Procitnutí

• USA Awake
Drama / Mysteriózní / Krimi / Fantasy / Sci-Fi
USA, 2012, 9 h 19 min (Minutáž: 43 min)

Kyle Killen

Jason Isaacs, Laura Allen, Steve Harris, Dylan Minnette, BD Wong, Michaela McManus, Wilmer Valderrama, Cherry Jones, Laura Innes, Daniela Bobadilla (více)

Po těžké automobilové nehodě, která vzala život jednomu členu z jeho rodiny, žije policejní detektiv Michael Britten (Jason Isaacs) střídavě ve dvou alternativních realitách. V jedné z nich zemřel jeho syn, ve druhé manželka.
V obou realitách řeší jiné případy, v každé z nich nachází jiné stopy. V momentě, kdy z toho má v hlavě parádní nepořádek, kdy se mu oba světy začnou slévat v jeden, zjišťuje, že některé stopy z jedné reality se mu hodí v realitě druhé. (joehot)

mcb

Sophiina volba v seriálové podobě říznutá psychologickým dramatem a paralelními realitami? Proč ne - alespoň v pilotu tahle látka zatím funguje, jak má. Bojím se jen, že díky náročnosti sledování se Awake utne dřív, než se stihne pořádně rozjet. Update: Podle očekávání se Awake proměnil v naprosto šedivý, průměrný policejní seriál, kde se v každém díle epizodně vyřeší zápletka a jede se dál. Odhalení záhady paralelních realit zabere v jedné epizodě ani ne minutu. ()

Melvej

Upřímně řečeno se mi už hodně dlouho nestalo, aby mě nějaký seriál zaujal jenom trailerem natolik, abych se nadchnul nápadem. Nikdy před tím jsem nic podobného neviděl, a proto mě hodně mrzí, že už nebude další série - dokoukáno během dvou dnů, výborný seriál s excelentním Jasonem Isaacsem. Je mi opravdu hodně líto, že není vidět ve více filmech a že se seriál nedočkal větší sledovanosti, kterou si stoprocentně zasloužil. Velká škoda, ale přesto za pět. ()

havLord

Nebýt tam těch paralelních realit, jednalo by se o obyčejnou detektivku. V pozadí se sice rýsuje jakási konspirace, ale koho by to po všech Prison Breacích a Heroesech zajímalo. Nehledě na to, že už ve čtvrtém díle rozdíly v realitách evidentně nemohou vyplývat z té jedné události, která je má spojovat. Také mě nebavila opět přemíra politické korektnosti - takže šéf je žena, kolega v jedné realitě mladý hispánec, v druhé černoch, v první realitě je psychiatr mladý asiat, v druhé postarší žena. Michael je tak jediná stálá bílá mužská 40+ postava! Plus fakt, že Michael Britten žije způsobem: 16 hodin tráví v jedné realitě, jakmile v ní usne, probouzí se na dalších 16 hodin do reality druhé. Takže je nonstop vzhůru, k tomu ještě ve dvou rozdílných světech A VŮBEC MU Z TOHO NEŠIBE. ()

L_A_D_A_S

To lepší z letošní seriálové úrody. První díl mi hodně navnadil, i svou trochu komiksovou atmosférou. Kvalita dalších dílů bohužel kolísá od výborných až k průměrným, nikdy ale neklesne do podprůměru. Ve srovnání s Alcatrazem a podobnými bláboly které tento rok také přinesl se ale stále jedná o skvělý seriál. Trochu mi ale mrzí nenávaznost jednotlivých epizod. Tu a tam se něco velmi zajimavého (a zásadního) nakousne a dál se tomu buď nikdo nevěnuje nebo je věc zmíněna až za dalších 5 dílů. *Doplnění: Po zhlédnutí všech 13ti dílů mi mrzí že seriál utli tak brzo, finále bylo perfektně zvládnuté a napínavé. Ve spleti všech blbostí co televize vytvoří byl tenhle skvělý. ()

Vecko99

Absolutně nechápu, proč v USA tenhle seriál není sledovaný. Originálně pojatá kriminálka. Není to něco jako Miami, Ny... , ale psychologické krimi, kde hlavní hrdina řeší případy, ale zároveň se snaží vyrovnat se ztrátou svých blízkých.. Isaacs je skvělá volba do hlavní role, stejně jako jeho žena a syn. Celkově zatím nejlepší seriál roku 2012. ()

• Seriál je zmíněn v osmém dílu čtvrté řady seriálu Community (od r. 2009) ve scéně, kdy Troy (Donald Glover) řekne Abedovi (Danny Pudi): "I když riskuju, že zjistím, že žiju dva paralerní životy jako ten chlápek z Awake, nemáš na ten ples už rande?" (UM3L3C)