Domek z karet

• Česko Dům z karet (více)
USA, (2013–2018), 63 h 6 min (Minutáž: 42–60 min)

Tvůrci:

Beau Willimon

Předloha:

Michael Dobbs (kniha)

Hudba:

Jeff Beal

Kevin Spacey, Robin Wright, Michael Kelly, Rachel Brosnahan, Mahershala Ali, Nathan Darrow, Michel Gill, Reg E. Cathey, Sebastian Arcelus, Kate Mara (více)

Francis Underwood (Kevin Spacey) vás vezme na dlouhou cestu, během níž si vybírá svou pomstu na těch, kteří ho zradili – včetně členů jeho vlastní vlády i prezidenta Spojených států osobně. Elegantní, prohnaný, metodické a zlý Frank Underwood spolu se svojí manipulativní manželkou Clair (Robin Wright) berou Washington útokem. Příčku po příčce stoupají po hierarchickém žebříku, aby dosáhli toho, po čem tak zoufale touží – po moci. (AXN)

Diskuze

Ernia

Ernia (hodnocení, recenze)

Gertrudo

spoilery: ale tak tam bylo vidět, že se ti lidi můžou zbláznit skoro ze všeho. viz třeba téma potratu nebo jaký halo bylo z toho, že prezident a první dáma byly u toho psychologa... já si řeknu "no bóže a co jako" a tam z toho jsou atentáty

na příspěvěk reagoval NightPorter, Gertrudo

Gertrudo (hodnocení, recenze)

sl4necek

Spoiler: To som pochopil, len si myslim ze dovod mohol byt ovela lepsi, napr milardova podpora krachnutych bank, alebo vojna v afganistane pripadne nieco podobne, nie 25 milionov ktorymi sukromnik(akurat neviem kto dal tych 25 milionov, ci tusk alebo ten cinan) financuje strany v senate aby rozhodli v jeho prospech, co je pritom v amerike uplne legalne(lobing).

U nas sa kvoli takym peniazom nic nestane, par clankov v novinach a kauza je o tyzden prec, a to ma trosku nastvalo, ze v podstate politici robia ovela vacsie svinstva, a neverim ze v USA su politici vratane prezidenta v podstate svaty, iba frank je ten co chce moc.

na příspěvěk reagoval Ernia, sl4necek

Ernia

Ernia (hodnocení, recenze)

Francuz

mě to překvapilo vzhledem k tomu promu :D vždycky jí jmenovali hned jako třetího herce, nafotila několik photoshootu do časáků, který vyšly k premiéře nové sezony a pak tohle :D ale co, mně taky nechyběla :)

Francuz

Francuz (hodnocení, recenze)

Gertrudo

Aj mňa prekvapilo, že Zoe zomrela, ale až tak mi chýbať nebude ..... nepotrpím si na premotivované emancipované karieristky :D

na příspěvěk reagoval Ernia

Gertrudo

SPOILER: Prezident padl, protože mu popularita klesla pod 16 %. To bylo pro kongresmany neúnosné, tak by ho stejně odvolali. Takhle aspoň odstoupil sám.

na příspěvěk reagoval Gertrudo

Uživatel Francuz smazal svůj příspěvek.

Gertrudo (hodnocení, recenze)

sedlo03

Dialogy beriem, ale kamerovo ma napr sherlock podla mna vyssiu uroven.

SPOILERi, Dopozerana druha seria a musim povedat ze som dost spokojny, aj ked zoe mi celkom bude chybat.

Mna osobne celkom prekvapilo ze sa uz v tejto serii stal prezidentom, cakal som az v dalsej.

Trochu som sklamany ze na to ake peniaze sa tocia v tak vysokej politike, tak prezident padol kvoli smiesnym 25milionom, v Bossovi sa tocili miliardy a to bol "len" starosta.

A mozno som velky pesimita ale myslim ze ovela viac politikov je ako frank, a medzi realnymi by bol este neviniatko.

Inak mate info o tretej serii? Bude posledna? Lebo podla mna ak chcu udrzat tempo serialu, tak na konci tretej bude frank aj so zenou sediet na elektrickom kresle.

na příspěvěk reagoval sl4necek, Francuz

sedlo03

sedlo03 (hodnocení, recenze)

Druhá série skončila tak, jak asi každý očekával, ale te cesta k tmu byla fenomenální, Co se týče kamery a dialogů, house of cards nemá ani toho nejmenšího soupeře. Precizně propracované a Spacey v životní formě.

na příspěvěk reagoval Gertrudo

Sandstorm

Sandstorm (hodnocení, recenze)

Po prvních dvou dílech 2.série musím konstatovat, že už to tvůrci s tou snahou šokovat diváka dost přehánějí. V první sérii byl příběh velmi uvěřitelný, což teď během dvou dílů pohřbili. Seriál se rozhodl jít cestou šokovat diváka za každou cenu na úkor toho jít cestou zdravého rozumu a držet se v mezích uvěřitelnosti. Je to škoda, protože tím u mě seriál ztrácí na kvalitě. Pomalu se z toho stává dějové scifi, což je u takového dramatu průser.

