Dojemné drama o ilegálních přistěhovalcích vypráví o tvrdě pracujícím Carlosovi Galindovi, jenž sám vychovává syna v pubertě. Ze všech sil se mu snaží vytvořit prostředí pro lepší život, a tak se rozhodne opustit svou práci zahradníka v L.A. a odstěhovat se z města, aby své jediné dítě uchránil od tamních gangů a dostal ho na slušnou školu. Koupí si vlastní náklaďák, takže si může dovolit přijímat více zakázek. Jenže v nelítostném městě není lehké žít s americkou lehkostí, zvláště, když jsou na každém rohu imigrační agenti anebo grázlové, kteří se snaží zlákat jeho syna na cestu zločinu. Carlos se každý den bojí toho, že bude deportován…
Režisér Chris Weitz natočil silný ovšem povznášející pohled na každodenní heroický boj imigrantů ve snaze konečně žít svůj americký sen. (oficiální text distributora)

Kryšpín

Je až neuvěřitelné, co může vyjít do kin od režiséra, který má za sebou film z Twilight ságy. Film postavený na hercích drží laťku kvality hodně vysoko. Život mexických imigrantů se může ubírat dvojím směrem. Celý život budete dřít, aby jste uživili svoji rodinu. Nebo se dostanete do gangu a skončíte v kaluži krve dřív, než řeknete: "Že já se radši nestal zahradníkem". Tento film ukazuje tenkou hranici mezi těmito dvěma světy, které spojuje a rozděluje vztah mezi otcem a synem. Krásné! ()

gogo76

"Keď chceš peniaze, musíš pracovať..." Samozrejme dá sa k nim dostať i inými spôsobmi , ale náš hrdina je veľmi čestný muž. Jeho osud vám iste nebude ľahostajný a iste by nebol ani americkým úradom, ak by vedeli bližšie nahliadnuť do vnútra človeka. O takto čestného a pracovitého muža by mal mať záujem každý, či už je to štát všeobecne alebo zamestnávatelia. Vidieť jeho marný boj s úradmi a papierovačkami mi nerobí dobre, všeobecne mám k týmto veciam odpor. Príbeh dokáže zaujať, asi najviac dejová linka s ukradnutým autom a pátraním po ňom. Po filme vám v srdci možno ostane to, čo mne. A to, že dnes nielen v USA ale takmer všade na svete čestný a pracovitý muž neznamená vôbec nič. U nás to platí dvojnásobne...80%. ()

F.man

Chris Weitz chtěl ukázat, že taky umí hodnotější filmy a tak natočil ... no takové to správné americké drámo, které si rádo rýpá do vnitřních problémů. American dream bude fungovat vždy a tohle není vyjímka. Povedená čtyřková záležitost, která se ale do mysli výraznějším způsobem asi ve většině případech nezapíše. This country is a land of dreams. It can be a hard place, a cruel place. But it's where I work, and I dream of a better place for my son. ()

Juto

Tento film dáva nelegálnym mexickým prisťahovalcom ľudskú tvár tým, že rozpráva veľmi ľudskú, jemnú a malú drámu. Film mal v sebe všetky ingrediencie, aby sa stal vzorovou a predvídateľnou drámou. Nemal za sebou ani veľký rozpočet, ani žiadne veľké mená, takže tento film sa veľmi ľahko mohol stať veľmi zabudnuteľným a nevýrazným. Napriek tomu sa filmu darí stať sa oveľa viac než len tým, že sa šikovne vyhýba väčšine klišé, ktoré by ste vo filme ako je tento očakávali, a tým, že sa nezameriava na žiadne lacné nálady emócií. 7/10 ()

Roman.Ticka

Zajímavá sonda do problematiky imigrantů versus hostitelská země. Působivé scenérie, důraz na charakteristiky postav, kulervoucí příběh, procítěné hraní neokoukaných herců, pro našince exotika jak prase. Celkově efektní a funkční. Pokud jde o můj osobní postoj k jedné či druhé straně barikády, není jednoznačný. Vím, že bych se v těch místech nacházet nechtěla, riziko různé újmy (nejen krádež auta) je přímo úměrné neustálému přísunu nových ilegalistů. V globálu se není co divit pohnutkám přistěhovalců, ani striktnímu přístupu Ameriky. Obojí je v současnosti nezvladatelné a neudržitelné, žádné uspokojivé řešení nevidím. Snažím se chápat a nejintenzivněji mě napadá slovo lítost. ()

• Herec Demián Bichir pri scénach lezenia na palmu nepotreboval dabléra, ale vyliezol na vrchol sám. (MikaelSVK)
  • Film je v hollywoodské produkci neobvyklý, protože se odehrává v hispánské komunitě a téměř všichni herci jsou hispánci. (Terva)
  • Dialogy jsou upraveny tak, aby odpovídaly skutečnému slangu nejen používaném v Los Angeles, ale i v různých ulicích města. (Terva)