Reklama

Reklama

Město divů

(seriál)
  • USA Magic City
Krimi / Drama / Mysteriózní
USA, (2012–2013), 13 h 44 min (Minutáž: 47–55 min)

Hudba:

Daniele Luppi

Hrají:

Jeffrey Dean Morgan, Olga Kurylenko, Danny Huston, Steven Strait, Christian Cooke, Jessica Marais, Elena Satine, Dominik García-Lorido, James Caan (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(16)

Miami Beach, 1959.
Zatímco Ike Evans oslavuje Nový rok ve svém luxusním hotelu Miramar Playa, Havana padá do rukou Castrových rebelů. Jsou to neklidné časy v Miami, ovšem zároveň je to místo, kde je třeba být. Jsou tu Kennedyovi, mafie i CIA. A je tu také Ike, hvězda svého hotelu Miramar Playa.
Jenže za všechno se platí. Aby mohl financovat svůj sen, upsal Ike duši mafiánovi Benu Diamondovi, jemuž přezdívají Řezník. Ikova manželka Vera, bývalá showgirl i jejich tři děti k němu vzhlíží a považují ho za čestného muže. Ike však, i kdyby chtěl, nemůže porušit smlouvu s ďáblem. Jeho život je jedno velké divadlo. Vlastně nic v hotelu Miramar Playa není jak se zdá. Přes den se všude hemží klauni a hosté se nadšeně učí ča-ču. V noci se však manžílkové tajně schází s prodejnými krasavicemi, zatímco ostatní obyvatelé Miami se scházejí, aby si poslechli legendární zpěváky, muzikanty a komiky.
Ikův svět je vratký jako domeček z karet a on se ho snaží udržet pohromadě, bojuje za svou rodinu a Miramar Playa... ve Městě divů. (HBO Europe)

(více)

Recenze (51)

xtraper 

všechny recenze uživatele

Bohužel mě nepřesvědčila ani 2. řada. Ty 3* dávám charizmatickému J. D. Morganovi. Ten děj je prostě rozvláčněný, utahaný, někdy tak nezáživný, že se ta hluchá místa musí posunout dopředu a teď k tomu ještě to vyvrcholení v podobě jeden syn raději s Řezníkem a druhý zase se státním zástupcem a tata hoteliér je najednou za pitomce? Největší výtvor je ovšem role ředitele hotelu, který zemře hrdinskou smrtí, před tím ještě než odejde bojovat s Vousáčem na Kubu, doma nechá jedinou dceru, kterou hrozně miluje... Kurylenkovová je, jako vždy, děs a hrůza, ten její neupřímný úsměv, chování, prostě neherečka... ()

Boogeyman 

všechny recenze uživatele

Seriálové Casino, stejně pestrobarevné, stejně vtahující a neméně brilantní a do detailu vybroušené (a jak je u HBO seriálů zvykem, také zatraceně sexy). Tento velevýpravně vypadající skvost zabydlený parádními postavami si bez náznaku pochybností zaslouží pět hvězd a mnohem větší pozornost, než jaké se mu tady zatím dostává. Jeffrey Dean Morgan setřepal image "Komedianta" a polomafiána a hotaliéra Ika Evanse si vychutnává podobně jako De Niro Ace Rothsteina. Druhá série laťku ještě o kus zvedá... ()

Reklama

arbitr 

všechny recenze uživatele

(7) Pomalejší rozjezd, ale pak se mně ta retro mafiánská atmosféra dostala pod kůži, k tomu krásné ženské, a tak po první sezóně (8 ep.) jsem litoval, že byla tak krátká. Další řada je doufám nabíledni a já si přeji, ať je to co nejdříve. Po druhé sezóně (8 ep.) přichází od stanice Starz špatná zpráva, že seriál končí. Jak už bývá poslední dobou pravidlem, když se začně nějaký seriál slibně rozjíždět. Druhá polovina druhé sezóny už měla všechny atributy mafiánského seriálu, jakých nikdy není dost, ale nově připravované seriály a hlavně rating jej holt pohřbil. Pro mě velká škoda, ale věřím Starz, že v budoucnu uvolněné místo zaplní opět kvalitou. ()

Kaluž 

všechny recenze uživatele

Óóó, tak tohle je lahůdka. Další seriál, u kteréhu budu přibírat kila při vysedávání před bednou. Já tušil, že se do toho nemám pouštět. Sakra. /// 2. sezóna /// A jdeme o bodík výše… tohle je mafiánský bonbónek par excellence. Uhrančivý psychopat bez skrupulí Ben Diamond, neodolatelný elegán Ike Evans a stále božská Vera. James Caan jako überboss? No ty vole! Obrovký těšinger na další sezónu. ()

Radiq 

všechny recenze uživatele

Po první sérii, well, pretty good, ale ten správnej pocit z toho nemám. Hlavní mínus je špatnej casting na roličky mladejch krásnejch postav, kterejm ale silně chybí nějaké charisma (oba Ikovi synové, pokojská Mercedes - ta je úplně nejhorší krok vedle). Dál mi tam taky chybělo trochu víc násilí a když už tam byly nějaké ty krvavé scény, zbytečně moc v nich chrstala přehnaně krev. Děj taky někdy docela nudí. Z jinejch věcí je ale málo věcí, co se dají vyloženě vytknout. To retro je fakt vychytaný, ostatní herci docela ok a prostě se na to dá koukat. Akorát zatim nechápu ten název Město divů - asi abych se divil, kde ho vzali... Ale má to našlápnutej dobrou cestu do druhé série, takže uvidíme. Druhá série je na tom skoro stejně. Docela se to táhne, ale ke konci jsou některé dějové linky dost osekany a odflákly. Tím pádem úplně ztratily na významu a v podstatě tam nemusely vubec být. Jinak děj sice graduje, ale ne nějakym závratným tempem. Nedosáhne to holt toho vrcholu, kterýho by to dosáhnout mohlo a mělo. Připadalo mi to, že plánovali i další sérii, ale najednou to museli všechno rychle utnout. Jinak scény s násilím, akcí a zabíjením byly povedené a jenom kvůli tomu je mi líto, že to už skončilo. Ale fakt jenom kvůli tomu. Škoda. ()

Galerie (341)

Zajímavosti (3)

  • Tlustý svazek, který si v posteli v druhém díle seriálu čte Vera Evansová (Olga Kurylenko), je kniha Exodus, nejznámější a nejprodávanější dílo amerického autora Leona Marcuse Urise. Kniha o 626 stranách s židovskou tématikou byla prvně publikovaná v roce 1958 Doubleday & Company. (Conspi)
  • Natáčení probíhalo na Miami Beach. (prokda)
  • Seriálová role Bena Diamonda je producentem a tvůrcem seriálového námětu Mitchem Glazerem psaná přímo pro dispozice herce Dannyho Hustona. (Conspi)

Reklama

Reklama