Když Rory Jansen (Bradley Cooper) vydá svou první knihu, je výjimečná. Je to událost, která se přihodí jednou za generaci a která rozbouří literární svět i veřejnost. Přátelé ji s nadšením doporučují, kritika je také nadšena. Kniha je všude – od knižních klubů, po letadla a akademickou půdu. Stylem, který je svěží a moudrostí o životě, se zdá být jaksi nadčasovou. Rory se okamžitě stává literární hvězdou. Charismatický, talentovaný, inteligentní, mladý autor má zdá se všechno: báječný život, milující manželku (Zoë Saldana), svět mu leží u nohou - a to vše díky jeho slovům. Ale čí to jsou slova? A čí to je nakonec příběh? V okamžiku, kdy Rory dosáhne nejvyššího úspěchu, jej vypátrá Starý muž (Jeremy Irons) a konfrontuje jej s faktem, že on je skutečným autorem novely. Starý muž vypráví o nádherných nicméně tragických vzpomínkách na své vlastní mládí v období po druhé světové válce v Paříži, které ho přivedly k napsání knihy. Když Rory vidí, že jiný muž zaplatil za pravdu a svůj životní příběh, je konfrontován s nevyhnutelnou otázkou kreativity, ambice a morální volby, kdy je vydáván na milost těmto pohnutkám. Příběh napsaný jako příběh v příběhu. Roryho život je sám o sobě fikcí. Za tím vším je skutečný živý literární lev, Clay Hammond (Dennis Quaid). Sváděn a zaplétán do rozhovoru o skutečném významu této novely, krásnou a mazanou absolventkou (Olivia Wilde), nemůže zabránit spojení mezi příběhem a jeho vlastní tajnou minulostí. (oficiální text distributora)

MartinTerran

Zajímavý styl příběhu tvořící rámcovou novelu. Příběhy jsou zdařilé a poutavé, ale dost mi vadilo chování ústřední dvojice, které mi v určitých pasažich moc reálné nepřišlo. Za mě fajn podívaná. Hodnocení: 72/100. ()

MirkaP

Tři příběhy se čtyřmi představiteli (protože Starý muž je tam i jako Mladý). Začátek mě strašně nudil, takže moment nalezení nálezu jsem proklimbla. A i dál mi to přišlo nějaké překombinované. Jo a Olivia byla strašně nadabovaná. ()

maniacxl

Budu upřimný,tyhle SLOVA mně neoslovily,tak jak jsem čekal.Tím,ale nechci říct,že The Words jsou špatným filmem.Pěkně odvyprávěná romantickodramatická pohádka s všemocným Bradleym Cooperem a vychrtlou Zoe Saldanou.Stylu "art"popravdě moc nehovím,tak možná i proto jsem z toho takový zamlklý.Ale proti gustu,žádný dišpec.55%. ()

DonBraso

Tady vypustit jednu scénku,tak člověk neví která bije.Jestli někdo pochopil to co nám autoři chtěli říct,tak chápu hvězdičkové pojetí,ty který se jaksi ztráceli a nechápali a museli si trochu pomoct budou jak já,někde mezi fikcí a skutečností.Prostě řekni pár slov a utni to.Takže typické vysvětlování tu člověk hledat nesmí a musí zapojit svoji makovici a nebo ji total vypustit a probírat se příběhama.Občas doopravdy utahaný film,kdy Jeremy Irons zas výborně a klidně bych ho viděl déle na plátně.Některý scény hlavně v parku byl zbytečný flashback spot,aby se film utnul,jak si někdo řekne svůj příběh a Rory najednou v koutku duše se celej z toho sesype.Ano bylo to špatný,ale pro film aby se hnul o centimetr mozaiky důležitý.Určitě kvality tento film má a je na každým z nás,jak ho pojme a pochopí,tam je asi největší kámen úrazu.To že někdo nemusí určitě herce je taky fakt,ale ona Olivia Wilde se snad musí líbit pomalu všem,ikdyž tam byla jako kolík na šňůře a že najednou chtěla pane Clay dostat nevim kam,mi bylo taky záhodou,jakoby film prostě to musel udělat,aby vůbec mohl vyprávět,koho zajímalo,že chce psát dezertační práce a další věci.Prostě keci do průvanu jenom aby pro film něco se někam hnulo.Emoční drama určitě ne,do toho krásná hudba hlavně v jednom flashbacku na železniční zastávce a šlus.No tak spisovatel zaplesá,kritik si prdne do peřiny a divák čumí. ()

