What a Feeling! Jennifer Bealsová v hlavní roli amerického muzikálu o nebojácné a půvabné Alex, která se každou noc mění ze svářečky v tanečnici... Populární muzikál vypráví příběh mladičké svářečky Alex Owensové, která po nocích tančí v baru a sní o studiu na konzervatoři. Naivní příběh s parametry Popelky (osiřelá hlavní hrdinka, deus ex machina v podobě bohatého a atraktivního Nicka) dokáže i dnes okouzlit nábojem tvrdohlavé mladistvé energie a samozřejmě ústředními hity jako „Flashdance – What a Feeling“ či „Maniac“. Zajímavostí je, že nejslavnější taneční scénu filmu – konkurs na konzervatoř – tančily tři různé taneční dublérky: Marine Jahanová dublovala tancování, gymnastka Sharon Shapirová výskoky a tanečnice Crazy Legs breakdancing. Snímek byl v československých kinech poprvé uveden v roce 1987, přičemž z něj cenzura vystřihla zpověď hlavní hrdinky v kostele. (Česká televize)

Hrus

Skvělá a neokoukaná Jennifer Beals a dvě parádní písničky (Maniac a What A Feeling). Jeden z mála filmů, který se mi líbil, ačkoliv se v něm dohromady nic neděje. Scéna, kdy Alex trénuje doma na song Maniac je dost nezapomenutelná... pěkně tam tim zadečkem hází :) ()

Lady Grey

Flashdance se může z dnešního pohledu jevit jako naivní filmík. Řekla bych, že ani v 80. letech, kdy byl velikým hitem, tomu nebylo jinak. Nicméně se některé scény člověku vryly do hlavy, takže to nemůže být špatný film. Považte, kdo by neznal už tolik legendární scénu na židli, kde se na hlavní představitelku spustí příval vody. S Hříšným tancem bych to nesrovnávala, vždyť každý film tančí na jiné vlně. ()

hanazu

Krásný příběh o cílevědomých lidech, co nechtějí být jen svářečkami, kuchaři a vůbec tak tím vším, čím se obvykle mladí lidé bez vzdělání zabývají. Oni chtějí v životě něco dokázat, něčím být! Z dialogů ale vyplývá, že jejich duševní zdraví je chatrné, takže to bohužel nikam nedotáhnou. A propos, scéna v restauraci, kdy Alex provádí felaci humrovi, nebo když Nickovi vrazí facku a trefí i roletu, která vyjede, patří k těm zajímavějším. ()

Flamik

Ne úplně film pro mou věkovou kategorii, ale stejně ty songy..TY SONGY :). i po dějový stránce se to dá, takže pohodovka. ()

Aidina

Taková moderní Popelka. Přes den v montérkách, asi jediná svářečka mezi muži a v noci tanečnice v baru. A pak přijede v černém porsche její vysněný princ - majitel ocelárny, kde ona pracuje. Joj to je ale zápletka:-)) Ale hudba je skvělá, dnes už legendární. ()

Tsuki003

Pro mě překvapivě, se v tomhle filmu moc romantice nevěnují. Je tam od všeho něco a výsledná směs se na tak malém prostoru moc nevyjímá. Ale dokážu si představit, čím tehdy zaujal. Jiné hudební/taneční filmy co znám jsou horší i lepší. Flashdance bych hodnotila jako lepší průměr. Velké plus jsou pro mě taneční scény, na těch někdo dost makal a nejvíc ti, kdo je odtančili samozřejmě. ()

quido_zidle

Ornella Muti - to byla moje první holka. No a kvůli Jennifer Beals jsem se s ní tehdy rozešel...Takže v kontextu doby kdy film vznikl - jako geniální tah na adolescenty, puberťáky a všechny s jebákama na hubě nejde dát jinak jak z 5*...:-). Jinak samozřejmě film o hovně s scénářem tak na 20 minut normálního filmu, ale tvl. musíte uznat že jsem měl krásnou holku...:-) ()

Crust

Jeden z nejikoničtějších zástupců z oné vlny tanečních filmů 80.let, možná ten vůbec nejikoničtější, když pomineme, že kdy byl natočen Hříšný tanec. Ten je ale retrospektivou do 60.let, kdežto Flashdance je ryzí 80's esencí vizuální a hudební podoby této dekády tak, jak ji tento film pomáhal budovat, čili trvalá ondulace, rafinovaně nasvícená, orosená a vysportovaná těla, uplá bodýčka a vlněné podkolenky. ()

todoyle

Úžasný muzikál, který dne mého názoru v současné době nemá obdoby. Bezva muzika, spousta krásných tanečních výkonů, romantika, láska mnoho vtipných scén, šťastný konec. Prostě bezva oddechová podívaná ()

parabella

ja sa nehanbim za to ze tento divny film sa mi pacil. uz ako take decko ked som to videla nuz som si povedala ze byt tanecnicou by nemuselo byt zle. a to odstartovalo moju "tanecnu karieru" :D za taketo filmy vdaka ktore vedia inspirovat aj ked su viac snove ako realne nuz ale tomuto filmu to rozhodne nezazlievam. ()

Futuristická Bible?

Futuristická Bible?

28.01.2009

Někdy z těch hollywoodských námětů zůstává rozum stát. Ale staré pravidlo pro tvorbu dobrých příběhů praví: „Vymysli co největší šílenost a pak ji publiku naservíruj nejlíp, jak umíš.“ Někdy to vyjde… (více)