Žít v Zemi Barbie znamená být dokonalou bytostí na dokonalém místě. Pokud tedy nemáte úplnou existenciální krizi. Nebo jste Ken. (Vertical Entertainment)

Enon

Některé filmy jsou tak hloupé, až jsou dobré, bohužel si nejsem jistý, že to je případ Barbie. Na mě to bylo skutečně asi až moc. Samozřejmě jsem ochoten uznat kvality ohledně vykreslení Barbielandu, výkonu Margot Robbie a Ryana Goslinga a občasné vtipnosti. V základu ve mě ale po skončení zůstal spíše takový divný pocit, že co jsem to právě viděl. Nelíbil se mi ani fakt, jak film zobrazoval ženy, jak jsou týrané a vlastně jak na nic život mají, asi to byla součást komedie, ale mě to zas tak vtipné tedy nepřišlo, spíše mi to přišlo jako by si paní režisérka vyřizovala své feministické názory formou filmu. Nemyslím si, že paní režisérka je feministka, jen to na mě tak působilo. Highlight, kdy jsem se nejvíce smál byl určitě u honičky v Mattelu, ta byla neskutečně vtipná a byl to jeden z nejsvětlejších momentů filmu. Samotná hluboká myšlenka ke konci mi taky nepřišla moc uspokojivá, jako by se snažili všechny ty blbosti, co se tam předtím děly najednou vyvážit co nejvíce hlubokomyslnými scénami. Písně byly každopádně úžasné a nemůžu proti nim říci ani ň. Pěkně korespondovali s celkovým tónem a odlehčeností a byly vážně chytlavé. Film má své kvality, ale bohužel v jádru pro mě selhává až příliš velkou stupiditou a podivnými myšlenkami.  48% ()

Lukango

Barbie je šílenost, která baví především perfektním humorem, jenž je v každé scéně, a to je taky dobře. U drtivé většině scén jsem se smál nad veškerou absurditou, bizarností a chování postav (panenek). Humor je tu skvěle zvolený a společně s herci, kteří si role náramně užívají tu máte komedii roku. Muzikálové části byly prostě na jedničku a člověk se u nich nasmál jako malej Jarda. Celkově zvolená hudba tu je skvělá a filmu podtrhuje tu bizarnost. Dalším bodem jsou kulisy a rekvizity, respektive celý Barbie svět, se kterým si tvůrci krásně vyhráli a zařadil bych ho do top 100 nejlepších filmových světů. Hlavní zápletka je vesměs jednoduchá a vlastně nic proti tomu, když je to film o panence Barbie. Film se snaží protlačovat feminismus, ale tím že je to vše tak růžové, tak to filmu prochází a nedá se na to moc zlobit. Za co bych filmu ubral, tak jsou emocionální scény, které třeba na konci byly trochu nudné, respektive nedokázali přehlušit ten tón komedie. Celkově se jedná o dvouhodinovou šílenou reklamu, která kromě úžasného humoru, hercům, výpravě, kostýmům a krásně zvolené a vtipné hudbě se také snaží protlačit feminismus a člověk, tedy alespoň já, mu to nemá vůbec za zlé, přece jen je to Barbie, a nic holčičího snad neexistuje. Známka: 8/10 ()

Hodzin

Určitě ne každému to sedne ale overall to je velice zábavný a crazy filmeček, který stojí vidět aspoň 1x. ()

Zeuska

Překvapivě zábavné, zasmáli jsme se, stálo to za to, ale posledních patnáct minut už mi bylo trochu trapně. Za zbytečné rozpatlávání hvězdička dolů. ()

