Přežijí jen milenci

• Velká Británie Only Lovers Left Alive (více)

Adam - talentovaný hudebník ve stylu 60. let, žije v ponurém Detroitu. Zoufalý z toho, kam ten svět spěje, čím dál častěji přemýšlí o sebevraždě. V teplém Tangeru žije jeho tajemná, stylová přítelkyně Eva, co miluje poezii a ráda večeří s Christopherem Marlowem. Adamu i Evě je více než tisíc let. Před několika staletími, se dohodli, že kvůli čerstvé krvi nebudou zabíjet lidi a dobývat krev budou v nemocnici. Není to tak dávno, co se rozhodli žít odděleně. Moc dlouho jim to ale nevydrželo a Eva už vystupuje z letadla v Detroitu. Oba cítí, že se má stát něco nebezpečného. Brzy přijíždí do města i mladší sestra Evy - nekontrolovatelný šílený upír, který neumí ovládat své emoce. Ve městě začínají podivná úmrtí a tak musí Adam i Eva uprchnout do Alžírska. Problémy teprve začaly a vypadá to, že konec světa přeci jenom nastane a smrt není daleko... Smrt? Není příliš brzy? (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Diskuze

venalce

Ak poznáš Jarmuscha a jeho pomalý štýl, založený na dialógoch a postavách, vieš, čo môžeš čakať. Ukážky zo soundtracku pôvodného seriálu Hellsing: https://www.youtube.com/watch?v=r6ME57JkDuk&list=PLCD87C4810FD52B25

sú tam podobné, či už electronick rock alebo pop, niektoré veľmi podobné, ale tie Wissemove, uznávam, sú chladnejšie, menej hravé, a depresívnejšie. A soundtrack originálneho Hellsingu je tiež nadčasový, aj on má veľký podiel na kultovosti seriálu. Seriál aj skladateľ Yasushii Ishii (tu debilne Jasuši Išii) sú v mojej topke. Skús si všetky popočúvať, aj iné Yasushiho skladby.

na příspěvěk reagoval venalce, Martin741

venalce (hodnocení, recenze)

Madsbender

Z Hellsinga jsem bohužel viděla jen jeden díl a ani nevím, z které verze to bylo, takže nemám s čím srovnávat. Tady se mi líbí, že ta hudba působí nadčasově, je v tom slyšet hodně arabských (indických) motivů a celkově to zní tak "undergroundově rockově", jestli víte, jak to myslím. Obrázek o tomhle filmu jsem si udělala na základě trailerů a ukázek, jen mi do toho nesedí ten "horor". Mám pocit, že za horor v poslední době označí všechno, kde se objeví upíři nebo jiná primárně děsivá stvoření. S něčím takovým prostě nesouhlasím, horor má děsit, ale tohle nepůsobí děsivě ani náhodou.

na příspěvěk reagoval Madsbender, Madsbender

venalce

Vraví sa tomu off-topic, a buď rada, na mnohých iných miestach sa to zvrhlo v hádku, kde 10 ľudí nadáva tomu debilkovi, a on každému automaticky a s radosťou odpisuje .

Btw, nemám takú fantáziu, aby som si dokázal predstaviť hudbu k tak trochu artovému Jarmuschovmu filmu, ktorý je navyše horor, a ešte k tomu s upírskou tematikou. Toto je celkom dobré, ale miestami mi až príliš pripomína legendárny soundtrack jedného kultového upírskeho anime.

na příspěvěk reagoval venalce, Martin741

Petrasuvicka (hodnocení, recenze)