NightPorter (hodnocení, recenze)

mne se nelibila ta vrazda v 2x01, za prvy tyjo budouci prezident? a takle pritvrzuje? nenecha to udelat nekoho za sebe? a jeste takle blbe v metru, kde jsou vsude kamery? to mi prijde jako velka chyba serialu, v metru je prece kamera, ktera snima cely nastupiste, takze by byl videt, jak odchazi, navic snad jako jedinej by jel po eskalatorech nahoru v ten moment...

a dalsi chyba byl ten hacker, toho si prece musej umet osefovat nejak lip! nebejt techto chyb, byl by to dokonalej serial.

NightPorter

postavy som pochopil a aj viem o co im ide len bohuzial to moc nechapem...rsp to asi moc transformujem do real life a zabudam, ze to je len serial. Jasne ze aj v reale sa deju obcas take veci ako tam...ono je to asi tak, ze na jednej strane obdivuje frnaka a claire ze co dokazu...na druhej strane to nie je moc pekne, co robia. A ako som uz pisal napriklad ked si porovnas toho reymonda tuska...moze sa po tejto serii zdat, ze oproti frankovi ma navrch ale zas nevieme este ci tusk skoncil v base a moze to byt taktiez od tvorcov  tah. typu ze frank zatial nikdy nrepadol na dno(to sa mi inak obcas nepaci ze vzdy vsetko s claire nakoniec uhraju-obcas by mohli utrpiet straty).Takze pre mna osobne napriklad su tusk abo remy rsp ich chapanie lepsie kedze maju aj nejaku moc ale aj prachy...tusk bol predsa poradcom prezidenta...to ze ho ludia az tak nepoznaju, je nepodstatne.ked ma prachy a ovladal hlavu USA...u franka mi to pride fakt skor tak ze ma komplex nejaky a potrebuje aby bol jeho uspech aj navonok aby ho ludia videli...

viviak

ok, takze jsi nepochopil hlavni postavy, pripadne pochopil, ale nikdy se s nima nestotoznis (to ti normalnejsi z nas mame asi stejne, taky se mi jejich jednani nelibi a uz vubec ne lidi, s kerejma pichaj) ALE zaver je takovy, ze se ti serial libi, a nebo ne?

viviak

SPOILER! Nevím, co je divného na tom, že to Claire nevadilo. Ženy taky sledují porno, ne jen muži. Z práce znám několik holek, které o tom normálně mluví, jedna mi dokonce nabídla výběr toho nejlepšího, co má :) Moc korumpuje, moc je nejsilnější afrodisiakum, a tak dále. Frank likvidoval své protivníky kvůli pomstě, že z něj prezident neudělal ministra zahraničí. Lidi zabíjel, protože ho přímo ohrožovali. Ano, Frank je nemilosrdný a hraje podle Machiavellovských pravidel. Hunt or be hunted.

Uživatel sl4necek smazal svůj příspěvek.

sl4necek

no tak to mi doslo ze maju otvoreny vztah uz po 1 serii, ked on robil čoromoro so zoe a claire zas stym šašom umelcom...len neviem, udrzovat taky divny vztah len koli moci rsp tomu ze sa spolocne stali "najmocnejsim parom" ameriky...aj to ze on si tam kludne isiel kukat porno a potom jej este o tom povie :D velmi divny vztah(nehovorim, urcite sa najde aj ina zena ktorej nevadi ked chlap kuka porno) a ani ich neodsudzujem, ze  su spolu len koli tomu aby boli mocny abo co, but i dont get it :o) aj frankove reci o tom ze moc je viac ako peniaze atd...na jednej strane sa mi to paci ale na druhej, ked si totak vezmes, co ma z tej moci,,,podla mna nic-to je podla mna cisto nejaky syndrom ze si potrebuje nieco dokazat,alebo co, ved napriklad v tejto serii bol pekny kontrast claire a frank vs prezident a prva dama-keby nemali deti, tak by mozno zotrval prezidentom nadalej,a urcite nepotreboval odpratat a zabit x ludi, aby sa stal tym prezidentom tak ako frank...cele mi to pride obcas take divne...ze samotny frank a aj ako dvojica musia klamat zabijat no sex,ziadne deti atd len aby sa dostali an vrchol,,,a co z toho ma? ze dokaze/dokazu ovladat par ludi a ti ludia ked "neposluchaju" tak ich odpracu...som velmi zvedavy an 3 seriu...rsp ci uz budu mat obaja konecn naboostovane ega ze su na vrchole a co budu teraz robit :D jedine ma napada zas ze pojdu novinari a zopar ludi po nich, a oni zas budu musiet odpratavat ludi len preto aby sa na tom vrchole udrzali...fakt nechapem co z toho maju, to uz by som radsej mal prachy ako remy a mozno mensi vplyv ale zit neistale v  obycajnom dome kde su kamery ochranka nepretrzite, ked musia stale riesit nejake kauzy a ked sa to ide prevalit tak niekoho zabit..no neviem radsej fakt peniaze namiesto ego komplexu "musim byt na vrchole" :o)

