Žít v Zemi Barbie znamená být dokonalou bytostí na dokonalém místě. Pokud tedy nemáte úplnou existenciální krizi. Nebo jste Ken. (Vertical Entertainment)

Lubikem odpad!

Úplná plytká p...vina, to sa nedalo ani dokukať, ešteže som to mohol popretáčať. Margot sa rola Barbie hodila, ale Ryan bol nechutný. ()

Sashmen13

Na jednu stranu je to woke sračka, na druhou nejlepší blockbuster SHITPOST, co jsem kdy viděl. PS. Ken song byl totálně najetej! ()

darkchipmunk

Vizuálně roztomilý a nápaditý film s dobrým scénářem, kterému dochází dech pouze v reálné části světa (Barbieland je podstatou filmu, nechápu, že lidi, kterým tyhle pasáže vadily, na to vůbec chodili do kina, ale jasně, aspoň je do čeho se strefovat.) Barbie je úlet, ale to je právě dobře, jestli je feministický poselství doslovný nevim, v žádnym filmu to takhle narovinu dosud nezaznělo a spoustě žen to třeba mluví z duše, nejde o klišé, to je argument protitábora, protože klišé znamená dlouho zažitej stereotyp a z něho si film naopak utahuje. Teda až na ten závěr, ale chápu, že úspěšnej blockbuster musí nalákat do kina co nejvíc lidí a zasáhnout širokou škálu diváků, v tomhle případě spíš žen napříč různými věkovými kategoriemi, příp. pasivně agresivních mužů, kteří aspoň demonstrativně vyzdvihnou Goslinga nad Robbie (ne, byla skvělá) a neopomenou dodat, že upřednostňujou Oppenheimera. Jenže tenhle souboj měl smysl hlavně 20. 7. A jak se ukazuje, vlastně šlo spíš o duet. Ameriku prý z covidové krize vytáhla šňůra koncertů a merche Taylor Swift. Studiu a kinům to zase vrací Barbie. Prostě ženský jsou výrazná kupní síla. Smiřte se s tim. ()

Lee_Bale

Největším problémem Barbie je bohužel scénář. Až na brilantní, zábavný a skvělých nápadů plný úvod jsem se nemohl zbavit pocitu, že z příběhu o ženě z dokonalého růžového světa, která se vydá do světa skutečného, by se dalo vytřískat mnohem víc. Samotný Barbieland je skvěle udělaný a hýří to v něm nápady, ale jakmile ho Barbie s Kenem opustí, film výrazně ztrácí tempo. S vtipy je to taky na pováženou; ani já, ani lidi v sále (který byl mimochodem narvaný k prasknutí) jsme se nesmáli tolik, kolik tvůrci zjevně zamýšleli. Problém jsem měl i se sdělením filmu. To je sice šlechetné, ale polovičaté a strašně kostrbatě podané. Místo toho, aby bylo poselství divákům předáno prostřednictvím příběhu nebo chování postav, tak se tvůrci rozhodli pro sálodlouhé a nudné proslovy, kdy si postavy prostě stoupnou před kameru a doslovně obecenstvu odrecitují, co si má myslet. Tak, aby to pochopili i ti nejvetší pitomci v kině. To všechno by se dalo snést, kdyby ten film nebyl tak ukrutně dlouhý. Stejně jako u většiny nedávných blockbusterů jsem měl dojem, že pokud by se půlhodina vystřihla, filmu by to jenom prospělo. Například linka s kravaťáky od Mattela mohla být vystřihnuta celá a na příběhu by to vůbec nebylo poznat. Barbie se dá shrnout snadno: skvělá režie a nedopečený scénář. ()

Mrsina

Na první pohled ujetá kravinka, která má však (na prvním místě samozřejmě Margot Robbie, která je snad krásnější víc a víc), vážnější podtón, chytlavé písničky, pěknou satiru, poněkud otravně natahovaný konec, snad jeden z nejlepších proslovů za posledních x let a taky hlubokomyslné téma, které je dobře zpracované a člověku, jak ženám tak mužům, to vmete drsně do tváře. Věřím, že po tomhle snímku může reálně dojít k nějaké změně a ženy, hlavně ty v domácnosti se sebou už nenechají zametat jako s hadrovou panenkou. ()

Little_Sawy

Když bych měl hodnotiť zážitek z filmu tak plnej počet, jelikož Robbie je jako Barbie totálně zlatá, I když myslí na smrť. Gosling v podaní neodolatělného sexy Kena kterej si berě vytúženě celej film pro sebe, vyloženě nesnáším když se ve filmech spíva, ale tady mi to nijak nepřekážalo. Chudinka Barb, vyrastala v Barbielandu, kde je vše dokonalé, a ženy majú prácu a totálně tam vše ovláda ženské pohlaví. Chudáka Kena nikto nebere moc vážně, když to Barb je totálna neortodoxní bohyňě, takže miláček Ken začne zárliť, pretože Barb mu nevěnuje jakkoukoli pozornosť. Divná Barbie, se mi ale líbila o to víc, když jsem ji viděl, nedalo se neubrániť smíchu, když ji jako panneku Barbie šklbali vlasy,pálili vlasy, a celkově jí s toho hrablo v palici. Děj vic nepřezradím, jelikož moc spoilerovatnechcu, takže když bych měl hodnotiť celkovou dĺžku a druhou polovinu filmu tak tomu dávam čtyři hvězdy. ()

