Reklama

Reklama

Zajatci předměstí

(seriál)
Komedie / Rodinný
USA, (2012–2014), 20 h 54 min (Minutáž: 22 min)

Tvůrci:

Emily Kapnek

Hrají:

Jane Levy, Jeremy Sisto, Carly Chaikin, Cheryl Hines, Allie Grant, Ana Gasteyer, Alan Tudyk, Chris Parnell, Maestro Harrell, Jay Mohr, Gillian Vigman (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(57)

Obsahy(1)

Otec George Altman se sám, uprostřed velkoměsta, snaží co nejlépe vychovat svojí šestnáctiletou dceru Tessu. Ovšem když v její ložnici najde krabičku kondomů, dospěje k rozhodnutí přestěhovat jí do zdravějšího prostředí na předměstí...  Dokonale posekané trávníky, katalogové domy, pomluvy, plastické operace. Vítejte na předměstí, pro mnohé vysněný ráj. Ovšem v očích dospívající dívky, transplantované sem z New Yorku, je to peklo na zemi, nebo spíše předměstský očistec. Šetnáctiletá Tessa, v motorkářských botách a s velkým batohem, se dokáže bez problémů pohybovat velkoměstskou džunglí, ve které vyrostla. Takže když jí otec přestěhuje do "zdravějšího" prostředí, zažije kulturní šok. Tessa přichází jako osamělý chodec do světa, v němž jsou všichni vozeni matinkami v nadupaných SUV. Ona nemá ani jedno z toho - vyrůstala jen s otcem, a tak to měla ráda. Změní Tessa předměstí, nebo tohle místo změní jí? Bude zde této dvoučlenné rodině lépe? Rodinný komediální seriál Zajatci předměstí doporučuje nesoudit sousedy, dokud nejsme jedním z nich.

Spousta lidí považuje předměstí za dokonale upravený kousek ráje. Pro Tessu, která byla nucena se do okrajové části města přestěhovat z New Yorku, představuje předměstí jednu z verzí pekla. Anebo přinejmenším předměstský očistec. Alespoň to tak vypadalo, když se George, otec šestnáctileté Tessy, rozhodl vyměnit jejich milovaný newyorský byt za nový domov v Chatswinu. Georgeovi pomalu začalo docházet, že svou snahou chránit dceru tím, že ji bude mít více pod kontrolou, vznikají v jejich vztahu značné trhliny. Ve druhé řadě seriálu se George rozhodne poněkud uvolnit tvrdou výchovu a dát Tesse prostor, aby jí Chatswin mohl přirůst k srdci. A tak Tessa prozkoumává život na předměstí a zároveň se sbližuje s odcizenou matkou, jež se znovu objevila v jejím životě. George si uvědomuje, že právě prožívá syndrom opuštěného hnízda. Podaří se opálené, vnadné a veselé Dallas využít příležitosti a zaujmout nezadaného George? Dalia s Tessou překvapeně zjišťují, že mají něco společného, třeba to, že obě neustále pendlují mezi svými rodiči. Tessu ale nejvíc ohromí fakt, že se jí po Chatswinu stýská, když tam zrovna není. Ten kus předměstí jí zkrátka chybí. A hlavně jí chybí jedna konkrétní osoba. A ne, není to Lisa. George s Tessou si k sobě znovu nachází cestu a zjišťují, že Chatswin se pro ně stal opravdovým domovem.

V první řadě tohoto zajímavého komediálního seriálu byla šestnáctiletá Tessa Altmanová vytržena z jejího milovaného New Yorku a přesídlena do předměstského "pekla" Chatswinu. Ovšem ne všechna předměstí jsou špatná, jak Tessa a její otec George záhy zjistí. A s pomocí někdy až příliš přátelských spoluobčanů najdou cestu, jak přežít svůj kulturní šok. Postupně se však stávají tím, čím slibovali, že nikdy nebudou - lidmi z předměstí. Na začátku třetí série jsou Altmanovi s venkovsky idylickým Chatswinem na kordy více, než kdy dříve. Po rozchodu s Dallas se George opět potýká se životem coby nezadaný předměstský otec, zatímco Tessa, opuštěná matkou na začátku posledního roku střední školy, nemá už žádný zájem pokoušet se zapadnout. Otec s dcerou znovu kráčejí s předměstským davem bez toho, aby se chtěli stát jedněmi z nich. Jenže dostředivá síla Chatswinu je větší, než čekají. Na druhé straně, Shayovi trpí syndromem prázdného hnízda poté, co Ryan odešel na vysokou školu, přestože Lisa je stále ještě doma. Dallas se vyrovnává s ukončením vztahu s Georgem. Ale nikdo netrpí rozchodem více než Dalia (podle Dalii), které chybí její "taťka Altman" a umocňuje své nepřátelství vůči Tesse. Vítejte zpět na PŘEDMĚSTÍ. (HBO Europe)

(více)

Recenze (43)