na příspěvěk reagoval sl4necek, sl4necek

La.Volpe

La.Volpe (hodnocení, recenze)

Geniální seriál, který má pouze jednu chybku. A to, že Viceprezident je vrah, to mě hodně irituje.

viviak

Dost toho bylo vysvětleného už v minulé sérii. Pochopil jsem to tak, že jsou v "otevřeném vztahu", tzn. že jsou hlavně životní partneři, na sexu jim moc nesejde. Můj vysněný vztah ;)

NightPorter

ta scena bola dost weird.osobne si myslim, ze dost veci nebolo a ani nebude vysvetlenych, hlavne teda co sa tyka vztahu claire a franka a ich spravania ...v tejto serii bolo aspon nieco naznacene...ale aj tak dufam, ze prezradia viac

na příspěvěk reagoval sl4necek

NightPorter

O toru si toho na netu můžeš zjistit hodně, ale zkratka: připojíš se do tor circuitu a data k tobě tečou přes dalších 200 uživatelů (ip adres). Vystopování je nemožné.

erased

erased (hodnocení, recenze)

DaViD´82

Souhlas, ten pro mě první sérii táhl skoro stejně jako FU, tady mi takovej obyčejnej človíček mezi mlýnskými kameny docela chyběl. To, rychlé utnutí jeho linie a málo investigativní novinařiny druhou řadu trochu stahují, ale polední tři díly to s přehledem vyvažují.

DaViD´82

DaViD´82 (hodnocení, recenze)

emma53

Jsem zatím v cca polovině a horší to není; jen to není tak sevřené a citelně tam chybí nějaká "polidšťující" linie a la Peter Russo.

na příspěvěk reagoval erased

NightPorter (hodnocení, recenze)

SPOILER - Dokoukano a celkem rozcarovani ze zasadni chyby, kerou Kevca prehlid, jak mohli nechat tu Rachel byt? A jak mohla FBI nechat toho hackera delat si co chce? Minimalne po tom poslednim setkani ho mel Doug uklidit. To mi prijde jako docela velka blbost... To jak dopad, skoda ho, ale myslim, ze tentokrat uz se Rachel chtel zbavit, fajn, ze se to nepovedlo, aspon to jeste treba bude zejmavy.

Ale jinak vyborny, skvelej extremne zabavnej serial.

sl4necek

ty to na to pouzivas jo? :-D to ja bych ani nic z toho nepotreboval, jen ten program vypada zejmave, tak se na to chci mrknout, jak to funguje. vim ze driv byly nejaky programky, co ti zmenily ip adresu na usa, abys moh koukat na netu na videa urceny pro jejich region, tohle bude asi neco sofistikovanejsiho...

ono tyjo abysme to jednou nemuseli pouzivat vsichni, na ty serialy...

na příspěvěk reagoval sl4necek, sl4necek

emma53

emma53 (hodnocení, recenze)

Lamprea

Já se na druhou sérii těším jak malá holka a zároveň mám trochu obavy, aby nezabila můj dokonalý dojem z té první :-)

Dneska jdu tedy na tu jedničku a doufám, tiše doufám.....že pokračování bude zrovna tak závislácký a skvělý:-)

na příspěvěk reagoval DaViD´82

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Kevin Spacey dluží desítky milionů dolarů

Kevin Spacey dluží desítky milionů dolarů

07.08.2022

Dříve jeden z nejváženějších herců v Hollywoodu, dnes chodící černá kaňka, která se v prestižním filmovém či televizním projektu možná už nikdy neobjeví. Kevina Spaceyho v roce 2017 alespoň patnáct… (více)

Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů

Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů

24.11.2021

Filmové servery obletěla čerstvě zpráva, že herci Kevinovi Spaceymu (Americká krása) bylo v loňském roce nezávislým arbitrem přikázáno zaplatit produkční společnosti zodpovědné za tvorbu seriálu Dům… (více)

David Fincher prodlužuje spolupráci s Netflixem

David Fincher prodlužuje spolupráci s Netflixem