Scream

• USA Scream: The TV Series (více)
Horor / Mysteriózní / Thriller / Drama
USA, (2015–2019), 20 h 56 min (Minutáž: 39–81 min)

Willa Fitzgerald, Bex Taylor-Klaus, Carlson Young, John Karna, Connor Weil, Bobby Campo, Amadeus Serafini, Tracy Middendorf, Jason Wiles, Bryan Batt (více)

Nafoukaná středoškolačka Nina byla brutálně zavražděna. Její milenec se pohřešuje a panika se pomalu začíná šířit celým městem. Spolužáci Niny se musí vyrovnat jak s její smrtí, tak i s faktem, že se po městě nejspíš potuluje vrah, který může kdykoliv znovu udeřit. Navíc se začínají otevírat staré rány, které 20 let vyhnívaly a nyní začínají být smrtelně nebezpečné. Má Niny vražda něco společného s dávným zabitím sériového vraha? To se dozvíte z 10 dílů seriálu od stanice MTV, který se nechal inspirovat úspěšnou řadou hororových filmů s názvem Scream. (geklon)

Stanislaus

Sérii Vřískot mám v rámci svého žánru celkem rád (hlavně jedničku a čtyřku) a to horory nemusím, takže jsem si nemohl nechat ujít seriálovou verzi o maskovaném zabijákovi, který sužuje městečko a lidi v něm, kteří mají tajemství z minulosti. Hned na první pohled je tam několik zásadních rozdílů, které měly vliv na moje konečné hodnocení celé první série. Asi největším kamenem úrazu bylo vesměs nesympatické herecké obsazení, jejich prazvláštní výkony a vlastně i trochu nízká četnost zjevení zabijáka a jeho vzhled. Tvůrcům se podařilo udržet mě v napětí až téměř do úplného konce, než jsem tušil, kdo je vlastně pachatelem, což je velké plus. Rovněž se vyvedlo i těch několik málo scén, ve kterých vrah naháněl svoje oběti. Zkrátka ve výsledku průměrný seriál s chytlavým (a tedy vypůjčeným) námětem, kterému citelně podráží nohy jak obsazení tak takový ten moc "high-school-teen-problems" vzhled. ()

ThomasCrown

Prvé dve časti sú Vreskotom, ďaľších osem sa zrazu zmení na Pretty Little Liars aj s SMS-kami, sledovaním, odkazmi, záhadami, kto má akú minulosť a vatou okolo a posledné dve časti sú návratom ku slasheru s kvalitami a nečakanými zvratmi Vreskotu. Tešil som sa na tento seriál, preto je škoda, že sa nechal zlákať módou dnešných kvázi thrillerov pre mladých. ()

ledzepfan

Někde přesně na půl cesty mezi 3 a 4. Na jednu stranu mě fakt překvapilo, že se povedlo vzkřísit Vřískot ( i s novou mythologií a maskou) tak aby to plnohodnotně fungovalo. Bavil jsem se. Tip na vraha se mi přeléval každý díl několikkrát z postavy na postavu. Některým jsem fandil. Některým jsem přál kudlu v úsměvu. Některým jsem přál kudlu abych jim následně začal fandit- a opačně.... Na druhou stranu je to z velké části vata. Sem tam se vyloupne nějáký do očí bijící logický laps... No a asi největším zklamáním je úplné odmaskovávací finále, které bylo prostě překvapive spíše v tom jak bylo nekreativní a prosté...... Každopádně, spousta otázek je stále otevřená a já doufám, že další série hrábne přecejenom trochu hloubš. EDIT: Tak, druhá série hloubš opravdu nešla a celkově je o level níže. Nic nového, postavy stále slepě důvěřují každé sms a stále jsou na svých ajfounech zcela závislí. Zabijáka jsem sice už v půlce série odhadnul správně, ale ve třetí sérii musí odhalit kde schovával ten teleport, protože bez něho nevím, nevím :D ()

TheDarKnig

V prvních dílech seriál zaujal velkým množstvím vtipně podaných popkulturních odkazů a důrazem na sociální sítě a jejich vliv na retardaci nových generací lidiček na této bláznivě zábavné planetě, čím už od začátku ale odrazoval byly velmi prkenné výkony všech zúčastněných mladých lidí a v některých případech také volbou hrozně nesympatických hereckých prken. Ale dějově to působilo stále dost slibně, nějak mi ty tajemství let minulých většinou v těch slasherech sednou a i ta maska se nakonec dala. Někde po 3. dílu to dost zpomalilo a začalo se točit v kruzích, pak po chvíli zase nabralo pekelné tempo a skončilo slabým finále, které působilo dost schizofrenicky a nedomyšleně. Ale když to počítám těmi složitými matematickými vzorci, které používám vždy pro zdejší hodnocení, tak mi ty tři stále vycházej. Willa rozhodně pomáhala přežít ty horší chvíle, dobře zvolené cukrátko pro mé oči modravé. A hlas v telefonu byl zpočátku taky hodně fajn. Na druhou sérii bych se díval jen kdyby to začalo být ještě mnohem víc Kevin Williamson-like. ()

Dexter1

Aj napriek tomu, že už nie som cielovka, tak som pomerne hltal tento podarený tribute (alebo spin-off). Herecké obsadenie je uchádzajúce, baby celkom pekné a keď už má prísť ku krvavej scéne tak sa jej tam trošku šplechne. Každopádne sa nejedná o horor ako skôr o dobre postavenú kriminálku. Skutočne som posledné dve časti hltal a som rád, že zápletka bola postavené šikovne a nie predvídateľne. Našťastie MTV look výrazne neublížil a svojej predlohe nerobí hanbu. Nuž neostáva nič iné len sa tešiť na ďalšiu sériu, na ktorú som skutočne zvedavý. ()

• Ve všech scénách, kdy vrah volá Emmě (Willa Fitzgerald), při natáčení ve skutečnosti herečka telefonovala pouze s asistentem režiséra. Hlas Ghostface se do scén přidával až při postsynchronech, ani samotná Willa Fitzgerald tak nevěděla, jak bude znít. (hansel97)

Wes Craven (1939-2015)

Wes Craven (1939-2015)

31.08.2015

Ve věku 76 let nás včera opustila hororová legenda Wes Craven. Slavný režisér podlehl rakovině, která ho trápila mnoho měsíců, přesto mu ale nezabránila v tom, aby se věnoval svému milovanému žánru.… (více)

Sin City jako televizní seriál?

Sin City jako televizní seriál?

03.12.2013

Televize je na vzestupu a v mnoha ohledech šlape na paty filmovému průmyslu. Uvědomilo si to už několik velkých hollywoodských společností. Další z nich je The Weinstein Company. Bratři Bob a Harvey… (více)