Když nešikovný povaleč nešťastnou náhodou zabije svého domácího, musí udělat vše, co je v jeho silách, aby tělo ukryl. (HBO Max)

tereez

Originální komedie/drama, životní moudra v závěru included. Franklin a celá jeho (spíše komediální) dějová linie boží. Vedlejší postavy a jejich příběhy byly spíše do dramatu, ale filmu to nijak neškodilo, Knoxville jej ještě více pozvednul. Milovníci dramat a ujetých scénářů s ještě ujetějšími postavami budou nadšení. ()

Rex Mundi

Bizarný herecký koncert zaujímavých osobností na čele s Mattom Lucasom (ktorého som si obľúbila vďaka Little Britain). Na tie 4* to vytiahne až po dopozeraní a zamyslení, pretože počas sledovania boli dojmy nezriedka rozpačité, hoci tú "nezávislosť" filmu bolo vidieť a cítiť po celý čas. Keď sa tá mozaika poskladá, odrazu vidieť celý obrázok. Vždy som mala rada takéto filmy a síce som v tomto prípade nevedela do čoho leziem, som rada, že som si ho pozrela. Mimochodom, všetky role výborne sadli, ale špeciálne Johnnyho Knoxvilla musím vypichnúť, bol fakt skvelý. ()

verbal

Lukáš je nádherný chlap s tělem mladého Apollona a katalogová bukvice, která musí denně dostávat tisíce žádostí k registraci. Když mohutně zaduje na alpský roh, musí se nejednomu homofobovi sevřít strachy konečník a zalézt koule do břicha. Navíc prakticky celý film odehraje jen ve slipech, aby vynikla jeho ztepilá postava. Dostal jsem sice místo očekávané Malé Británie nesmírně estetickou, oku lahodící reklamu na gaypride, která nejednoho latentního homosexuála naprudko přesvědčí o jeho opravdové orientaci, avšak bylo to natolik plyšové a žužu, že pod tři jít prostě nemůžu. Kurva, už z toho i rýmuju! Teda až na to kroužkované "u". Ale co nadělám, když mi ten zasraný korektor "nemužu" v jednom kuse podtrhával a mě na pravopysu tolyk záležý! ()

dr.horrible

Zvláštne. Po štekoch v Bridesmaids a Infidel dostal Matt Lucas konečne hlavnú úlohu a pre radosť fanúšikov, ešte dementnejšiu, než by kto čakal. Je to v podstate spojenie dvoch jeho úloh z Little Britain (gay - vlastne trochu gay, trochu úchyl, a retard) s jeho vizážou z Alenky. Proste kretén. A tento kretén je ústrednou postavou miestami smrteľne vážnej čiernočiernej krimikomédie na Coenovský štýl. Äkerlunda mám rád a to čo tu predviedol je takmer majstrovské a ojedinelé, bohužiaľ neviem čo. Na jednu stranu dokáže aj takého Johnnyho Knoxvilla prinútiť hrať; natočiť tak smutnú scénu, že by z toho jeden dostal depku a ukončiť ju vtipom bez toho, že by to vyznelo inak ako malo; alebo zhmotniť Millsove vynikajúce dialógy úplne bezchybne. Na druhú stranu tie dialógy sú na Millsovom scenári vynikajúce a bezchybné jediné, a niektoré pasáže (vinou scenára) nefungujú vôbec. A trochu mi vadilo obsadenie. Kvôli nemu som sa na film tešil, no okrem Crystala, Lucasa a možno Caana nedostane nikto dostatok priestoru. Juno, Knoxville a Marsden hrajú chvíľku, všetci ostatní hrajú cameá. S výnimkou vlastne toho najprekvapivejšieho na celom filme: profesora Lundgrena, ktorý v reáli vychodil štyri vysoké školy a paradoxne hrá niečo podobné myslím prvýkrát. Vcelku túto inteligentnú stupiditu nejde než doporučiť, spokojný však bude málokto. ()

Wacoslav1

Misty az prehnana uchylna silenost ale bavil jsem se slusne zkratka je to gejske nechutne ale docela primerene zabavne Dolph opet svou ulohou prekvapil a urcite nezklamal rozhodne mne svyma hlaskama velice solidne pobavil ten chlap holt zkratka muze hrat kohokoliv v cemkoliv a kdekoliv ale vzdycky to bude stat za to na zaver jeste dodavam ze tohle je sverazny dilko pro dost okrajovy publikum a ne kazdymu to sedne nicmene ja osobne nejsem nespokojen je to zajimavy netradicni pocin zadna pecka ale solidni zalezitost to jako zase jo ()

• Scenár vychádza z rovnomennej knihy Chrisa Millisa, ktorá v roku 2000 vyhrala 23. ročník medzinárodnej súťaže 3-Day Novel-Writing Contest. (m.a.t.o.)
  • Natáčanie prebiehalo v Los Angeles a trvalo iba 20 dní. (m.a.t.o.)