Par.agon

Znovu vidět nemusím, ale jsem vděčný za tu kanonádu nápadů, stylizace, emancipace, feminismu a ústřední dvojice, která si musela natáčení hrozně užívat. Takže jako jednotlivý skok do růžového kina (fakt na to ženský chodí v růžové, a nejen ony) doporučuji vidět. Více stylizovanou věc s tak pompézní přepatlaností, která si ze sebe děla srandu, dlouho neuvidíte. Moje žena mě na to vytáhla do kina a nakonec z toho byla méně nadšená než já. ()

nodirectionh

Poselství hrozně krkolomný, jak kdyby Gerwig nevěděla, co vlastně říct. Respektive ona věděla, co chce říct ale nakonec se na to vykašlala a ukončila to jinak než měla, whatever. Esteticky zábavný, vtipný to bylo spíš místy - hlavně v souvislosti s Kenem. Úplně mi taky není jasný, kdo byl vlastně cílovka filmu. Pro děti to rozhodně nebylo, pro dospělý ale zas taky ne, tak na koho to vlastně bylo mířený. Zas ale že bych byl vyloženě zklamaný, to zase ne. Po týdnu, co jsem to viděl, mi v hlavě zůstaly stejně jen scény s Goslingem a jeho patriarchátem. Podle mě odkazem filmu bude hlavně nějaká nová zásoba sigma editů s Goslingem na gramu. Ještě celá linka s Ferrellem mi přišla úplně zbytečná a nechápu, proč se vůbec dostala do finálního cutu, když tam akorát párkrát přeběhl. Další, co bylo hrozný byla ta malá feministická komouška, to byla vyloženě hrozně napsaná role. Kupodivu mě ani tak neštval ten feminismus, až do chvíle, kdy tam matka malý Naděždy Krupský měla proslov o ženách, což je nakonec reprogramovalo. Celý to bylo cringe až po uši a působilo to jak kdyby to psal někdo ze základky.     Závěrem: relativně jsem se bavil, místy to byla sračka a příběh debilita (což ale nevyčítám a čekal jsem to), ale Gosling s Robbie to prostě potahaly, a díky nim z toho vylezl celkem v pohodě film na nedělní odpoledne. ()

Adri.

Ano, tenhle film se nedá brát vážně, takže kdo to nepochopil, ať radši ani nehodnotí. Já jsem se prostě jen nechala unášet a musím přiznat, že jsem se bavila. Takovýto film tady ještě nebyl. Je to sice úlet, ale ve výsledku v pozitivním slova smyslu. Skvělí herci, nádherné kostýmy a kulisy, příjemný soundtrack, nechybělo spoustu dobrých vtipů, dokonce i několik poselství to mělo a nakonec i slzička ukápla (což bych teda od Barbie vůbec nečekala). Jediná kritika, kterou si prostě nemůžu odpustit, je těch pár scén, které mi ani v Barbie světě nedávaly tak úplně smysl. ()

Cliffys

Růžová vlna spláchla audience pokříž celým světem a mě neponechala chladnou. Na první pohled klišé snímek se v prvních pár minutách mění na vzácně dobrou feministickou show, která nedokáže chvíli zůstat na místě. Je zde všechno od neonových trenek po kovbojské klobouky - to vše je nádherně uchylným obalem pro v celku dobře nastíněnou hlavní linku matky a týnejdžerské dcery. Pro fanoušky a sběratele je zde velmi mnoho Easter eggů a referencí, z čehož lze usoudit, že si režisérka opravdu nechala záležet na každém obrazu díla. Nicméně, jak výše zmíněno, film nedokáže utéci od velmi předvídatelného postavení děje a tudíž nečekejte, že bude Barbie intelektuálním zážitkem, nad kterým budete přemýšlet i den poté. Určitě se však i něj nebudete nudit. Dávám mu 7,5/10. ()

marek1972

Pokus o komédiu prekrútili Američania na mravopoučnú sociálnu polodrámu v štýle- čo sa stane s Barbie v reálnom živote. ()

thiasruc

Já bych velmi rád hodnotil více hvězdičkami, ale nemůžu. Nápad osobitý leč v mnoha ohledech mě zklamal. Na sílu tlačenej feminismus není úplně můj šálek kávy. Obecně vzato fajn. Neurazí, herecký obsazení fajn, pro mě to nejvíc tahal Gosling. Škoda nevyužitéto potenciálu z reálného světa, kdy se po pár minutách vracíme zpět do Barbielandu. Nu což, alespoň už můžu jít na Oppenheimera. ()

