Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Percy Jackson, Annabeth, Luke, Grove a Thalia jsou pronásledování kyklopy a běží lesem do tábora polokrevných, aby si zachránili život. Thalia se rozhodne s netvory bojovat, aby svým přátelům umožnila útěk. Bohužel je v souboji zabita. Její otec, bůh Zeus, ale najde způsob, jak by mohla žít dál. způsob, jak by mohli žít všichni polobozi. Dá jim dar, který zajistí, že nikdo z nich už nezemře. Promění Thalii v borovici, která zajistí neviditelnou ochrannou bariéru kolem tábora. Po nějaké době se do tábora dostane i kyklop Tyson, který je nevlastním bratrem Percyho, mají společného otce Poseidona. Percy ani jeho přátelé nejsou z Tysonovy přítomnosti zrovna nadšení. Když však kolchidský býk prorazí ochrannou bariéru a ohrozí všechny v táboře, Tyson se zachová velmi statečně. Zjistí se, že někdo otrávil strom, a tím pustil býka do tábora. Byl to Luke Castellan, syn boha Herma. Má vztek na celý svět a chce tábor vyhladit... Percy se od delfské věštkyně dozví o příběhu z minulosti. Tři synové zlého Krona otce zabili a jeho ostatky svrhli do hlubin Tartaru. Ale Kronovi je souzeno, aby povstal a pomstil se Olympu i celému světu. Dále hovoří o proroctví, ve kterém má polobožský potomek jednoho z nich Krona přemoci, nebo také přinést zkázu, a to za pomoci zlatého rouna. Toto proroctví se jistě týká Percyho... Zlaté rouno je v Moři nestvůr, kterému lidé říkají Bermudský trojúhelník. Annabeth zjistí, že zlaté rouno by mohlo zachránit i strom, a tím znovu obnovit ochrannou bariéru kolem tábora. Nebyl to však Percy, kdo byl vybrán, aby se vydal hledat zlaté rouno, nýbrž jeho věčná rivalka Clarissa. Percy, Annabeth a Grover se rozhodnou také opustit tábor a vydat se hledat zlaté rouno na vlastní pěst a k jejich nelibosti se k nim přidá i Tyson. Navíc se dozvědí, že Luke už je také na cestě do Moře nestvůr. Našel ostatky Krona a chce ho s pomocí zlatého rouna zase oživit. To se nesmí stát, protože Kronos by zničil celý svět... (TV Prima)

(více)

Videa (24)

Trailer 1

Recenze (418)

Popluh 

všechny recenze uživatele

Po guilty pleasure jedničce jasná degradace série, která se od útoku na teenagery směsicí cool mýtů, moderní technologie a super hlášek oddala do vod čistě infantilní zábavy pro nejmenší útočící na první signální hlavně fyzickým humorem plným pádů. Efekty občas kvalitní, občas jako oko na pěst, herci vesměs sympatičtí, ale nemají žádný prostor k tomu to prodat, hlášky až na pár pokusů žádné. Ambiciozní pokus (skvěle obsazená jednička, zavedený režisér osvědčených hitů) o nového Pottera se brzy promění přinejlepším v sérii direct-2-dvd béček pro nejmenší. A vypadá to, že zaslouženě. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

No, zatimco jednicka byla takovy fantasy pro mladez, dvojka uz je regulerni komedie. S reckou mytologii se tu delaj psi kusy, coz by mi nijak zvlast nevadilo, jenze ani jedna scena se neda brat vazne, misty to urcite bylo tak zamysleny, misty urcite ne, ale ja se celou dobu bavil, misty nad forkama, misty nad trapnosti. Herci samozrejme hrajou velky hovno, navic tu chybi Brosnan. Aspon, ze ta hudba a triky jsou docela obstojny, i kdyz zadnej zazrak. Ale vzhledem k tomu, ze jsem se fakt bavil a film solidne odsejpa, slabsi 4* to da. ()

Reklama

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

na prznění mytologie jsem si zvyknul již v prvním díle a jakkoliv nejsem pořád ochoten akceptovat jejich amerikanizaci,přijde mi myšlenka jejich převedení do dnešní doby poměrně fajn.Bohužel pro diváka,to co v prvním díle pod taktovkou zkušeného harcovníka Columbuse fungovalo a bavilo,to Freudenthal těžce nezvládá a druhý Jackson tak působí lacině,unyle a neuvěřitelně ploše.Triky jsou možná fajn v rámci rozpočtu,ale to co vyplňuje zbytek hodně šustí papírem a když k tomu přičtu fakt,že mi podobně jako v Bollových filmech úplně neseděla hudba na jednotlivé scény,je druhý Percy Jackson pro mě velkým zklamáním...50% ()

Spooner 

všechny recenze uživatele

Být mi 10, tak je to můj nejoblíbenější film vůbec. Jasný, řecká mytologie je zde opět znásilňována takovým způsobem, že některým lidem z toho bude dost blbě. Je to ale celé zabaleno do celkem neurážející teen hávu, který rychle uteče a na rozdíl od ještě sterilnější jedničky vlastně ani na chvilku nenudí a nabízí pár prima nápadů. Logan Lerman už je navíc docela sympaťák a na Alexandru Daddario se koukat jen tak neomrzí. ()

IQ Tiqe 

všechny recenze uživatele

Teenagerské dobrodružství, tentokrát víc ve fantasy prostředí než mezi lidmi, zato s teenagerským chováním a mluvou. Děj místy postrádá logiku a popravdě je dost nudnej. Jediné plus je zábava daná dialogy. Docela jsem se nudil. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 4 | hudba 7 | humor 2 | akce 7 | pustil bych si znovu 4 ()

Galerie (109)

Zajímavosti (16)

  • Výroba a autorizovaná distribúcia filmu podporila viac ako 15 000 pracovných miest. (Laslo)
  • V tomto filme má Annabeth Chase (Alexandra Daddario) na rozdiel od prvej časti zafarbené vlasy na blond. Tam ich mala prirodzene hnedé. (Kacenka616)

Související novinky

Percy Jackson míří na Disney+

Percy Jackson míří na Disney+

16.05.2020

Knižní fantasy sága Percy Jackson se dočká nové adaptace na streamovací službě Disney+. Zprávu potvrdil autor předlohy Rick Riordan. Příběh vypráví mix řecké mytologie, historie a kouzel, v jehož… (více)

A kdy vlastně uvidíme...

A kdy vlastně uvidíme...

04.06.2012

...pokračování X-Men, Spielbergovu novou scifárnu nebo druhého Thora? Hollywoodská studia čachrují s daty premiér a obsazují volné termíny pro předpokládané hity. Tak především: příští rok Amerika… (více)

Reklama

Reklama