Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Elfka Tallis (Felicia Day), cvičená vražedkyně, má za pomoci svých přátel najít Quinarského mága, který rozsévá zmatek po celé zemi.
Šestidílný on-line seriál, z produkce BioWare, situovaný z fantasy světa Dragon Age 2. (TooMoneyToo)

Recenze (29)

T-pack 

všechny recenze uživatele

Že tenhle… seriál nebude výpravou mezi ostatními nijak vyčnívat, se dalo čekat. On zrovna nezáří ani mezi webovými počiny, ale hrůznost (v případě Saarebase minimálně) masek a kostýmů mě nakonec rušila poměrně málo. Co je na seriálu horší je mrzačení loru… loreu? však mě chápete! a celkem nezáživná, ničím neoslňující zápletka, která končí ještě nudnější a dementnější pointou. Je to škoda, protože je to mrhání potenciálu – máte tu qunarijku, která se neumí zbavit citové stránky své povahy, ale místo agonizujícího roztržení mezi potřebou principu a potřebou lásky Tallis nad svým osudem neustále jen tak nějak krčí rameny. Máte tu elfku, která má problém se svojí rolí ve světě, ale chybí jí expozice, takže její poslední momenty působí dost hloupě. Konečně tu máte dvě postavy s vírou v něco fundamentálně odlišného, ale místo romantického napětí dostáváme klasickou scénářem uměle vytvořenou linku s obdobou Julie a Romea. Díky tomu prakticky není důvod ani pro fanouška Dragon Age seriál vidět, příběh by se dal klidně po proházení několika slov de facto beze změny zasadit do jakéhokoli jiného fantasy prostředí a tak jediné, co seriálu přispívá k průměrnému hodnocení (krom přimhouřených očí nad internetovým rozpočtem), je postava Nyree. Docela by mě bavilo, kdyby měla cameo někde ve hře. ()

L.Hellhor 

všechny recenze uživatele

Felicia se zdá se dost rozjela. Alespoň v oblasti webových seriálů a její geek povaha těmto snímkům dost prospívá. I když Dragon Age: Redemption není žádná sláva, tak má vše, co mi stačí: děj, vtip, krev a sympatické hrdiny (až na toho elfa, co vypadá jak hobit na dietě). Řekl bych, že se jedná o příjemnou družinovku, která stojí za zhlédnutí. ()

Reklama

jhr 

všechny recenze uživatele

Seriál se mi nadočekávání líbil, postavy sympatické a velmi dobře zahraná, nejlepší je samozřejmě Felicia Day, které to neskutečně sluší a je vidět, že si to celé pořádně užívá. Jedinou věc co bych změnil je krátká stopáž a nízký rozpočet, moc bych si přál, aby někdy vznikl klasický televizní seriál ze světa Dragon Age, a to se stejnou hlavní hrdinkou, potenciál by tu jistě byl a dovolím si tvrdit, že obrovský. Těch šest dílů by se v pohodě dalo s větším rozpočtem roztáhnout tak na 22 dílů po čtyřiceti minutách a pořád by to jistě bylo svižné, originální a hlavně hodně návykové pro všechny fanoušky kvalitní temné a krvavé fantasy s dokonale propracovanou mytologií a hlubším poselstvím. Proto, aby, jste si podobný seriál mohly pořádně užít je potřeba přistoupit na jeho hru a neřešit zbytečnosti, které jsou jasné od začátku (nízký rozpočet, uspěchanost), tohle je internetové dílko pro fanoušky od fanoušků a podle toho je potřeba k tomu přistupovat! Kdo to nechápe tak ať se raději dívá na něco jiného. ()

Eterninox 

všechny recenze uživatele

Jasný příklad projektu s příliš velkými ambicemi na svůj formát a rozpočet. Socio-kulturně-politické poměry světa Dragon Age (mimochodem v mnohém jasně inspirované ságou Song of Ice and Fire od George Martina), do kterých je Redemption zasazený, jsou silně zjednodušené a často překroucené nebo pořádně nevystižené. Už jen textová expozice prvního dílu na mě zapůsobila spíš jako nějaká mizerná fan-fiction než jako něco, co pravděpodobně odsouhlasili kreativní a marketingoví pohlaváři z BioWare. *** Felicia Day je jako Tallis sympatická, ale jako elfská assassinka nepříliš přesvědčivá - mimo jiné kvůli dost nerealistické „zbroji“, která po vzoru Morrigan, Leliany a Isabely horní část trupu opravdu příliš nechrání. Na to, že Felicia sama podle všeho psala i scénář, mi navíc počet okatých záběrů na její výstřih přišel dost zarážející. Qunarské masky a la Faunův Labyrint (včetně Douga Jonese v roli hlavního záporáka) nejsou špatné, ale v porovnání s modely z DA2 (které mají patrně emulovat) výrazně méně „namakané“ a znatelně disproporční (moc velké hlavy oproti zbytku těla). Obdobně dopadly i ostatní kostýmy a rekvizity, které jsou povětšinou ucházející, ale často očividně umělé (např. uřezané uši). *** Ve výsledku je tedy Redemption víceméně takový, jaký jsem čekal – na websérii s minimalistickým rozpočtem je to slušné, ale na něco, co má vystihovat svět Dragon Age, naprosto nedostačující. Po prvním díle 55%.*** Update po zhlédnutí celé série: Pokud si člověk zvykne na minimalističnost technické stránky a soustředí se na narativní podstatu, má Redemption celkem příjemně vzestupnou tendenci v kvalitě. Postavy jsou poměrně dobře napsané i zahrané, a gradace i konečné rozuzlení příběhu by určitě mohly být mnohem horší. Dokonce to možná byl první nekomerční počin u kterého mě více zajímalo jak to bude dál, než co všechno ještě tvůrci vykouzlí z minimálního rozpočtu - přinejmenším ve fantasy žánru rozhodně. Nakonec tedy 65%. ()

TaanStari 

všechny recenze uživatele

Blbost. Jako amatérský seriál bych to bral, ale pod tohle se podepsalo BioWare! Nechápu, proč nemohli obětovat pár dolarů navíc na slušné masky a efekty a hlavně nechápu, jak si mohli neohlídat tak očividné chyby v lore. A navíc to papundeklové templářské brnění, prostě směšné. A pokud jste hráli hru, tak víte, jak 2 metroví namakanci Qunarijci vypadají (rozhodně ne jako Doug Jones natřený na šedo). ()

Galerie (4)

Zajímavosti (5)

  • Natáčení probíhalo na stejných lokacích, jako filmování seriálu Legend of Neil (od r. 2008). (Zumongar)
  • Felicia Day měla původně i režírovat, ale přenechala pozici Peteru Wintherovi. (AngelusCZ)
  • Série her "Dragon Age", kterou je snímek inspirován, je zároveň i nejoblíbenější hrou Feliciy Day, která v seriálu ztvárnila elfku Tallis. Producentem filmu je pak společnost BioWare, která stojí také za videohrou. (AngelusCZ)

Reklama

Reklama