Olivvaxaf

Popsal bych to jednim slovem… RŮŽOVÉ😂. Barbie mě překvapila! Čekal jsem jenom absurdní komedii ale nakonec to nebylo jen to ale nabralo to do vážnosti až jsem byl nakonci velmi překvapen. Skvělý emocionální konec a hlavně skvělá myšlenka!! Nemám co vytknout… 10/10 ()

samsozz

keby som 12 rocne dievcatko ktore sa hravalo s barbie som nadseny z toho filmu, keby som dospela zena ktora mala barbie v detstve tiez sa mi to celkom paci. Ako zastupca muzskeho pohlavia ktory sa s barbie nahraval to hodnotim priemerne avsak neurazi. Feministicke prvky si mohli odpustit a taktiez tie dlhe scenky so spevom a tancom zacali jednoducho nudit, mohli by byt krajsie. Vtipne to obcas bolo, taky tupy humor decentny no nejaku komediu od toho necakat. Vizualne pekny zazitok+popcorn a nachosky splnili ucel. Solidnych 3/5. ()

DDCC

Jako, já se na to mega těšil. Prý je to velmi zábavný a trefujici se do Mattelu a Barbie. To jo, asi jednu minutu. Docela zklamání. Jak tady někdo psal, tak je to jak SNL skeč. Navíc je to fakt fakt FAKT natáhnutý. Od chvíle, kdy se Barbie rozloučí s reálným světem jsem se prostě nudil a nudil a furt se tam jen něco povídalo, mnohdy mi přišlo, že to psala nějaká 11letá holčina. Přijde mi to jako výsledek 100 lidí, kdy každý tam chtěl mít něco. Poutavý začátek ale cením. ()

Scavo odpad!

Tak teraz neviem, či Hollywood úplne nestratil scenáristov, štylistov a režisérov. Osobne som to dopozeral s presvedčením, že možno aspoň niečo, ale Bože, tak hlboko som sa mýlil. Toto nemá nič spoločné s filmom, je to iba čistý výplach dnešnej prefeminizovanej a upadajúcej západnej spoločnosti. ()

Mylan_ek

Když jsem na Barbie byl v kině bylo tam jen 5% kluků což je škoda nemyslím si že je to film jenom pro holky. I kluci tam najdou dobré části. Neděste se prvních 15 minut filmu to je prostě lazy začátek pak se to rozjede. ()

Lada1962

Běžte na to a užijte se skvělý scénář, výstřední provedení a super herecké výkony. Tohle zkrátka byla nálož se vším všudy. A všichni ublížení muži táhněte někam! ()

TaToten

Obsadenie neurazí, k tomu pár dobrých vtipov, no inak celkom bieda. Najviac tento film pre mňa zhadzuje veľmi pofidérna logika sveta a toho čo sa v ňom deje, ktorá však autorov absolútne netrápila a priznane to vysvetlenie odbili. Človek má z toho miestami až pocit, že scenár vygenerovalo AIčko... ()

BarbieDvorak

Návrat do dětských let! Neskutečný, jak ten svět panenek, se kterýma jsem si hrála najednou ožil. Hodnotím zcela kladně, ale růžová je moje barva. Takže i přes to, že příběh nebyl nějak extrémně náročný (tady by asi ani neměl být), ale už kvůli Margot a Ryanovi musím dát plný počet. Myslím, že pro všechny holky, které si hrály s barbinama, to musí být super zážitek. ()

Netflix ruší plány na Snyderovu zombie ságu

Netflix ruší plány na Snyderovu zombie ságu

16.08.2024

Zack Snyder (Muž z oceli) se poslední dobou vehementně snaží dokázat, že stále patří mezi talentované režiséry, nikoliv mezi do sebe zahleděné autory, kteří neví, kdy přestat. Po kontroverzní a… (více)

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování