Reklama

Reklama

Podfukáři

  • USA Now You See Me (více)
Trailer 2
Mysteriózní / Krimi / Thriller
USA / Francie, 2013, 116 min (Special Edition: 125 min)

Obsahy(1)

Skupina kouzelníků s názvem Čtyři jezdci je pronásledována FBI a Interpolem, jelikož během svého kouzelnického vystoupení vyloupila banku a peníze rozdala publiku. To však agenti netuší, že jakkoli se budou snažit, Jezdci budou vždy o krok napřed a jejich nové plány jsou ještě smělejší... Čtyři kouzelníci z různých koutů Ameriky dostanou záhadnou kartu, kde je napsáno pouze místo a čas setkání. I když si myslí, že na onom místě budou sami, jelikož jsou vyvolení, setkají se tam všichni dohromady. To však ještě netuší, že za rok budou tvořit dokonalý tým. Daniel Atlas, Merritt, Henley a Jack se sejdou ve stejném bytě, kde se jim ukážou plány na kouzelnickou show. Nikdo z nich však neví, kdo je na místo zavolal a kdo ty plány vyrobil. Už za rok se ale pouhé plány stanou skutečností. Společně tvoří kouzelnickou skupinu Čtyři jezdci a mají kouzelnickou show v Las Vegas. Jejich plánem je vyloupit banku v přímém přenosu. To se jim povede, ale následně je za to zatkne policie, kterou vede agent Dylan Rhodes a jeho společnicí je agentka Alma Dray z Interpolu. Nakonec je ale pustí. Celou jejich show ovšem natáčel Thaddeus Bradley, člověk co odkrývá cizí kouzla, a tak se s ním spojí. Společně si povídají o Lionelu Shrikovi, muži, jehož všechna kouzla Thaddeus odhalil, a když se následně pokoušel o návrat na scénu, zemřel. Thaddeus také říká, že další vystoupení kouzelníků je jen příprava na závěrečnou show, a měl pravdu. Thaddeus jim nakonec řekne, že ta banka byla pouze replika, a vysvětlil jim jejich provedení. Společně s detektivem tedy jedou do New Orleans, kde je další show. Tam jezdci okradou Arthura Tresslera, člověka, který je sponzoruje. Kvůli jeho pojištění totiž mnoho lidí ztratilo své domovy, práci nebo i blízké. Ukradnou jeho peníze a pošlou je na účet lidem, kteří tehdy měli pojištění od jeho banky a nikdy nedostali odškodnění. Ačkoliv se je Dylan snaží chytit, opět mu uniknou. Další den však zjistí, že má v mobilu štěnici, a nakonec se mu podaří zjistit, kde jsou. Všichni kromě Jacka utíkají pryč, on ještě musí spálit důkazy. Do bytu ale přijde Dylan a strhne se boj. Jackovi se však podaří uniknout do auta a najet na dálnici. Tam se ale vybourá a zemře... (TV Prima)

(více)

Videa (43)

Trailer 2

Recenze (1 450)

Hild 

všechny recenze uživatele

Potenciál měl film větší. Podfukáři se nesnaží působit nějak chytře, prostě jen chtějí být dalším oddechovým letním blockbusterem, který má především bavit, v některých momentech se jim to určitě daří. Pak jsou tady ale i momenty, které působí vyloženě hloupě, všechny ty podrazy a twisty vložené do scénáře za každou cenu, ale bez většího smyslu rozhodně neměly na diváka takový efekt, jak by asi tvůrci chtěli. Žádné wow se nekonalo a závěrečná pointa mě spíše mírně rozesmála. Co mi však vadilo úplně nejvíce, bylo to, že hlavní čtveřice kouzelníků by měla oslňovat svým charismatem, chytrostí a vzbuzovat jakýsi respekt, aby jí zkrátka divák od začátku fandil, v kině jsem ale byla velmi nemile překvapena, že právě tato čtveřice byla odsunuta do pozadí a taaak strašně nevýrazná, ten čtvrtý kouzelník za celý film pronesl snad dvě věty? Mnohem více prostoru dostal policista v podání tentokrát pro mě nesnesitelného Marka Ruffala (a to ho mám obvykle velmi ráda) a jeho milostné oťukávání s policistkou. Navzdory tomu jsem se však nenudila, Podfukáři mají rychlé tempo, někdy se i ten vtip povede, takže pokud chcete jen tak u něčeho vypnout, tak proč ne, naštvaní z kina určitě odcházet nebudete. ()

-bad-mad-wolf- 

všechny recenze uživatele

Hele, mně nevadí debilní filmy. Vlastně je mam docela rád. Mam rád všechny ty nabubřelý blockbustery, velkofilmy s nadsázkou a vlastním šíleným vesmírem. Takový filmy uráží předevšim ty, kteří na danou hru nepřistoupí. Nemam ale rád, když někomu uteče soudnost a schopnost naznačit, do jaký míry to hra je, poněvadž v takovým případě tvůrce dělá debila předevšim z diváka. A přestože je všechno zmíněný možná subjektivní a diskutabilní, tohle... tohle je prostě strašlivá hovadina, která všem iluzionistům prokazuje medvědí službu. Ono totiž ani tak nevadí, že předváděný "triky" často popírají logiku a fyzikální zákony (iluzionista klame diváka, nikoliv fyziku, víme?), mnohem trapnější je ovšem fakt, že spousta předvedených věcí (z nichž některý jsou smrtelně důležitý) vysoce závisí na faktoru náhody a skutečnosti, že někdo bude idiot a nevšimne si podstatných věcí. Závěrečná pointa je pak v kontextu zdejšího univerza vyloženě retardovaná a zbaštitelná snad jen proto, že s dotyčným jakž takž soucítíte. Naznačovaná (a připouštěná) možnost existence skutečný magie je tu značně dvousečná - nestává se totiž ani ospravedlněním (Čtyři jezdci nemají nadpřirozený schopnosti), ani klíčovým odhalením (ve filmu je dávno všechno natolik absurdní, že je to úplně jedno). Dvě hvězdy obhajitelný na základě zábavy, jelikož při vší tý pompéznosti, barevnosti a pátrání všeho po všem děj spolehlivě dokluše do cíle, přestože je vám dávno všechno ukradený. Už po dvaceti minutách totiž pochopíte, že v tomhle filmu je možný naprosto cokoliv a tím pádem nemá smysl cokoliv dedukovat či se o někoho bát. ()