Moviekitty

Bláznivě úžasné nebo úžasně bláznivé? Myslím, že tento film měl obojí, včetně docela originální zápletky. Margot Robbie zde byla tak krásná, jaká by "stereotypní Barbie" být měla, a Ryan Gosling na bruslích byl fenomenální. K tom všemu chytlavý soundtrack. Takže pokud si chcete u filmu odpočinout a nevadí Vám růžová, rozhodně doporučuji! ()

Zu.Kr

Vizuálně perfektní, dějově poměrně jednoduchý. Taková bizarní karikatura světa, který ale neexistuje. Margot Robie krásná, Ryan Gosling už méně. Čekala jsem něco růžového a jednoduchého a i přes to feministické pojetí to mé očekávání splnilo. Taková příjemná cukrová vata po které nemáte ulepené všechny prsty:) ()

baron156

Pink is the new black. Už od prvních zpráv o tomto snímku jsem nevěřil, že by se něco tak absurdního mohlo povést a ono jo. Bláznivě pestrobarevný výlet do dokonalého Barbielandu, nadupaný humorem, satirou, „feminismem a patriarchátem“. Margot Robbie a Ryan Gosling se rolí zhostili úžasně, po vizuální stránce nejde nic vytknout. Skvělý růžový kino zážitek. ()

mthosman

Peklo existuje. Jsou to lidé v kině kolem vás, kteří se u tohohle baví. Věc, co ve mně zacloumala vírou v lidstvo, a která - poplatná laciné a instantní kritice kapitalismu, patriarchátu a “systému” - je asi tak subverzní jak nosit v létě krátké rukávy. ()

macisek

Na co jsem se to díval panebože….,pardon ale pokuď nejste bláznivá feministka s velmi špatným vkusem na filmy tak se na tohle rozhodně nedívejte. Margot Robbie a Ryan Gosling jsou proste top značka ale ten film má tak špatný scénář a pointu, že celý film je prostě "něco" co se snaží být "něco víc". Dvě hvězdy a to kvůli Ryanu goslingovi a Margot Robbie, jinak velké zklamání. ()

pencho

Jenom kvůli tomu, že pokud vyloženě tento film nesnášíte, pak nejspíš máte nějaké hluboce zakořeněné misogynní problémy jsem byla připravená na to, že se mi tento film bude líbit. A líbil. Nicméně se jednalo o trošku chaos, o něco, co by teoreticky nemělo moc fungovat, co nebylo nějak extrémně koherentní nebo sledovalo striktně ustanovené vizuální a narativní linie a ve skutečnosti si nejsem moc jistá, zda-li to opravdu nakonec fungovalo nebo ne. To je můj pocit z tohoto filmu, něco co možná a možná ne fungovalo. Každopádně při nejmenším to podalo velice očividně a někdy až moc násilným způsobem (v tom, že to bylo trošku vecpáno a převysvětlováno do děje) ale přesto naprosto důležité poselství o rovností genderových identit. Jak očividné, že to se mi tak líbilo! ()

Isuzu

Jednoducho skvelé, zabávala som sa od začiatku do konca (záverečný vtip ma znovu naplno rozosmial), vezie sa to na vlne nostalgie pre všetkých, ktorí svoje detstvo strávili aj nejaký čas s Barbie (a možno aj nejakým Kenom), zároveň je to chytré a trefne poukazujúce na žiaľ stále pretrvávajúce problémy našej spoločnosti (nie, Barbie nezaručila ženám ružovú budúcnosť, tú si ešte musíme vybojovať samy:). A tú mikinu, čo má Ken na konci chcem :D. Dobrá oddychovka s presahom, zabavia sa ženy, deti a muži, ktorých maskulinita nie je príliš krehká ;). ()

Razz

V súboji Barbie vs Oppenheimer pre mňa jednoznačne druhý menovaný. Barbie nechýba kreatívnosť a inovatívnosť, v konečnom dôsledku je to ale "len" priamočiary film o rodovej rovnosti a stereotypoch, pričom paradoxne neobchádza všetky klišé tejto agendy. Ak je niekto s týmito témami vysporiadaný, dá mu asi málo. Film je veľmi vydarený z výtvarného hľadiska, herecké výkony neohúria, ani neurazia. A nakoniec - celé je to aj tak jedna dvojhodinová reklama na Mattel. Za normálnych okolností tri hviezdy, vzhľadom na náročnosť témy a spôsob vysporiadania sa s ňou (G. Gerwig) jedna hviezda navyše. ()

