Ona miluje chaos, on poriadok. Ako spolu vydržia v jednom byte? (oficiální text distributora)

TV spot

BadoXXII

Tak v prvom rade 35 minút je dosť vela na sitcom. Západná produkcia má niečo okolo 20 minút, čo bohate stačí aj pri tých najlepších kúskoch. Zita na krku pravdaže dieru do sveta nespravila, ale po tých reklamách behom rôznych filmov, futbalu a iných programov (ako to kurva môžu vôbec robiť? cez polovicu obrazovky pobehujú herci zo seriálu a človek nič nevidí z filmu - toto je už na mna moc) som čakal katastrofu a bol som poriadne nabudený, ako ten seriál strhám. Nebolo to však až také zlé. Trápností bolo pomenej, známe herecké tváre (nemám rád, keď je jeden herec či herečka v každom jednom filme či seriály, no proste v každej riti) neboli až tak otravné ako som čakal, vtipné situácie boli napísané lepšie ako som čakal a dokonca niekedy boli aj úsmevné. Pravdaže to však kopíruje už mnohokrát videné veci zo západu a originálnosť nie je žiadna. Zatial dávam teda 2* s tým, že to pravdepodobne po viacerých častiach upravím (ak si ešte nejaké vôbec pozriem, lebo vyhladávať to v tv ponuke určite zámerne nebudem). Šancu na 3* reálne nevidím, skôr by to hodnotenie mohlo klesnút alebo ostať také aké je. Uvidíme. ()

Uter123

Je tu skutočne pekná vykrádačka amerických, masovo známych, seriálov. Nedovolím si to zatiaľ ohodnotiť úplne objektívne, pretože som nevidel celú sériu ale popravde, ani nechcem. Markíza a a celá slovenská filmová produkcia robí jednu zásadnú chybu. Načo tlačíte vždy tých istých hercov do každého nového seriálu. Celé to potom vyzerá smiešne a vy máte pocit, že sledujete ZITA V ORDINACII.P.S Tie smiechy v pozadí sú asi tie najotravnejšie a najhoršie vsadené ako som kedy zažil. ()

Jocho

Áno, áno; Slovensko točí nový seriál, tak mu preventívne zabezpečíme sivé grafické ladenie na ČSFD, ináč by to nebola taká sranda. Dal by som cudziu ruku do ohňa za to, že štvrtina hodnotiacich ľudí hodnotila iba na základe popravde neprehliadnuteľných upútavok počas vysielania televízie a na samotný seriál sa ani len nepozreli. Samozrejme, po klenotoch poslednej doby sú obavy na mieste a potom, čo Mafstory padla do škatule "vyťažených tém", aby jeden hľadal pozerateľný sitcom lupou na pražskom nádraží. Po prvej časti rozhodne nehodnotím, ani po druhej a možno ani tretej. Po pozretí pilota som bol chvíľu rozčarovaný, seriál totiž nahodil očividne a na slovenské pomery netradičný štýl podávania príbehu (skečov). Dobrých 13 minút som iba civel a chytal sa za hlavu, nejako som sa nedokázal naladiť na istú dávku stupidity. Potom mi ale došlo, že tie postavy sú takto okato archetypovo písané schválne a len čo som sa s touto skutočnosťou zmieril, zvyšných 7 minút aj niečo som sa fakt bavil. A dvakrát vyprskol úprimným smiechom. Herci si natáčanie užívajú, Zuzka netradične v role blbej majiteľky kaviarne prekvapila a Ľuboš takisto zaujal - nie teatrálnosťou, s akou koná, tá patrí postave, ale tým, že "malý, ryšavý, okatý tr*ko" sa zhostí roly neúnavného giggola. Očakávam ďalšie časti. ()

borec999

Koncept nie je vôbec zle vymyslený a na papieri podľa mňa seriál vyzeral celkom fajn, niektoré dialógy a frky sú totiž dokonca aj vtipné. Čo však seriál zráža dolu je nepodarený kasting a afektovanosť, resp. neprirodzenosť hlavných predstaviteľov (hlavne Krajčiová a Fialová, Kostelný s Cinkotom zahrali aspoň priemer a prísnejšie merítka znesie azda iba výkon Jany Oľhovej, ktorá ma v posledných seriáloch naozaj baví). Premárnený potenciál, ktorý si myslím, že pri lepšej konštelácii hviezd a prítomnosti viac talentu za a aj pred kamerou mohol dopadnúť oveľa lepšie. 40% ()

deluxxx

Nechápem to nízke hodnotenie, ak je toto odpad, čo je potom hod svišťom? Zita je rozhodne po dlhšom čase ako-tak pozerateľná vec zo slovenskej produkcie. Celkom dobrá zmes situačného, kontajnerového, perverzného, suchého, ale aj inteligentného humoru. Jasné, že niektoré scény zaváňajú vrcholom trápnosti, ale inak slušný priemer, Zita navyše nespamuje 2 či 3krát do týždňa a dávajú ju mimo primetimu, takže kto chce, ten si to aj pozrie. Cinkota je dobrý herec, ktorý zahrá aj dvere :-) Krajčiovú ani Kostelného moc nemusím, ale dajme tomu ich tu prežerem. ()

• V jednej z častí sa objavil aj dnes už zosnulý, legendárny slovenský hokejista Pavol Demitra, ktorý stvárnil samého seba. (Patrik200s)
  • Jana Oľhová si už starostlivú matku Heleny Krajčiovej zahrala, a to v seriáli Profesionáli (od r. 2008). V jednej epizóde tohto seriálu si Krajčiová zahrala aj s Dušanom Cinkotom. (matthew.17)