Reklama

Reklama

Gangster Squad – Lovci mafie

  • USA Gangster Squad (více)
Trailer 1
USA, 2013, 113 min

Režie:

Ruben Fleischer

Předloha:

Paul Lieberman (kniha)

Scénář:

Will Beall

Kamera:

Dion Beebe

Hrají:

Josh Brolin, Sean Penn, Ryan Gosling, Emma Stone, Giovanni Ribisi, Nick Nolte, Anthony Mackie, Mireille Enos, Michael Peña, Robert Patrick, Jon Polito (více)
(další profese)

Mafián Mickey Cohen platil v polovině 20. století za nejmocnějšího a také nejbrutálnějšího bosse na západním pobřeží Spojených států. Učil se od Al Capona a v Los Angeles kontroloval kšefty s drogami, prostituci i odbory. Město se tak ocitá pod jeho nadvládou. Má pod palcem skoro všechny, včetně policie a soudů. Jedinou výjimku tvoří policejní náčelník, který pověří seržanty O'Maru a Wooterse sestavením speciálního týmu pěti nebo šesti mužů, kteří se pokusí zničit Cohenovo impérium, aniž by měli oficiálně něco společného s policií. (TV Nova)

(více)

Videa (28)

Trailer 1

Recenze (1 216)

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Ďalší dôkaz, že scenáre v Hollywoode už píše hocijaký mongoloid, pripútaný v štúdiu reťazou k radiátoru. Tak zlé dialógy som nepočul od posledného filmu s Dolphom Lundgrenom. K tomu nevýrazní herci (Penn si to užil, ale nútia ho vypúšťať z huby hrozné blbosti) a nulová dobová atmosféra. Akčné scény sú fajn, miestami takmer super, a celé to má našťastie slušné tempo, ale to už film nezachráni. ()

petero 

všechny recenze uživatele

Gangster Squad je totálna oddychovka bez akýchkoľvek vyšších ambícií s tak lineárnym a absolútne neprekvapujúcim scenárom, že ani nie je možné ako sa im podarilo nalákať takú hereckú zostavu. Absolútne sa to nedá prirovnať k LA Confidential či nedávnemu Lawless. V momente odchodu z kina vyprchá z hlavy. ()

Reklama

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Ten moderní přístup tomu nesluší. Sean Penn to navíc herecky přehnal a z Cohena se stala taková divná karikatura. Díkybohu obsazení týmu co mu má zatopit je ukázkové. Brolin skvěle umanutý, Gosling předvádí svůj standard a kurťácký Robert Patrick jako poslední pistolník v L.A. Chyběla tomu propracovanost, chytrost a moderní zpomalovačky jsou občas zajímavé, ale po chvíli začnou rušit. Popkornovou gangsterku nenatočíš. Možná je i škoda, že zmizela tolik propíraná scéna v kině. ()

lamps 

všechny recenze uživatele

Po prvních negativních reakcích jsem čekal nějaký průšvih, ale ono je to jen natočeno úplně jinak, než se asi očekávalo. Žádný Scorsese a jeho typická preciznost, žádný De Palma a skvělá psychologie všech postav. To jenom žánrový fanda Ruben Fleischer si nakreslil na papír místo scénáře thompsona, vrazil ho do ruky partě prvotřídních herců a skoro dvě hodiny je nechal vydovádět v takovém stylu, jakému mohou z poslední doby konkurovat jen druzí Postradatelní. A to všechno ještě na pozadí velmi autentické retro atmosféry a chytlavého Jablonskyho soundtracku, který dává akčním scénám větší šmrnc. Klišé střídá klišé, všichni herci s výjimkou extrémně přehrávajícího Penna si vystačí se dvěma výrazy a Emma Stone už je jen takový bonbónek, bez kterého bychom se tentokráte docela dobře obešli. Ale, a to je z mého pohledu u produktu filmové ZÁBAVY dost důležité, člověk se u toho nenudí takřka ani na chvíli. Zde je to sice ten druh provinilejší zábavy, kdy si dobře uvědomujeme, že jsme svědky přeblýskaného, přestylizovaného a převelice hloupého hollywoodského byznysu, ale jeho negativní dopad na mou skromnou diváckou inteligenci nebyl nakonec až tak přemrštěný, jak jsem se obával... 65% ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Vylepšení, které fungovalo v rámci stojatých vod Zombie movie nefunguje u starých dobrých gangsterek. Ryan Gosling by si měl dávat veliký pozor, aby se nestal druhým Stathamem a nevykrádal stále dokola svou nejlepší roli (DRIVE). Lovci mafie jsou slátanina, posbíraná z ingrediencí, které každý z nás už někdy ve filmu viděl. Je to takový guláš mnoha chutí. Přestřelky ještě dokáží zaujmout, ale v mluvících pasážích nás zasahuje do uší jedno klišé za druhým. Určitě netoužím vidět znovu. Přirovnávat tohle k dějově stejným De Palmovým Neúplatným snad ani nejde. Sean Penn po zásluze ztrestán Zlatou malinou. ()

Galerie (68)

Zajímavosti (32)

  • Ryan Gosling (Jerry Wooters) súhlasil s účasťou na filme, výmenou za financovanie štúdia jeho režisérskej prvotiny Lost River (2014). (Trip)
  • Prvá veta Mickeyho Cohena (Sean Penn), "The children of the night, what music they make" je citátom z knihy "Dracula" spisovateľa Brama Stokera. (Trip)
  • Náklady na výrobu byly zhruba 60 milionů amerických dolarů. (NIRO)

Související novinky

Justice League? Možná za deset let!

Justice League? Možná za deset let!

14.02.2013

Starý scénář se opakuje. Pokusů o zfilmování týmovky Justice League of America (Superman, Batman, Green Lantern, Wonder Woman a spol.) už tu bylo několik, třeba digitálně animovaný film v režii… (více)

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

30.01.2013

A bude na to dohlížet Pierre Morel, který se v 96 hodinách postaral o definitivní vstup Liama Neesona do síně slávy největších bad-ass borců? Vypadá to, že Penn potřebuje vydělat na nájem, protože si… (více)

I duchům se líbí Emma Stone

I duchům se líbí Emma Stone

21.01.2013

Guillermo del Toro pilně pracuje na postprodukci své novinky Pacific Rim (to víte, do filmu o souboji obrovských robotů s obrovskými monstry je potřeba dodělat „pár“ triků), ale už se pozvolna… (více)

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka

27.09.2012

Ten totiž zřejmě vyrazí na lov démonů. Ale popořadě. Studio Warner Bros. se už několikrát pokoušelo rozjet filmovou adaptaci stařičké videohry Spy Hunter. O režii se zajímali třeba John Woo či Paul W… (více)

Reklama

Reklama