlastně celý přenos podvědomě usmíval a to se jen tak nestává. Hned po Andělech druhý nejlepší letošní přímý přenos který potěšil ()

hawkey_CZE

Po dlouhé době jsem u přímého přenosu vyhlašování českých výročních cen dobře bavil. Pořad svižně ubíhal, moderátor vcelku neokoukaný a docela vtipný. Jenom ten vtip s Ježíšem mně přišel docela za hranou, ačkoliv nejsem věřící, myslím, že spoustu lidí mohl urazit. Ale popravdě, zasmál jsem se mu taky. ()