Madsbender

Pravda je, že metastázuje do všech diskusí a je to vážně otravný, obtěžující a začíná už s tím nudit. Nikoho už to nezajímá, protože se s ním nejspíš setkal každej, ale stejně se tak urputně snaží otravovat ovzduší

na příspěvěk reagoval Madsbender, venalce

Petrasuvicka

Ja s prehľadom takých 30 krát... Teraz si určite mädlí ruky, aby som sa tu začal vyplakávať, ako je neskutočne otravný a sprostý, ako všetkých len obťažuje a je mi z neho šoufl... Po pravde, najlepšie je sa naňho vykašlať a počkať si, kým zdochne na vyhladovanie. Niektorí však tvrdia, že je rakovina ČSFD, a v tom prípade nepomôže ani okamžitý chirurgický zákrok.

na příspěvěk reagoval Petrasuvicka

Petrasuvicka (hodnocení, recenze)

Madsbender

já už na něj narazila několikrát :D a to se vážně nedá, co ze sebe vypouští. Asi si myslí, že je vtipnej nebo že lidi svými žvásty naštve, což by jen polechtalo jeho podivnou osobnost, ale 99% mu tu radost vážně nedělá :D

na příspěvěk reagoval Madsbender

Martin741

Martin741 (hodnocení, recenze)

dr.horrible

ta utkvela predstava musi byt silna. Viem, zle a tazko sa stym bojuje. No nic, podla tvojej "logiky" budem hodnotit a komentovat aj dalej filmy,"ktore som nevidel". Je mi tam luto, mas moju sustrast.

dr.horrible (hodnocení, recenze)

Toho primitivneho trolla este nezablokovali? Prosim ta martinko, ty aj tak hodnotis filmy co si nevidel, tak si to ohodnot a nespin aspon u jarmuscha

Martin741

Martin741 (hodnocení, recenze)

Keby som nevedel aktivne anglicky, a bol by som odsudeny len na domaci dabing, tak by som nemohol pozerat, ohodnotit a okomentovat kopu Wellesovych, Stewartovych, Caprovych filmov. Samozrejme, tych anglicky hovoriacich tvorcov je viac. A nie som odsudeny cakat na to, kym sa par nesympatickych jelimanov rozhodne film predabovat.

na příspěvěk reagoval Petrasuvicka

eldina

eldina (hodnocení, recenze)

u mňa starý dobrý Jarmusch 5*, ale práve som sa dozvedela, že na Slovensku to nebudú dávať /info z kina v NZ/, niekto dolu spomínal dabing, odniekiaľ viem, že Jarmusch si vyslovene neželá mať dabované filmy, len neviem, či je to naozaj pravda /ja titulky milujem, takže toto mi fakt nevadí /..videné vo Votiv kino Wien

Mr.Ripley

Ja už som mal filmy aj s horším hardsubom. Riešenie? Nastaviť vo VLC české alebo anglické titulky väčšie ako kórejské! :-D Som zvedavý inak kedy asi vyjdú čecháče.

na příspěvěk reagoval Mr.Ripley

dr.horrible (hodnocení, recenze)

nevšímaj si toho trolla.

btw, na rozdiel od vás, my si asi budeme musieť počkať. niekam záhadne zmizol, dátum slovenskej premiéry :(

Ernia (hodnocení, recenze)

ne ne ne ne, už jsem to vydržela tak dlouho, tak těch 6 dní ještě zvládnu! Achjo, tohle je zkouška ohněm. Už jsem podlehla a koukla na tu ukázku se šachama.. bylo to silnější než já :D

TammiLargo

TammiLargo (hodnocení, recenze)

Ernia

No dík, moc..teď jsi mě vyhecovala a já se mrkla na pirátské zátoky a co tam není...NEEEE JA CHCI KINOOOOO :D:DD:D:D:D

na příspěvěk reagoval venalce

Jim Jarmusch zahájí Cannes

Jim Jarmusch zahájí Cannes

12.04.2019

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Jim Jarmusch a upíří romance... Cože?

Jim Jarmusch a upíří romance... Cože?

31.01.2012

Pokud jste nevěřili, že se konec světa opravdu blíží, tahle zpráva to definitivně potvrzuje. Král nezávislého filmu se po několika letech vrací za kameru a natočí... upíří romanci kříženou s… (více)