Na mezinárodní škole v Jakartě vyzývá profesor svou třídu 20 studentů k myšlenkovému experimentu. Tváří v tvář blížící se nukleární apokalypse musí určit, kterých 10 z nich ukryje v podzemí a tím obnoví lidskou rasu. Rozhodnutí se rychle stává smrtící, protože všichni ve skupině se obrátí proti sobě v zoufalém boji o přežití, který stírá hranice mezi teorií a realitou... (Weasley)

Antaeus

A mne sa to páčilo! (Pre kritiku si prečítaj iný komentár.) Banda zabezpečených Bárbin a Kenov filozoFUJe v myšlienkovom experimene nad tým, kto je a kto nie je hoden prežiť a prečo. Nič prevratné sa síce po celý čas nedeje, ale atmosféra apokalypsy je podarená. Byť paranoik, dokonca by som tvrdil že nie nereálna. Miestami tam síce filozofujú nad myšlienkami typu "keby stolica bola cukrom, kadili by sme si do kávy?" a podobne, no ja som si film namôjveru užíval. Učiteľ bol "vychcánek", leč malo to svoj význam. Posledná voľba o tom, kto bude žiť, bola zaujímavá. Nenapadlo ma takto uvažovať. Týpek s vlastným háremom (i keď podľa zadania úlohy s defektnými spermiami) si to tiež pekne ustlal. Filozoficky vzato.. Páčila sa mi otázka:"je medzi filozofiou a reálnym životom rozdiel ako medzi masturbáciou a sexom?". Ozaj.. Je v tom rozdiel? ()

hansel97

Nedoceněné. Nádherná psychologická hra, které dodává to, že je celá součásti představivosti na hodinách filozofie, naprosto jiný rozměr, než kdbyy to bylo pouhé drama o tom, jak DOOPRAVDY studenti přežívají v bunkru při apokalypse. I vícero scénářů tomu přidalo něco jiného, co by tomu nedal film fungující reálně. Jako celek fungují Filsofové velmi stabilně, pokud opomeneme slabší konec. ()

Brunky odpad!

Zabitých 107minút života a daľšie dve plus za napísanie tohto komentáru. Chcel som dať jednu hviezdičku za tri výborné filozofické dokruttky skoro na začiatku filmu, ale na konci ttohto snímku som si uvedomil, že to za to nestojí. Najviac ma štve, že sa to nedalo vydedukovať z toho filmu hneď, lebo som stále len čakal a čakal čo z toho bude a veru som sa aj dočkal asi največšej debilny môjho života... ()

MontyBrogan

Konverzačné teoretické sci-fi pripomínajúce The Man from Earth, ale nedosahujúce jeho kvality. Negatívnu pozornosť na seba niekedy berie casting a inokedy nedokonalý scenár. Čo sa týka prvého problému, naozaj by som chcel vidieť triedu filozofie, kde všetci študenti vyzerajú dobre. Teda zdanlivo! Chalani sú hezouni ako z gay-porna a baby sa tiež podobajú na Spice girls z rodu Gilmorovcov, nebo tak něco. :) To ale neriešim korektné rasové zastúpenie, na to som už zvyknutý. No a scenár chrlí jednu myšlienku za druhou, čo sa už od témy síce dalo očakávať, ale veľké slová sú tu nakoniec väčšinou použité len počas citovania. Niektoré argumentácie mohli byť práveže vymyslené o dosť lepšie. To nehovorím napríklad o takej logickej chybe, že herci so svetlejšou pokožkou boli na konci viditeľne opálený, aj keď mali vyjsť po roku z bunkru. Slnko je evidentne sviňa a tu sa tvorcom natáčanie na exotickom ostrove zamaskovať nepodarilo. Ale aby som len nekritizoval, treba povedať, že som sa celkom bavil, no to plynie skôr z mojej slabosti pre inteligentné konverzačky. To bol však aj dôvod, prečo som sa na tento film vrhol, takže by som mal byť v podstate spokojný. ()

Olík

Ááááá, další z učebnicových ukázek utopení se ve vlastním všehomíře. A přitom koncept myšlenkového experimentu v sobě nese plný vagón potenciálu. Ale proč si honit triko pseudointelektuální sebestředností a nepojmout to celé jako komorní drama....třída, profesor, studenti, otázky, nazdar! Mám dojem, že si hraním si na víc, než zvládnu unést, tvůrci nevědomky podřezávali větve o nichž si mysleli, že po nich vylezou až do nebe. Závěrem snad jenom jedno upravené přísloví : "není všechno zlato, co si myslí že se třpytí"!!!!!!! ()

• Z posledního krytu odchzí 10 lidí, ale na lodi jich je již jen 9. (LERw!g)
  • Film měl soutěžní premiéru na festivalu Neuchâtel International Fantastic Film 7. června 2013. Nepodařilo se mu sice získat žádnou cenu, ale od divák se dočkal kladných ohlasů. (Terva)
  • V jednej scéne v bunkri hrajú študenti Shakespearovu hru "Othello." (Astonko)