Žít v Zemi Barbie znamená být dokonalou bytostí na dokonalém místě. Pokud tedy nemáte úplnou existenciální krizi. Nebo jste Ken. (Vertical Entertainment)

RoyBatty444

Príbeh okolo zhmotnenej bábiky vo svojom svete a jeho záchrane nie je nič čo by ma vystrelilo zo stoličky. Je to rozprávka pre barbie nostalgikov. Dalo sa to pozrieť, ale ničím ma to neprekvapilo. Očakával som ale viac komédiu a dostal som existencialistickú fantasy s obľúbeným produktom konca minulého storočia. ()

sh4ris

Nebavilo. Asi nejsem dostatečná feministka, abych tento film ocenila. Ryana miluju, ale za co dostal nominaci na Oscara upřímně nechápu. ()

ElleMcDee

Film jsem sledovala s dabingem, což byla asi chyba, protože tam mozma bylo spoustu vtipu ztraceno v překladu, ale u spoustu replik jsem obracela oci v sloup a říkala si: kdo takhle reálně mluví? (A teď nemyslím Barbie a Keny, kteří samozřejmě normální nejsou a je to tam očekávatelné). Zkrátka, celé to na mě působilo neskutečně podivně a ujetě, ale bohužel ne v tom dobrém slova smyslu. Zachraňovalo to kvalitní herecké obsazení. Hlavně Margot a Ryan jsou naprosto skvělí - jak se dalo očekávat. Ale toť vše. Velké feministické proslovy mi ke konci už přišly spíš otravné a nakonec se mi celý Barbieland znechutil - protože evidentně je v pořádku mít matriarchát, ale patriarchát je absolutně špatně a největší zlo. Konec pak má být asi dojemný a poučný - matka s dcerou se obejmou, Ken si uvědomí, že je Ken, Barbie nalezne svou novou identitu a všichni jsou happy, ale ve skutečnosti to působí jako strašný kýč. Říkám si, že asi zůstanu  u sledování především korejské tvorby, z Hollywoodu už jsem unavená. ()

Pes

To si zo mňa robíte už totálnu prdel. Rok pred týmto bola ocenená megakktina. A tento rok... Zrovna dnes ich idú udeľovať a ja som extrémne zvedavý koľko toho tento paškvil odnesie. Akože hou hou. Neberte ma zle. Keby sme to brali len ako ako srandu ako príjemný ranný prdík tak tam priklincujem zvažované 2*. Lenže občas sa psisko zamyslí a zaloví v pamäti. V "cool" médiách poprask, Barbenheimer a že ženské majú zobrať svojich chlapov na film a že sa rozchádzajú a podobné tiktokové sračky. Miesto analýzy spoločnosti ako takej, ku ktorej som mal tendenciu skĺznuť sa radšej zamyslím čo vo mne tento film nechal... Drvivú väčšinu filmu som rozmýšľal a už som to raz spomenul v diskusií, že kam sa to poberá dnešná kinematografia... Do sračiek. Udržať jednoduchého diváka na presaturovanú infantilnú pozliepanú sračku, ktorá nijak človeka neobohatí. Nie je to film, ktorý by ukazoval fenomén. Je to tupotina kde sú ponižovaní chlapi aj ženy... A keby to bolo aspoň vtipné... Ale nie, film sa snaží mať nejaký hlbší význam, ťažko ho tam hľadať medzi tými prefeminizovamými replikami. Som sklamaný, že opäť raz niečo podpriemerné atakuje plno ocenení akadémie a povedzme si úprimne, bez hviezdneho obsadenia by to hajpoval asi len málokto. Margotka je super vo väčšine filmov. Gosling to zahral tiež fajn ale popravde ja by som mal v hlave boj, že čo to do p... točím za sračku (ale nasrac za tých pár miliónov mi to stojí). Boli by ľudia tak isto nadšení ak by to hrali úplne neznámy herci? Nemyslím. Mám skôr pocit, že dnešná doba je len o dosahoch hviezd a tupotná snímka vyťaží maximum z dnešnej mladej generácie. ()

motyka52

Nijak mě ten film neuráží, ale filmovou událost v něm tedy nenajdu. Docela hezky se na to kouká (ale časem se to taky okouká), opravdu vtipných momentů tam moc nenajdu (paradoxně mě úplně nejvíc pobavil poslední fór v celém filmu), říkalo si to o víc originálních nápadů, muzika dobrá a své poselství to teda předává pořádně křečovitě. Ty miliardy všem zúčastněným přeju, pro kina jedině dobře, ale s Oscarama (kromě hudby) dejte pokoj, tohle je prostě penězma a marketingovou kampaní vyfutrovaná spotřebka. ()

Tak.normal

Jedna hvězda s odřenýma ušima jen proto, že mi srdce nedovolí dát Goslingovi odpad. Film jako celek je neskutečná kravina, feministická, stupidní, rádoby inteligentní a osvětová. Jedno velké NE. ()