Cerebrum

Nedostávalo se mi SLOV nad talentem režisérské dvojice, ale především bych spustil vodopád SLOV o jejich zkušeném zacházení s příběhem a neplýtval bych SLOVY o jejich tvůrčí odvaze nedat dnešnímu zhýčkanému divákovi nic zadarmo. (Zároveň z něho však nedělat hlupáka jako některé čistokrevné artovky). Ale chápu, že americké kritiky přepadl SLOVNÍ průjem plný dětského negativismu, že nedostali to co očekávali. A tři půvabné herečky jim asi SLOVA nevzaly, což nechápu. (Zvlášť Noru Arnezeder si musím podškrábnout do svého seznamu :-)) ()

Vasyl

Holkám to moc slušelo, příběh byl (i přesto, že se tam vlastně vůbec nic nedělo) docela zajímavej a nenudnej. A stejně nemůžu dat víc jak 3. Ale nedokážu smysluplně odpovědět na otázku proč. Asi jako tady ve filmu: "Proč mě miluješ?"... Jo vlastně protože moc romantický sračky nemám rád :D ()

Don Kryspin

Zajímavý film o tom, jak někdy jedno jediné špatné rozhodnutí, chyba nebo volba, kterou člověk dělá ve stresu, může změnit či zničit celý život. A o tom, že jsou věci a chyby, které prostě nejde změnit, zachránit, vrátit... Že vztah, který umře, je těžké znovu vzkřísit. Není to milé, romantické a odpočinkové koukání, ale žádné hluboce složité psychologické drama také ne. Nejvíce se mi líbila ta vrstva příběhu se starým mužem (Jeremy Irons) - ta mi připadala jako nejsilnější část filmu. Naopak u příběhu Roryho Jansena se mi zdálo, že scénář až příliš moc "tlačil na pilu", že hlavní postava to své dilema až přehnaně prožívá a hrotí (a Bradley Cooper mi navíc vůbec nebyl sympatický). Zato všechny tři ženské hrály skvěle; úplně poslední záběr na Zoe Saldanu velmi silný. Na rozdíl od mnoha zdejších pisatelů mi připadá, že ten její pohled vysvětluje úplně vše, co se s Rorym posledních dvacet let dělo - že se tím film srozumitelně uzavírá i vysvětluje. Nepřipadá mi, že by měl otevřený konec. ()

a0001

Zmiešané pocity, prelína sa romantický a silný príbeh z minulosti so stereotypnou nudou v 21. storočí. Film mal veľký potencionál, ktorý ostal podľa mňa nevyužitý naplno. 60% ()

Alciele

Jako občasná spisovatelka vím, jak je těžké něco napsat, ale ještě těžší je být s tím spokojen. A tak, když vám na dosah ruky leží dokonalé dílo, u kterého není jasné, jak je staré a zda autor ještě žije, svádí to k ... tomu, že si chcete vyzkoušet, jaké to je - napsat něco dokonalého (podle vás). I když máte dobré úmysly, vždycky zafunguje souhra náhod, která vás přivede až tam, kde jste se vlastně ocitnout nechtěli. A pocit viny tu bude stále. A pak přijde chvíle, kdy to budete chtít vrátit zpátky, ale už to nejde... A vy se s tím pocitem musíte naučit žít. ()

kubilov

Bradley Cooper v hlavní roli záhadného filmu, který v loňském roce vplul do světa filmografie, v zámoří byl téměř vržen na pranýř, aby sklidil relativně dobré ohlasy v Evropě, přičemž u mě uspěl tak napůl. Mezi nesporné klady The Words patří například skvěle natočený flashback Starého muže a samotná Olivia Wilde, pro kterou mám díky "13" obrovskou slabost. Nedostává zde sice tolik prostoru, ale opět dokazuje, že je nejvyšší čas, aby se pořádně vymanila z postavy Dr. Hadleyové a dobyla svět, minimálně ten Hollywoodský. Na druhou stranu psí oči Bradleyho Coopera a vrcholně nesympatická Zoë Saldana nebo závěr, který nikam nevyzní, mě spíše zklamali. Tato povídka o třech dějových liniích, která vyučuje, že chlubit se cizím peřím je špatné, mě sice částečně potěšila, ale jinak šla lehce mimo. ()

Luccy007

70% Nevinná "krádež" knihy byla odhalena... ..Jeden muž touži být slavným spisovatelem,ale jeho zvláštní příběh nechce nikdo vydat. Osud mu přihraje jiný (více líbivý) příběh napsaný životem a on ho vydává za svůj. Žije tak s pocitem viny, že obelhává všechny a vydává se za autora. Když už svou lež bere jako skutečnost, pravda ho dožene. Osobně mi byl milejší příběh z knihy, nežli ten real... ()