Reklama

Reklama

Epizody(4)

Obsahy(1)

Temná britská minisérie natočená podle bestselleru Michela Fabera se odehrává za časů viktoriánské Anglie a vypráví příběh prostitutky, která se svou přičinlivostí dostane až do londýnské vilové čtvrti. (Ant)

Recenze (35)

Fr 

všechny recenze uživatele

,,JMENUJI SE SUGAR. NAZVALI BY JSTE MĚ PADLOU ŽENOU, ALE UJIŠŤUJI VÁS, ŽE JÁ JSEM NEPADLA....“ /// Příběh lásky a šílenství zasazenej do Londýna plnýho špíny, smradlavejch kurev, ale i velkých možností. Osudy trojúhelníku – pracháč – blázen – anděl, ve kterým se všechno odehrává podle ŠŤASTNÝ šablony (Sugar šablony), až nakonec zjistíte (dřív nebo později – dle inteligence), že je to téměř dokonale zamaskovanej příběh z ,,Červený“ knihovny (tady Sugar knihovny). Děj a příběh plynou přirozeně, plynule a do posledního dílu bez výraznejch emočních zvratů s důrazem na šanci ke změně osudu (Sugar osudu). Špinavost tady nehraje nijak zvláštní roli (kdo chce špínu, ať skočí do bláta! Nebo zapátrá ve svý minulosti...). Solidní TV zpracování, spoléhající na sílu předlohy a (skoro) divadelní dialogy. I ty udržujou mojí pozornost, a taky (když už jsem na to začal čučet...) mě zajímá, jak to teda dopadne. Napsal to chlap, snad proto to není až taková slaďárna a finále se dokonce snaží kurevsky dramaticky finišovat. Ve vztazích – samozřejmě. Jinak se toho zase tolik neděje a člověk je rád, že to má jen cca 4 hodiny, páč jsou na světě kreténi, kteří by z toho udělali 5 sérií o 20ti dílech. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou napsal Michael Faber v roce 2002 číst nebudu. 2.) Dělám do potratů. To tenkrát vzala .... . 3.) Thx za titule ,,Tayna“ a ,,iq.tiqe“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ** ()

dr.horrible 

všechny recenze uživatele

Vzostup a pád Sugar. Karikaturisticky hororová verzia, hlavne zo začiatku. Londýn, temnejšie 19.te storočie jak v Mooreovi, čo je - dá sa povedať, presne opačná atmosféra, než akú mala kniha - tá bola skôr také príjemné čítanie k čaju. Romola je dobrá Sugar, aj keď ja som si ju predstavoval inak, ale našli skvelú Agnes. Celkovo je cast ok. A je to presná adaptácia, často až doslovná. Akurát pri knihe, u ktorej 90 percent pôsobivosti vychádza z jazyku a štýlu autora, to má zmysel, asi jak adaptovať básne. 70% ()

Reklama

prkalil 

všechny recenze uživatele

"Kdo jsem? Jmenuji se Sugar. Nazvali byste mě padlou ženou, ale ujišťuji Vás, že já jsem nepadla. Byla jsem donucena. Zkažený muži, věčný Adame, tebe obviňuji!" *** "Jak jsi jen arogantní, můj čtenáři. Hlavně pokud jsi příslušníkem pohlaví, které se pyšní tím kouskem masa v kalhotách. Děláš si iluze, že tato kniha tě zabaví, rozechvěje, vysvobodí z hrozící nudy. A až ji strávíš, budeš moci svobodně pokračovat v předchozím způsobu života. Ale tato kniha je jiná. Tato kniha je nůž. Buď ve střehu. Budeš to potřebovat!" *** Skvěle zvládnutá adaptace vynikající knihy. ()

Ant 

všechny recenze uživatele

BBC mi opět vytřelo zrak a stává se z něj pro mě takový britský ekvivalent HBO. Crimson Petal... je silný příběh prostitutky, která se díky svému pudu sebezáchovy dokáže dostat z londýského ghetta viktoriánské doby do luxusní vilové čtvrti. Jedna z nejlepších věcí na celé minisérii je ta, že bez servítek ukazuje všechny neduhy té doby. Celé je to temné, špinavé a hodně realistické. Hudba je ve spojení se skvělou kamerou místy tak děsivě nepříjemná, až mi z ní běhal mráz po zádech. Romola Garai mě tu opět nadchla dokonalým splynutím s postavou. Na celém seriálu mě prakticky zklamal jen ten konec, který mohl být pro postavy mnohem fatálnější a méně smířlivý. 85% ()

Sofia 

všechny recenze uživatele

Viktoriánská Anglie v celé svojí "kráse". Příběh kombinuje Janu Eyrovou (bláznivá manželka) i Dickense (linie s dcerou Sophie), romance se tu hledá jen ztěžka. Zajímavé výtvarné pojetí - kontrast hnusně špinavých londýnských ulic a krásných levandulových polí. Hodně dojmů, které se jen těžce popisují - všechny čtyři díly jsem shlédla za jeden den, tak moc je to návykové. Chystám se i na knižní předlohu. ()

Galerie (44)

Zajímavosti (4)

  • Původně měl být místo seriálu motiv zpracován jako film s Kirsten Dunst v hlavní roli. (R´Hell)
  • Ve 12. minutě 3. epizody a na 27. minutě 4. epizody můžeme spatřit postavičku (panenku) Golliwogga. Jeho autorkou je spisovatelka Florence Kate Upton a poprvé ho použila ve své dětské knize „The Adventures of Two Dutch Dutch Dolls and Golliwogg“ z roku 1895, která se v Británii stala velmi populární a pro mnohé generace tato panenka symbolizovala jejich dětství. Ačkoliv postava byla obdařena kladnými vlastnostmi, v současné době je považována za rasistickou z důvodu jejího stereotypního ztvárnění černocha. (Petsuchos)
  • Na otázku ohledně nahoty Chris O'Dowd (William Rackham) odpověděl, že mu připadala pro roli důležitá a připadalo by mu velice hloupé se ostýchat, když Romola Garai (Sugar) zacházela ve své roli mnohem dále. (IQ Tiqe)

Reklama

Reklama