Reklama

Reklama

Argo

Trailer 1
USA, 2012, 120 min (Director's Cut: 129 min)

Režie:

Ben Affleck

Předloha:

Antonio J. Mendez (kniha)

Scénář:

Chris Terrio

Kamera:

Rodrigo Prieto

Hrají:

Ben Affleck, Bryan Cranston, Alan Arkin, John Goodman, Victor Garber, Tate Donovan, Clea DuVall, Scoot McNairy, Rory Cochrane, Christopher Denham, Kerry Bishé (více)
(další profese)

Příběh je inspirován skutečnými událostmi a odehrává se v tehdy velmi nestabilním Íránu, kde na konci roku 1979 vrcholí islámská revoluce. Americká ambasáda je obsazena revolučními gardami a více než 50 Američanů je vzato jako rukojmí. Šestici z nich se podaří uniknout a najít úkryt v rezidenci kanadského velvyslance. Situace je napjatá a americká vláda hledá způsob, jak je dostat ze země. Nakonec expert CIA Tony Mendez přijde s neobvyklým řešením - navrhne vytvoření "filmového štábu", který by v Íránu hledal vhodné lokace pro natáčení filmu. Američané by pak odjeli jako členové tohoto štábu. Mendez začne spolupracovat s hollywoodskými filmaři a pro svůj fiktivní film si vyberou scénář sci-fi příběhu s názvem Argo. Když je vše připraveno, přichází Mendezovi pokyn, aby operaci zrušil. Rozhodne se rozkaz ignorovat a v kritický den se s uprchlíky objeví na letiště. Úspěšně projdou kontrolou. Chvíli poté se však revolučním gardám podaří sestavit portrét jednoho z uprchlíků, který získají ze skartovaných materiálů z americké ambasády. Ozbrojená skupina okamžitě vyráží ke startujícímu letadlu. (TV Nova)

(více)

Videa (31)

Trailer 1

Recenze (1 358)

robbiee 

všechny recenze uživatele

[imdb: 8.2/10] | me: Poctivý thriller, ktorý vďačí za svoju výbornú atmosféru skutočnému príbehu a réžii, ktorá opäť potvrdzuje Affleckove kvality. Film zbytočne nepreháňa, kamera je živá a vtrháva diváka do centra diania. Príbeh beží ako dobre namazaný stroj a do samého konca nepoľavuje z dobre vygradovanej atmosféry. Je to film, ktorý sa síce opiera o hrdinstvo, ale spôsobom, ktorý netlačí na pílu a ponecháva diváka v správnej neistote po celý čas. Slušná filmarina. This is the best bad plan we have, sir. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Ben Affleck potvrzuje své režisérské kvality. Tentokrát se - soudě dle ohlasů ze zámoří - naprosto přesně trefil do vkusu amerického publika i kritiky - a není se co divit. Argo je poctivá dobovka, thriller, drama, obsahuje kapku filmařského humoru, je založeno na skutečné události a fandí šikovným, hodným Američanům. A ze své žánrové podstaty na něj lze nahlížet zcela apoliticky. Mně osobně ale zcela nestrhlo - možná až v závěru, kdy ale zase přehnaně spoléhá na náhody, čímž sice šikovně stupňuje napětí, ale celkový příjemně realistický dojem tím padá. Ale celkově je to zkrátka typický, po všech stránkách kvalitně zpracovaný čtyřhvězdičkový film. A současně krásný obětní beránek pro antiamerikanistické pózery. ()

Reklama

zelvopyr 

všechny recenze uživatele

Jojo, Affleck jako režisér na mě dělá dojem mnohem lepší než jako herec. Krom přepísklé dramatizace hlavně na letišti s letenkami a s telefonem a na ranveji (napětí jde budovat i méně prvoplánově) mám jen máloco k vytknutí... což mě u hollywoodské produkce velmi mile překvapuje. Teda až na staré známé stereotypy se smradlavými cizinci a přitažlivými našinci apod., ale což. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Ben Affleck je fakt borec. Přiznám se, nikdy jsem nevěřil, že právě on by mohl být předním představitelem slušného a inteligentního Hollywoodu současnosti, ale on prostě každým svým dalším filmem naprosto neuvěřitelně řádí, že můj mozek má co dělat, aby kvalitu jeho filmu vůbec dokázal pobrat. Argo sice není pětihvězdový nářez a to jenom z toho důvodu, že se ze začátku dost dlouho táhne a trvá to, než vlastně dojde na samotnou akci. Jakmile ale dojde na samotnou akci, což je vlastně převážná část druhé části filmu, tak se Vám zastaví napětím srdce stejně, jako se to stalo mně. Hlavně i příběh samotný je naprosto skvělý a zajímavý a vůbec bych se nedivil, kdyby Argo dostal Oscara za nejlepší film. Má to ty tradiční Oscarové předpoklady, tak uvidíme. Za mně je to opravdu slušně odvedená práce jedné kapitoly CIA a Hollywoodu, která lépe být zfilmována ani nemohla. Jo a Ben Affleck byl ve své roli naprosto dokonalý. ()

tron 

všechny recenze uživatele

Affleck to dokázal. Dokázal predať bežnému divákovi politicky a inak komplikovaný skutočný príbeh a nakrútiť ho napínavo, hoci viacerí diváci zrejme nebudú príliš rozumieť, o čo vo filme išlo. Ale strany dobra a zla sú pomerne jednoducho rozlíšiteľné, takže budú pravdepodobne spokojní. Je to napínavé, zručne nakrútené a na môj vkus až príliš chladné, neosobné a dokumentárne, našťastie tomu život rapídne dodáva bláznivá dvojka Goodman/Rickman. ()

Galerie (63)

Zajímavosti (46)

  • Tony Mendez (ve filmu Ben Affleck) pracoval pro CIA dlouhých 25 let. Jeho působnost byla v oblastech: Jižní Asie, Jihovýchodní Asie a Střední Východ. (PATTXA)
  • Úvodní zmínka o odmítnutí pomoci uprchlíkům ze strany Britů a Novozélaďanů vyvolala 12. března 2013 oficiální reakci novozélandského parlamentu, jenž ocenil aktivity svých tehdejších diplomatů při záchraně amerických uprchlíků a nad mylným vykreslením celé záležitosti v Argu vyjádřil politování. (Jozka7)
  • Skutočný Tony Mendez zomrel 19. 1. 2019 ako 78ročný na Parkinsonovu chorobu. Ben Affleck mu v deň smrti vzdal hold a nazval ho pravým americkým hrdinom. (zhulo)

Související novinky

Zemřel herec Alan Arkin

Zemřel herec Alan Arkin

30.06.2023

Přichází smutná zpráva pro celý filmový svět, ve věku devětaosmdesáti let totiž ve čtvrtek v kalifornském Carlsbadu zemřel oblíbený americký herec, režisér, scenárista a hudebník, držitel Oscara Alan… (více)

Zemřel herec Philip Baker Hall

Zemřel herec Philip Baker Hall

13.06.2022

Smutná zpráva z filmového světa. V úctyhodném věku 90 let zemřel herec Philip Baker Hall, známý z jeho mnoha vedlejších rolí i jako jedna z nejvýraznějších tváří své generace. Diváci si jej mohou… (více)

Jak to vypadá s novým Batmanem?

Jak to vypadá s novým Batmanem?

03.01.2017

Studio Warner Bros. nesmírně touží po netopýří sólovce od Bena Afflecka. Představitel Batmana a režisér Gone, Baby, Gone, Města nebo oscarového Arga se uvolil, že ji natočí, soustavně ale tvrdí, že… (více)

Reklama

Reklama