Reklama

Reklama

G.I. Joe 2: Odveta

  • USA G.I. Joe: Retaliation (více)
Trailer 4

Obsahy(1)

V demilitarizované zóně mezi Jižní a Severní Koreou hledá jednotka G. I. Joe pod velením kapitána Dukea Housera dezertéra. Najdou ho a dopraví bezpečně do Jižní Koreje. Agenti Kobry Stormshadow a Zartan jsou stále na svobodě a aktivní, a i Commander a Dextro, kteří jsou momentálně ve vězení, přísahali pomstu…  V Pákistánu je po atentátu na prezidenta zmatek. Pákistán je spojencem USA a panuje tam naprostý chaos, na jeho území jsou i jaderné hlavice. Generálové navrhují okamžitou vojenskou akci, prezident povolá G. I. Joe. Ve vrtulníku si procházejí plán – hlavice jsou v montážní hale a nejdou přenášet, musejí se zlikvidovat na místě. Na místě zabijí ochranku a odvezou hlavici na vojenskou základnu USA. Nahlásí prezidentovi a generálům, že mise byla splněna a že plánují cestu zpět. Odpověď je, že plán evakuace je třeba pozměnit, ať zůstanou na místě. Prezident jde do tajného krytu a tam se zjistí, že to není prezident. Skutečný prezident je v krytu držen jako vězeň. Prezidentem je Zartan, jehož podobu změnili nanomiti. Zartan sdělí skutečnému prezidentovi, že i jednotka G. I. Joe bude co nevidět zničena. Chce, aby mu prozradil, ve kterém vězení jsou Komandér a Dextro. Duke a Roadblock na základně tuší, že něco není v pořádku. Vrtulníky, které je mají odvézt, na ně zničehonic zaútočí. Duke zachrání jednoho muže, ale sám je odhozen výbuchem. Zbytek jednotky naskáče do studny. Slyší, jak nahoře někdo mluví. Ponoří se pod hladinu, a tím se zachrání. Prezident mezitím oznamuje národu, že se jednotka G. I. Joe zpronevěřila službě vlasti. Pákistánského prezidenta prý zabil SnakeEyes a jednotka chtěla hlavice pro sebe. Místo ní bude vlasti sloužit jednotka Cobra… (TV Prima)

(více)

Videa (30)

Trailer 4

Recenze (757)

tron 

všechny recenze uživatele

„Ste OK?“ – „Mám zvýšený cholesterol.“ Pravdupovediac, jednotku si až na preskakovanie autobusov, Eiffelovu vežu, amerického prezidenta, Channinga Tatuma, čierneho maskovaného nindžu a Brendana Frasera v období, kedy ešte oňho bol záujem, bohvieako nepamätám. Pamätám si ale celkový dojem, ktorý som z nej mal. Bol to dojem preplácanej trikovej zbytočnosti, kde bolo tak veľa efektov a akcie, až ma to nebavilo. Niekedy je veľa proste len veľa. Dvojka dejovo úzko nadväzuje na prvý diel, čo sa jej vypomstí len u postavy The Rocka, ktorý je v dvojke líčený ako brutálne dobrý kamoš Channinga Tatuma a verný spolubojovník, lež v jednotke o ňom nepadla samozrejme ani zmienka, čo pôsobí čudne, tak ale OK, taký je Hollywood. Inak ale asi nad ničím, čo má v názve „G.I. Joe“ netreba premýšľať. Je lepšie nechať sa nezáväzne (bezmocne?) unášať prehliadkou nekonečnej akcie. Tá v dvojke mi pripadala o čosi menej trikovo preplácaná a bavila ma teda o čosi viac, než tá z jednotky. Potešila nová posila v podobe The Rocka a Brucea Willisa. Chudák Channing, pekne s ním vypiekli. ()

InJo 

všechny recenze uživatele

Je to samozřejmě strašná blbost, ale dostatečně zábavná a v podstatě neškodná - se spoustou efektní akce (je příjemně rozmanitá a hlavně nezabitá rozklepanou kamerou, přehnaně detailními záběry nebo vyloženě nepřehledným střihem), zbraní a hi-tech hračiček (vybuchující motorka, ehm), neboli snad vším, co cílové publikum požaduje. Postav je snad ještě víc než v jedničce, bohužel prostor má většina z nich minimální (poměrně zásadní "charaktery" jako Cobra Commander, Firefly i Willisův Joe tu jsou spíš do počtu). Největší devizou oproti předchůdci je podle očekávání angažování Dwaynea Johnsona (přestože Jon Chu z jeho přítomnosti nedokázal vytěžit ani zdaleka tolik jako například Peter Berg a Justin Lin), naopak jsem tu trochu postrádal ubersexy Siennu Miller (Adrianne Palicki je "jen" velmi sexy ;-)). Btw Připadá mi velmi vtipné, jak se tu úplně ignoruje, co se stalo na konci předchozího dílu bílému ninjovi... :-) 60 % ()

Reklama

choze 

všechny recenze uživatele

Stejná blockbusterová zívačka jako jednička, kterou nespasí ani sympaťák Rock, který nahradil bezkrevného Tatuma, ani Willis, kteří zaskočí jen na pár minut. Akce je dost, ale často se odehrává v noci, což nemám rád, a stejně jako minule (honička k Eiffelovce) i tady stojí za zmínku jen jedna, ninja akce v horách. Plus tu a tam padne nějaká fajn hláška. ()

Kaka 

všechny recenze uživatele

Je to sice hloupý film, ale trikově velmi odvážný a některé nápady jsou skutečně interesantní. Za všechny hovoří asi scéna na skále, která je výborně natočená. Jinak po všech stránkách standartní věc. Trikově solidní, se spoustou hračiček a fidlátek, což je přesně to co se čekalo a důvod, přoč si tahle ptákovina zaslouží alespoň ty dvě hvězdy. Protože dramaturgicky a dějově se to snad ani nedá hodnotit. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Ano, takhle vypadá zfilmovaný comics. A stále mi uniká proč ti, co se spálili u jedničky, šli do toho znovu a opět jsou nakrknutý. Jasně, pár ukecaných scének bych vystřihnul, jinak očekávaná akce dopadla nadmíru dobře. Nejlepší souboj v horách na lanech (asi inspirace filmy wuxia, kde ale ta lana nejsou vidět) a pak samozřejmě výbuchy, destrukce, padouši, honičky a rozličná udělátka. Vše je zas nádherně bondovské, hravé, barevné, jen ta krev chybí (nojo, nemohly by na to do kina děti). A podzemní vězení jak z Demolition Man! (pokud tedy ve válcích nevidíte vetřelce...). A co je na G.I.Joe nejlepší? Když víte, že vše dobře dopadne! Těším se na trojku a rozhodně neočekávám něco jiného. Bude to opět hravá akce s megapadouchem toužícím zničit svět s obří destrukcí na závěr a záchranou na poslední chvíli. ()

Galerie (93)

Zajímavosti (27)

  • Vedúci špeciálnych efektov Zachary Kinnery označil použité efekty ako "trocha odvážny realizmus". (Greenpeacak)
  • Zničenie Londýna mala na starosti spoločnosti ILM. (Greenpeacak)

Související novinky

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

06.06.2014

V roce 2012 to byl G. I. Joe 2: Odveta, loni 300: Vzestup říše a letos Jupiter vychází. O co přesně jde? O velké blockbustery, které byly na poslední chvíli odsunuty z nabitého léta. Rockova parta… (více)

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

20.12.2013

Magazín Forbes uveřejnil tradiční výroční žebříček herců, kteří zajistili Hollywoodu nejvyšší zisky. Na prvním místě poměrně překvapivě trůní Dwayne „The Rock“ Johnson, jehož filmy souhrnně utržily… (více)

G.I. Joe bude trilogie. Minimálně.

G.I. Joe bude trilogie. Minimálně.

02.04.2013

Popravdě, je to docela překvapení. Když studio Paramount loni v létě pouhý měsíc před premiérou odsunulo Odvetu o víc jak 8 měsíců, šířily se fámy o katastrofálním filmu a neodvratném průšvihu.… (více)

Vládcové vesmíru nanovo, možná s Dolphem?

Vládcové vesmíru nanovo, možná s Dolphem?

07.08.2012

Na ten film už si vlastně pamatují jen znalci osmdesátkové tvorby. Jedna z prvních hollywoodských rolí Dolpha Lundgrena byl svalnatý borec s obrovským mečem jménem He-Man. Byl synem krále mystické… (více)

Reklama

Reklama