09anton

Ocitl jsem se v růžových vodách upištěných žen, abych se 2 hodiny koukal na zvrácenost dnešní doby. Díky bohu můj mozek je lišák a začal vyplavovat koňské dávky melatoninu ()

mmirri

Do poloviny zábavné, vtipné i originální. Jenže se tu rozehrálo mnoho linek a ty postupně uplynuly do kýče. Škoda, neb Margot Robbie a Ryan Gosling byli úžasní a scénář měl velký potenciál. ()

IronBalu

Na vecer s popcornem u tv je to dobre. Jit na to do kina jsou ovsem vyhozene penize, pokud vam ovsem nestaci jen koukat na Margotku s tim, ze je jedno co dela nebo rika... ()

DoctorLenny

Nepřekvapivě dlouho očekávaný film. Překvapivě dobrý film. Takhle, premisa filmu je velice jednoduchá, i když jsem si zprvu nedokázala představit, jak tu existenciální krizi Barbie vlastně pojmou, nakonec to dopadlo dobře, i když místy předvídatelně. Kroky, jako záměna matky s dcerou, Kenovy objevy v reálném světě a dopad na Barbie Land, to prostě muselo být pro všechny hned  prokouknutelné a předvídatelné. Ale to, že nám film nic netajil a dokázal si sám ze sebe i udělat srandu ("Jestli jste chtěli tvrdit, že už není pěkná, neměli jste na tohle obsazovat Margot Robbie."), že scény nebyly zdlouhavé a plynuly, že jsem se u toho bavila a u vážnějších scén 'cringovala' jen trochu, to z tohoto filmu dělá něco v dnešní době snad i výjimečného. 4,5* z 5* ()

Masozrout

6,5/10 Jako jednoduchá, zábavná jednohubka to funguje parádně. Ryan a hlavně Margot do toho dávají všechno. To ale tvůrcům nestačí, a tak se většina filmu věnuje smyslu žití, což vůbec nefunguje - hlavně konec. Ještě horší je ale naprosto nemístné, přepálené a absurdní tlačeni na feminismus a kritiku patriarchátu. ()

Beltrix

Tento film se prostě snaží obsáhnout všechno a všemožnými způsoby, a ne všechno sedne. Témata a žánry oscilují od komedie, přes historický dokument o Mattelu až po sociální kritiku patriarchátu s místy až přespříliš silným patosem - to všechno uvede vypravěčka, která se však po prvních pěti minutách vynoří už jen jednou, protože...těžko říct?!, nechybí hudební a taneční čísla a rádoby akční scény, místy komiksové efekty... Prostě toho bylo moc. Zasmála jsem se i poplakala, ale znovu už to vidět nemusím. Což je škoda, protože jednotlivé části mohly být opravdu skvělé, jen se do některé z nich stačilo plně ponořit - Barbie a Ken v reálném světě? Super nápad s velmi vtipným potenciálem. Škoda jen, že tam vydrží zhruba pět minut a už to navěky změní jejich životy. Keni jsou v podstatě méně než lidé v Barbie Landu? Škoda, že je jejich situace zametena pod koberec omluvou na půl úst. Postavení žen v reálném světě? Škoda, že nám ho musí slovně shrnout zhruba patnáctiletá holčina. To samé platí i o formě - komiksové efekty mohly být super oživení příběhu, vypravěččin komentář mohl dodat šťávu, koneckonců i ta taneční čísla mohla být fajn. Jen prostě všechno dohromady působí zvláštně, rozpačitě, nedotaženě. ()

lubino89

Film Lady Bird od Grety sa mi páčil, čiže som bol nastavený pozitívne. Napriek tomu, že som muž, Barbie bola mojou najobľúbenejšou hračkou, pretože ma bavilo vytvárať si príbehy, čiže bol som veľmi zvedavý na tento film. Výprava a kostýmy nemali chybu, bolo tam veľa skvelých nápadov, vychádzajúcich z hry s bábikami Barbie a taktiež veľa odkazov na rôzne Barbie, srdce mi poskočilo, keď som v jednej sekvencii videl moju prvú Barbie - Totally/Ultra Hair Barbie (mimochodom najpredávanejšiu Barbie všetkých čias). Oceňujem aj začiatok titulkov, kde sa ľuďom vysvetlia niektoré narážky z filmu. Hudba je využívaná skvelo, Goslingovo muzikálové vystúpenie malo šťavu, pesničky od Billie Eilish a Dua Lipa boli vložené presne tam, kde sadli. Herecké výkony sú úžasné, ale niektorí herci si zaslúžili viac priestoru, napríklad aj rozprávačka Helen Mirren. Je super, že si Mattel nechal zo seba urobiť srandu.  Ale už sa mi zdalo až príliš, že každá mužská postava je hlúpa a ten koniec sa mi tiež veľmi nepozdával. Takže, 4 hviezdičky. ()

Netflix ruší plány na Snyderovu zombie ságu

Netflix ruší plány na Snyderovu zombie ságu

16.08.2024

Zack Snyder (Muž z oceli) se poslední dobou vehementně snaží dokázat, že stále patří mezi talentované režiséry, nikoliv mezi do sebe zahleděné autory, kteří neví, kdy přestat. Po kontroverzní a… (více)

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování