Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

„Jestli ten článek vyjde, nebude kouření to, co nás odrovná,“ říká Frank Underwood své manželce, která mu vyčítá, že i přes přísný zákaz kouří. Vznáší se nad ním hrozba Hammerschmidtova článku o faktech a odvrácené tváři jeho cesty do Bílého domu, i o tom jaký Frank doopravdy je – bezcitný, zkorumpovaný, ničící vše, co mu stojí v cestě. „Jmenujte mi prezidenta, na kterého by ta stejná slova neseděla. Všichni jsme zkažení, všichni ničíme. Ale korupce? To je jen úhel pohledu,“ říká Frank Tomovi na jeho kritická slova při rozhovoru mezi čtyřma očima. Vypětí je veliké, v plném proudu je prezidentská kampaň, kterou může zhatit nejen Hammerschmidtův článek, ale i nůž teroristů přiložený na krk nevinné oběti přímo uprostřed Ameriky. (Česká televize)

(více)

Recenze (12)

Kaka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Podtrhnutí významu předposledního dílu této série. Pětka bude mít minimálně tři velké body, kolem kterých se budou splétat příběhové linky. Bude to polízanice. ()

SpaceOdyseus 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Skvely konec sezony. Atmosfera zhoustla maximalne, deji se a vyplouvaji nepekne veci a to dokonce Frankovi a Claire, ale oni svym ledovym klidem a prisnym racionalnim chovanim stejne ziskaji moje sympatie. Nemuzu se dockat az budu sledovat jejich politickou spinu dalsi sezonu. ()

strom-z 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Z velký části dost dobrý finále, a klíčovej díl (ve kterej jsem už ani nedoufal), kdy se KONEČNĚ na Underwoodovy sesype aspoň kus tý obrovský špíny a aspoň část všech těch neuspokojivě ukončenejch kauz se konečně vracej na scénu. Poprvé za celej seriál aspoň náznak katarze! Přesto - znáte takovej ten pocit při konzumace mistrovskýho díla (film, kniha...), kdy to do sebe fakt všechno zapadne a vy jenom vycedíte "k***a to je prostě geniiální"? Ne, House of Cards mi po tomhle klíčovym díle dokonalej nepřijde, skvělý momenty střídaj z mýho pohledu až neumětelský a nerealistický (viz ten úplnej citát s terorem, kterej nevim jestli je víc trefnej nebo pitomej), seriál to občas hraje strašně na efekt, ale cejtim pod tim křehký základy. Frank je podle mě celkově pojatej dost slušně (a Spacey opravdu hvězda), ale postava Claire Underwood je pro mě pořád hodně velkej problém a ani její extrémně problematickej vztah k matkou mě nepřiměl ji považovat za přesvědčivě zahranou/vykreslenou. Nevěřim ani její obrovský popularitě v seriálu - to jako americký veřejnosti nevadí, že i ledová sfinga projevuje tisíckrát víc emocí...? Jinak do pátý řady bych po tomhle díle strašně doufal v mnohem důkladnější vykreslení pádu Franka a Claire z piedestalu, protože tohle si opravdu zaslouží víc než část jednoho dílu... ()

Galerie (10)

Reklama

Reklama