Reklama

Reklama

V Pennsylvanii dojde ke střelbě do lidí z nedalekého parkovacího domu. Výsledkem je pět nevinných obětí, které nemají nic společného. Případ vyšetřuje detektiv Emerson, který podle otisku prstu na minci, vhozené do parkovacího automatu, odhalí střelce. Je jím bývalý vojenský sniper James Barr, který byl již v minulosti vyšetřován pro vraždu lidí na misi v Iráku. Emerson si pro Barra okamžitě dojede, ale Barr tvrdí, že je nevinný. Emerson mu dává na výběr. Buď podepíše přiznání a dostane doživotí, nebo bude popraven. Státní zástupce Alex Rodin své případy neprohrává. Barr vezme tužku a na papír napíše, aby zavolali Jacka Reachera. Jedná se o bývalého vojenského vyšetřovatele, který po opuštění armády mění místa svého pobytu a nikdo neví, kde ho hledat. Jack se o případu dozví z médií a přijíždí sám. Rodin a Emerson mu však nedovolí nahlédnout do spisů. Reacher se dozvídá, že Barr byl ve vězení brutálně napaden a leží v nemocnici v komatu. Jeho obhájkyní je Helen Rodinová, dcera státního zástupce. Všichni, včetně jejího otce, to vidí jako ztracený případ, který její kariéře neprospěje. Reacher od ní dostane nabídku. Pokud  pro ni bude pracovat jako vyšetřovatel, zařídí, aby se mohl seznámit s důkazy. Informuje ji také o tom, že Barr byl vyšetřován pro vraždy v Iráku, ale protože se jednalo o lidi, kteří hromadně znásilnili několik žen, armáda případ nechtěla vyšetřovat. Barr ví, že kdyby Reacher zjistil, že je v tomto novém případě vinný, dostal by ho před soud a proto si je již teď jistý, že těchto pět vražd nespáchal. Reacher ví, jak by Barr uvažoval a jak by postupoval, kdyby to chtěl udělat. A způsob, jakým byly vraždy spáchány, rozhodně neodpovídá tomu, jak byl Barr vycvičen... (TV Prima)

(více)

Videa (29)

Trailer 1

Recenze (1 148)

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Jsem překvapen, ale fakt mile. Místo nadupaného akčňáku jsem totiž dostal ještě lepší kriminální thriller, jehož tempomat je nastaven spíš na vyhlídkovou trasu s krásným zátiším, než na zběsilou jízdu po německé dálnici. Jako byste se svezli napříč časem do doby, v které řádili borci jako McQueen, Bronson a Eastwood. Přesto tenhle film dokáže být napínavý, zábavný a chytrý zároveň. Mlátičky a přestřelky tu samozřejmě nechybí, větší důraz se však klade na příběh. Naprosto strhující je ale pětiminutová automobilová honička, při níž místo hudby slyšíte pouze skřípění plechů, policejní sirény a burácející koně pod kapotou Cruisova Chemroletu. Pokračování bych se rozhodně nebránil. ()

Phobia 

všechny recenze uživatele

Pár knížek o Jacku Reacherovi mám za sebou, a když hlavního hrdinu autor popisoval jako hubeného, skoro dvoumetrového blonďáka ve věku +/- 37 let, automaticky jsem si představila Toma Cruise... No dobrá, tak mu 20 let přebývá, čtvrt metru chybí, musel hodně zatahovat pupek a blonďatý by asi vypadal divně, ale vlastně to filmu nijak neublížilo. Bezprostředně po dokoukání bych tomuhle poctivému akčňáku nasolila čtyři hvězpičky, jenže po dvou týdnech jsem horko těžko lovila z mé nevyspalé lebky, o čem film vůbec byl. A to nesvědčí o kdovíjak silném dojmu. Dávám pěkných, spokojených, leč nenadšených 69%. ()

