Phineas Taylor Barnum (Hugh Jackman) je vizionář, jehož upřímné nadšení je naprosto nakažlivé. A to i v časech, kdy jeho nezlomný optimismus a energie jsou jediným bohatstvím, které zrovna má k dispozici. Barnum začíná svou životní cestu vedoucí až k hvězdnému úspěchu s naprosto prázdnou kapsou, za to však s hlavou plnou fantastických nápadů. Díky nim vytvoří a postupně sestaví fascinující show zaplněnou úžasnými žongléry, tanečníky, akrobaty, vousatými zpěvačkami, nejsilnějšími, nejmenšími i nejvyššími muži. Z jeho představení se navzdory mnohým předsudkům stává celosvětová senzace. A Barnum úspěch své show dokáže náležitě podpořit pomocí do té doby nevídané reklamní kampaně, která mu vyslouží označení „princ humbuků“ a jeho jméno se stává synonymem pro pořádně nafouknutou propagaci. (Cinemart)

Djoker

Mistr humbuku doručil bizarní jízdu plnou podivných zrůdiček a velkolepých hudebních čísel. Vykreslení hlavní postavy však zůstalo nedotažené. Barnum celou dobu osciluje od samaritána k podvodníkovi. Pomohlo by lepší ukotvení jeho charakteru. Větší pozornost tak na sebe překvapivě strhne vedlejší linka, kde je létající Zendaya a kluk z plakátu Efron. ()

Anderton

Najväčší showman vyplňuje tento rok na trhu to, čo rok minulý priniesol La La Land. A asi na jeho oscarové parametre nedosiahne, ani na divácku obľúbenosť. Problém je v tom, že sa iba málokedy zastaví a nenechá postavy poriadne nadýchnuť, čím by dostali väčšiu hĺbku a divák by sa dokázal viac zainteresovať do konkrétnych ľudských osudov, nielen samotného cirkusového subjektu. Ak by každá postava z estrády dostala ten svoj správny moment, bol by som dokonca nadšený. Pretože inak ma Najväčší showman bavil, má totiž poriadny spád, ale nakoniec by mu prospela práve väčšia stopáž, ako zbesilé tempo. ()

Flego

Hugh Jackman si splnil svoj sen a zahral si v muzikály... a presne o tomto je tento film. O túžbach a splnených snoch. Je to nosná myšlienka, ktorú vôbec netlačí do úzadia aj akceptácie inakosti, hoci chápem, že mnohým divákom to ani nepríde. Snímok je vizuálne načančaný, má dostatok slušných pesničiek. Dej ubieha rýchlo, dokonca by tak ani nemusel, neuškodilo by pár minút navyše. Najväčší showman nebude patriť k muzikálovým perlám, ale je to milé dielko, ktoré poteší. ()

Lucasion

Muzikálové podání tvůrce cirkusu. Dost možná pro mě první životopisný muzikál. Pěknou muzikou nalákal už trailer. Co nás ještě čeká kromě zpívajícího Wolverina? To, že Jackman umí pívat už víme. Konečně po delší době nehraje v komiksové předloze ani pohádce. Hugh umí hrát, přesto mě svým výkonem jinak moc neoslnil. Naopak Zac Efron, kterého vidím už v třetí roli, tak mi dokazuje jak sympatický a talentovaný herec je. Film zaujal hudbou a vizuální stránkou, ale po příběhové nebo emoční stránce nezaujal nijak. Největší showman ve mě nezanechal vůbec žádné hlubší emoce, což u romantického dramatu, potažmo muzikálu je prostě bída. Příběhově to je snadno předvídatelné a tak jediný dojem se zanechává v celku pěkném soundtracku, zabaleném v mnoha tanečních kreacích. Fanoušci muzikálu si jistě přijdou na své, ale silný zážitek pro ostatní se nekoná. Párkrát Jackmanův Barnum připomene jeho Roberta Angiera a perfektní Dokonalý trik (2006), která s jevištěm a se scénou mají hodně společného. Jinak, to je vše. (50 %) ()

marhoul

Hugh Jackman v životní formě! Tančí, zpívá, prakticky nesleze z plátna, je prostě úžasný! Film je krásnou tečkou za letošním rokem. Bavil mě od A-Z, oceňuji vizuální pojetí, cirkusovou prostopášnost, výběr hudby, kameru, střih i obsazení. Čtyři hvězdičky dávám jenom proto, že kupříkladu ve srovnání s La La Landem (který je mým šálkem kávy), mi tento počin připadá maličko dramaturgicky slabší. Ale ono se to možná časem změní... Pěkné. Moc pěkné kino! BRAVO! ()

• Když se ke konci filmu P.T. Barnum (Hugh Jackman) objímá s Charity (Michelle Williams), má původně hlavu na jejím pravém rameni, v následujícím záběru ji má však na levém. (pemap)
  • Hugh Jackman (P.T. Barnum) sa na svoju postavu pripravoval veľmi zodpovedne. Prezradil, že o P.T. Barnumovi prečítal tri desiatky kníh. (Jozko)
  • Když P.T. Barnum (Hugh Jackman) nastupuje do kočáru (v čase 1:08:16), je břečťan na stromech za ním zelený. V dalším záběru, kde odjíždí, je však veškerý břečťan hnědý. (karol_)

Největší showman se vrátí

Největší showman se vrátí

27.02.2019

Zatímco hvězdný australský herec Hugh Jackman (Logan, Hlavní kandidát) vyráží na své světové turné The Man, The Music, The Show, inspirované nejen jeho mnohačetnými muzikálovými rolemi, ale také… (více)

Cats si vyškrábnou na Star Wars

Cats si vyškrábnou na Star Wars

01.09.2018

Studio Universal stanovilo oficiální premiéru nové verze muzikálu Cats s Taylor Swift a Ianem McKellenem na 20. prosince 2019. Znamená to, že snímek režiséra Toma Hoopera (Králova řeč, Bídníci)… (více)

Disney je zase rekordní

Disney je zase rekordní

29.06.2018

Ať už na letošní blockbustery říkáte cokoliv, jedna věc nelze Hollywoodu upřít – umí si na sebe slušně vydělat. V posledních letech se to daří zejména studiu Disney, díky kterému už pokladny… (více)