Reklama

TeeAge 

všechny recenze uživatele

|| Scenár: Ed Solomon, Boaz Yakin, Edward Ricourt / Príbeh: Boaz Yakin, Edward Ricourt | Hudba: Brian Tyler | Produkcia: Bobby Cohen, Alex Kurtzman, Roberto Orci | Distribúcia: Summit Entertainment, Lionsgate | Štúdio: K/O Paper Products | Rozpočet: 75 miliónov $ | Tržby: 351,723,989 $ || Poznáte ten pocit, keď je vám trápne za vašeho inak obľúbeného herca na plátne? Tu sa mi tento pocit dostavil viackrát. Takú nafúknutú, namyslenú, vyumelkovanú bublinu som už dávno nevidel. Začiatok sľubuje omnoho viac, než potom dokáže celok utiahnuť. V momente, keď sa z filmu vyparí oná mystifikácia a ilúzia ozajstného kúzla, prepukne ozajstná tvár scenáru, ktorá sa len hrá na niečo výnimočné, no nevie si to obhájiť ani nijak vysvetliť. Zvraty v poslednej tretine sú už len klince do telenovelovej rakvy. Leterrierové doterajšie práce boli príjemnými oddychovkami, no tento kus si ho našiel za obeť, presne tak, ako aj ikony hereckej gardy, ktorí by v tomto pseudopokuse o niečo výnimočné nemali čo robiť, začínaje od Freemana, cez Ruffala až po Caina. Konečný prísľub pokračovania je snáď len nepodareným otvoreným koncom od pätice scenáristov!. 40% | Blu-Ray, THX, EN DTS | ()

playboxguest 

všechny recenze uživatele

Pro mě teda Dokonalý trik roku, oproti Nolanovi nablýskanější, popcornovější a pro mě i zkousnutelnější, ze 125 minut jsem se nenudila jedinou. Kouzelnický film spojený s tím zlodějským snad ani nemohl dopadnout líp, obsazení sedlo perfektně, Franca začínám mít narozdíl od jeho bráchy docela v oblibě a dokonce i v Eisenbergovi jsem pomalu začala vidět sympoše. Ale ehm, jak se to vezme, ona mezi vidět a vidět může být totiž až horentní propast a to platí na celý film pana Leterriera, v němž jde hlavně o to, co chcete vidět, nikoli o to, co doopravdy vidíte. 90% ()

Zíza 

všechny recenze uživatele

Sedla jsem si k tomu a nechala se unášet klamy a magií a bavilo mě to. Fakt že jo. Mělo to spád, zajímavé postavy a já jen čekala, kdy se to potentuje. A potentovalo se to krásně a pro leckoho lehce neuspokojivě. Pěkný film, který mě na konci dokázal z poloviny překvapit. Jsem zvědavá na pokračování, doufám, že to bude alespoň stejně zábavné jako tenhle film. ()

Galerie (89)

Zajímavosti (39)

  • Nejdříve Thaddeus (Morgan Freeman) tvrdí, že se truhla mrtvého kouzelníka nikdy nenašla. Přesto zná Dylan (Mark Ruffalo) důvod smrti svého otce – truhla byla z nekvalitního železa. (Zix.)

Související novinky

Třetí Podfukáři oficiálně na cestě

Třetí Podfukáři oficiálně na cestě

30.04.2020

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo, že chystá třetí Podfukáře. Spolu s tím dostane série taky čerstvou krev v podobě scenáristy Erica Warrena Singera (Špinavý trik, Top Gun: Maverick). Ten prý… (více)

Rychle a zběsile shání režiséra

Rychle a zběsile shání režiséra

06.10.2015

Kdo bude režírovat Rychle a zběsile 8? Máma Vina Diesela chce za kamerou svého synáčka, sám Diesel navrhuje návrat ke kořenům s Robem Cohenem (Rychle a zběsile). Studio Universal ale situaci vidí… (více)

Radcliffe u FBI

Radcliffe u FBI

01.08.2015

Představitel Harryho Pottera neusíná na vavřínech. Zatímco si řada herců z kouzelnické ságy stále užívá dovolenou, Daniel Radcliffe víceméně jen přebíhá mezi natáčecími placi. Ještě letos ho uvidíme… (více)

Daniel Radcliffe opět mezi kouzelníky

Daniel Radcliffe opět mezi kouzelníky

02.10.2014

Jedním z nejpřekvapivějších hitů posledních let byli Podfukáři, kriminálka o čtveřici jevištních kouzelníků, kteří se dali na dráhu zločinu. Film vydělal tučných 350 milionů dolarů, což mu zaručilo… (více)

Reklama

Reklama