Reklama

imf 

všechny recenze uživatele

Obsazením Cruise ten film jemně surfuje na hraně parodie, ale McQuarrie umí natočit přestřelku, bitku i výstřih Rosamund Pike dostatečně přesvědčivě, aby člověk neměl pocit, že kouká na televizní inscenaci od ejdž-bí-ou. S přibývajícími díly by to mohl být roztomilý maják politické nekoreknosti, s hrdinou, který svým životopisem evokuje Jacka Bauera nebo osmdesátkové postavy Stevena Seagala. Škoda, že kvůli ospalým tržbám zůstane jen u jednoho výstřelu, ale alespoň má hezkou ozvěnu. (70%) ()

movie 

všechny recenze uživatele

Fakt hodně, ale hodně špatnej Tom Cruise. Docela sem zvažoval i dvě hvězdičky, a to za nechutnou scientologickou agitaci někde v půlce filmu. Christopher McQuarrie napsal a natočil jeden ze dvou mých hodně oblíbených filmů (USUAL SUSPECTS, WAY OF GUNS), takže očekávání byla hodně vysoká. Hlásím spíš zklamání. Werner Herzog je tu spíš pro prdel a Tom Cruise je totálně mimo, obsazenim i herecky, Rosamund Pike totální katastrofa. ()

Spooner 

všechny recenze uživatele

Vlastně jsem ani nepochopil, co že se to McQuarrie vůbec snažil natočit. Chvíli se to tváří jako oldschool detektivka, která se snaží marně zakrýt svůj přiblblý scénář. Chvilkama se to snaží být moderní thriller, což už nevychází vůbec no a pak zde jsou humorné vložky, které působí jako jedno velké wtf. Dohromady to pak celé působí jako jeden velký, a hlavně nudný, patvar. McQuarrie sice má akční řemeslo v malíku, ovšem jinak mu nápady dojdou již po patnácti minutách a z letargie vás tak vytrhne jen šíleně se sem nehodící Tom Cruise. Jeho postava je navíc extrémně nezajímavá, vykulený výraz Rosamund Pike mě začal štvát už po deseti minutách, účast Wernera Herzoga je pak jen jedna velká nepovedená parodie a nejlépe z hereckého obsazení tak vlastně dopadnul naprosto průměrný Jai Courtney, což je docela dost smutný. Tenhle experiment zkrátka McQuarriemu nevyšel a to mám jeho výborné Únosce hodně rád. 50% ()

Galerie (42)

Zajímavosti (35)

  • Choreografie závěrečné přestřelky je dílem režisérova bratra Douga, který je bývalým členem amerického námořnictva (Navy SEALs), v němž velel jednomu z týmů. (Mertax)
  • Napriek tomu, že automobilová naháčka je jedným z hlavných bodov filmu, v knižnej predlohe sa nenachádza. (zajo91)
  • Reacher (Tom Cruise) spomína, že James Barr (Joseph Sikora) vystrelil na tréningoch ako ostreľovač počas svojich rokov v armáde 250 000 zásobníkov. Bežný ostreľovač by vystrieľal zhruba 1 500 zásobníkov ročne. (zajo91)

Související novinky

Jack Reacher míří do televize

Jack Reacher míří do televize

16.11.2018

6 let od uvedení prvního snímku Jack Reacher: Poslední výstřel přišel autor knižních předloh Lee Child s poněkud překvapivým obratem. Tom Cruise (Mission: Impossible – Fallout) je prý moc malý na to,… (více)

Jack Reacher 2 má režiséra

Jack Reacher 2 má režiséra

19.05.2015

První Jack Reacher vydělal 218 milionů dolarů a potvrdil tak lukrativnost Toma Cruise. Režisér Christopher McQuarrie se ale po Reacherovi vrhnul na pátý díl Mission: Impossible (uvidíme ho už 30.… (více)

Tom Cruise v novém Highlanderovi?

Tom Cruise v novém Highlanderovi?

20.11.2014

Highlander se v roce 2007 dočkal pátého dílu s podnázvem The Source, který se ale nedostal ani do amerických kin. Bylo to jasné znamení, že by se klasika z roku 1986 měla nechat spát, v Hollywoodu to… (více)

Jack Reacher přijde o režiséra

Jack Reacher přijde o režiséra

18.09.2014

Tomu Cruiseovi je 52 let, stále se ale vrhá z jednoho akčňáku do druhého. Loni to bylo Nevědomí, letos Na hraně zítřka a příští rok nás čeká Mission Impossible 5. Na horizontu je pak i dvojka Top… (více)

Reklama

Reklama