Gereth 

všechny recenze uživatele

Tak trochu guilty pleasure, kvůli povaze a barvě vlasů hlavní hrdinky. Taky tak trochu hraná Daria. Dokud je to o konfrontaci chytré cynické holky zvyklé na normální život ve městě s šíleným panoptikem předměstí (převážně zpočátku), tak je to dobré. Slušný počet vydařených vtípků, absurdní scény, oddychovka na pobavení. Navíc tam je Alan Tudyk a ten je výborný všude. Jakmile ale seriál začne zabředávat do klasických mezilidských vztahů typických pro všechny teenage seriály, jde všechno do kytek. Tessa se trochu příblíží jim, oni se trochu přiblíží jí, všichni jsou najednou normální, řeší nesmysly a hlavně jsou nudní. // Druhá série bohužel pokračuje v trendu nastaveném koncem té první. Navíc se rozhodli z Tudyka udělat ufňukaného loosera. Ach jo. Poslední díly trochu zabrnkají na dramatickou notu, ale nevim nevim, jestli mě to přesvědčí ke skouknutí další série. // Nejoblíbenější postava: Tessa // 1.série: 60% // 2.série: 40% ()

ScarPoul 

všechny recenze uživatele

Asi najväčšiu hrôzu akú som za svoj život zažil, bola predstava Predmestia, ktoré žije len preto aby poznalo každý váš krok, aby sledovalo každý váš pohyb a aby ste sa cítili stiesnene a nesebaisto. Suburgatory som tým pádom považoval za jasnú voľbu na spestretnie si všedných chvíľ a tiež na pokus tento mýtus, čo mi strašil v hlave nejako odlahčiť. A všetka česť. Levy je neuveriteľne v pohode, Sisto je jeden z najlepších seriálových otcov vôbec a Alan Tudyk je dobrý hádam v každej úlohe a v každom prevedení. Zo začiatku výborné. Smial som sa, hltal som diel za dielom, ale asi od polovice sa to akosi prestalo vyvíjať a seriál mi posledných 10 dielov ponúkal len všedné klišé podobných seriálov. Rozkúskovanosť pri sledovaní postáv spôsobila, že sa problémy naťahujú niekoľko dielov - čo malo dopomôcť k zobrazeniu reálneho času a tiež logicky sa vysporiadať sa s problémom, ktorý keď si to priznáme sa dá málokedy vyriešiť za dvatsať minút. A fungovalo by to, keby tvorcovia mali presnejšiu predstavu o tom čo sa vlastne snažia vypovedať. Pretože ten sústavný vnútorný monológ začne naozaj liezť na nervy, lebo hovorí stále o tom istom. 1 Séria 60% a nemám nutnosť sledovať to ďalej. ()

Reklama

veru_needy 

všechny recenze uživatele

Bílé ploty, dokonale posekané trávníky, silikonové nanynky jak vystřižené ze Stepfordských paniček. Předměstí může být pro někoho nebem ale pro Tessu, která se přistěhovala z Manhattanské džungle, je to spíše peklo na zemi. Jako oddechovka tenhle seriál funguje výborně, obešlo se to i bez umělého smíchu v pozadí a doslova zbožňuji to, s jakým cynismem Tessa nahlíží na své povrchní a 'umělé' sousedy. Další postavy si mě svým způsobem také dokázali nějak získat a to hlavně díky vtipně vyzobrazenému kontrastu mezi normálností a přitažeností za vlasy, či lidskou blbostí. Je to sice dost zkreslený pohled na americké předměstí a příběh to není nijak originální, ale mě se to líbí. - "Pretty ironic that a box full of rubbers landed me in a town full of plastic." ()

zuza99 

všechny recenze uživatele

Velký plus je v tom, že tam mám ráda opravdu všechny postavy. 15 dílů jsem zvládla za jeden den a už mi seriál vadil. Přišlo mi, že se tam nic neděje. Dala jsem si teda pauzu a zase to bylo dobrý. Jsou díly, které mě hrozně baví. Pak přijdou scény, který samou nudou trochu popoženu. Průměrný sitcom, s lepšími i horšími scénami. I přes to mám v plánu seriál sledovat dál. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

1. seria - 4*, 2. seria - 4*, 3. seria - 2*. V prvych dvoch seriach to je fantasticky vtipny sitcom v ktorom sledujeme z pohladu dvoch obycajnych hlavnych postav (otca so 16rocnou dcerou) prostredie predmestia plneho chirurgicky upravenych a dokonale vyfintenych snobskych ludi. Stret normalnosti ustrednej dvojky a od reality odtrhnutych snobov ponuka mnozstvo vtipnych situacii. Bohuzial v tretej serii nastal obrovsky upadok serialu. Pôsobilo to akokeby vymenili scenaristov, pretoze jednotlive zapletky boli zrazu podstatne menej vtipne. Vdaka nizkej sledovanosti predchadzajucich serii, tretej serii nepomohli ani financne škrty, vdaka ktorym odisli so serialu niektore hlavne postavy. Najviac mi chybal neskutocne vtipny Alan Tudyk. Vdaka predcasnemu zruseniu serialu bohuzial chyba aj uspokojive ukoncenie. Napriek tomu prve 2 serie rozhodne stoja za pozretie. Ako celku by som tomu dal 7/10. ()

Galerie (132)

Zajímavosti (1)

  • Jane Levy, představitelka Tessy, o své postavě prohlásila, že se do ní dokázala snadno vcítit kvůli tomu, že také vyrůstala na předměstí. (hellstruck)

Reklama

Reklama