Cloudy_cz

Na jednu stranu je to celkem pomatená sračka, která si neumí vybrat jaké publikum chce zrovna bavit. Chvíli si připadáte jako absolutní kokot, že jste šli na takovej dětinskej mišmaš ubrečených a absolutně bezmozkovitých feministických názorů opravdu do kina. Režie se vám hrozně přímočarým a jednoduchým způsobem snaží tlačit primitivní společenskou úvahu, o kterou nikdo nestojí. Skoro jako by vás chtěli donutit myslet, ale nějak to nevychází. Film si hraje na něco co není. Cítím se jak oběť nacistické propagandy. Na druhou stranu se ve filmu objevují reference třeba na Kubrickovu Odyseu, Justice league, či kmotra, které jsou mířeny zas na publikum jiné (u některých jsem se i opravdu zasmál). Gosling a Margot Robbie tahají tuhle kompletně všesměrnou náhodnou kopu nápadů celkem s přehledem ale, takže pořád solidní film. ()

Wineology_

Zvláštní, asi to chce podívat se na to znovu, abych pochopil ty reálné pohnutky k tomu natočit takový film. Divně zpracovaná zápletka, kdy někdy to vypadá jako extrémní aktivistická šílenost, a v jiné části se film tváří až skoro jako antiaktivistický. Nevím co si z toho přebrat, a to ani když jsem se hodně snažil si z toho něco odnést. V reále jsem si z toho neodnesl nic, což je škoda. Čekal jsem něco jiného a nesedlo mi to. Škoda. ()

mokki5

3,5 hvězdičky plus narovinu říkám, že je to nejrůžovější film na světě. Postava Barbie je jako puberťačka, která si píše deníček o tom, jak je všechno totálně O.K. a je happy. Dokonce i když pozná realný svět a poznává emoce, které předtím neznala (slzy, slzy a zase slzy) tak je to pořád všechno moc RŮŽOVÉ. Hvězdná camea potěší, až někdy zamrzí, že nedostala o krapet více prostoru. Vlastně je to docelá sympatická (ne)romantická komedie, které ubližuje to, jak se ve všem příšerně tlačí na pilu, a tak jsem se za celou dobu sledování zasmál opravdu jen dvakrát... zbytek je opravdu pro puberťáky. ()

michalkop

Čekal jsem akutní intoxikaci růžovou, bizár na entou a nedostal jsem to. Panikařím jako puberťačka po divoké party, co to nedostala. Vyprávěcí styl v Barbie Landu je ze začátku zajímavý. Ale jakmile se Barbie dostane do reálného světa, jde úroveň dolů a příběh se stává značně banálním. Je značně parodický a značně feministický, aby nakonec i ten feminismus vyzvrátil. Chudák Ken. Ani nemá svůj vlastní domeček. K tomu má zbytečně dlouhou stopáž, která by se dala zastavit v několika momentech a zachránit plytký příběh předtím, aby se stal ještě plytčím a průměrnějším. ()

CHYREN odpad!

Do této chvíle jsem si myslel, že nejdu do kina spáchat intelektuální sebevraždu. Že je nemožné z kina odcházet s bolestným vakuem v mozku. Že bezedná trapnost a ubohost, člověka dokáže pozřít z plátna takovým destruktivně absurdním způsobem. Marně jsem hledal jakýkoliv(!) záchytný bod, který by mne oprostil od pocitu, že tvůrci vykradli mou peněženku, ponížili všechny, všude a v čemkoliv. Musí to být asi stejný pocit produkovat podobný nesmysl, jako nabízet bonbóny u černé dodávky dětem u základní školy. Přísahám, že o generaci mladší lidé, než jsem já se cítili velmi podobně. Nikdy bych nevěřil, že kýč může mít svůj vlastní kýč. Chtěl jsem to vidět na vlastní oči a byla to příliš silná káva, přiznávám. Pokud tohle má reprezentovat cokoliv ze současného světa, ať to shoří v plamenech pekelných. A Bůh s každým, kdo podlehne jakékoliv iluzi o tom, že tohle mělo nějaký smysl - nemělo! Proboha, nemělo...ať si současní multigenderoví pseudofilozofové, nebo nevyhranění ubožáci a nebinární stvůry myslí cokoliv. Už nikdy víc! ()

JJaannee

No co na to říct. Začátek vtipný, říkala jsem si, že to bude celkem mimořádný film, něco, co tu ještě nebylo. Střed už trochu pokulhává, tolik feminismu, nechápu proč a konec nuda, hodně přesvědčování a slziček. Vlastně jsem si říkala, kdo z toho filmu fakt něco pochytil. Já prostě nevím, na mě je to asi moc růžové. ()

Netflix ruší plány na Snyderovu zombie ságu

Netflix ruší plány na Snyderovu zombie ságu

16.08.2024

Zack Snyder (Muž z oceli) se poslední dobou vehementně snaží dokázat, že stále patří mezi talentované režiséry, nikoliv mezi do sebe zahleděné autory, kteří neví, kdy přestat. Po kontroverzní a… (více)

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování