Sinister

Ellison, autor detektivních románů, objeví na půdě svého domu staré filmové pásy, související se záhadnými vraždami, jež se tu kdysi staly. Pátráním po vrahovi však zkříží cestu celé své rodiny s neznámou nadpřirozenou bytostí a uvrhne ji tak do obrovského nebezpečí. (oficiální text distributora)

Peter Bračík

Tak ja narozdiel od hlavného hrdinu, keď som išiel spať a plížil som sa z izby do spálne cez chodbu a obývačku (pozerajúc cez rameno so želaním, aby som tam nezbadal Bughuula), tak som najprv zažal na chodbe, až následne zhasol v izbe, zažal v obývačke, zhasol na chodbe, zažal v spálni a potom som sa bál zhasnúť v obývačke :). Pre mňa výborný hororový zážitok. Jedna hviezda chýba do päť iba pre to nereálne "nezažínanie" svetla. Ináč 90%. ()

angel.CZ

Možná velké očekavaní z tohoto filmu mě trošku zaslepilo, ale i tak to je jen čístý průměr, možná i méně.... 35% ()

GordonCZ

Nevím, ale připadá mi, že ať se Sinister snaží sebevíc, z průměru ne a ne vyskočit. Postavit příběh na konceptu hlavního hrdiny jako spisovatele, který je natolik pošahaný, že stěhuje celou svou rodinu přímo do míst násilných trestných činů, o nichž následně píše své knihy, pro mě osobně už samo o sobě celý film dost shazuje. Navíc jsem si skoro celou stopáž připadal, že se dívám na všechny možné horory, jenom ne Sinister. Je zde tolik vykrádaček, že originalitu hledáte jen stěží. Navíc minimálně polovina lekacích scén je až příliš zjevná, takže se u nich nedá ani pořádně bát. A to by koneckonců měl být princip hororu, ne? Vlastně se začne něco dít až cca 15 minut před koncem, kdy už je skoro po všem. Nebýt toho vysvětlení na konci, co je vlastně pojítkem jednotlivých vražd, bylo by to o jednu hvězdičku dolů. ()

WolfIssen

Abych řekl pravdu, na tento mysteriózní film, který bych opravdu nerad nazýval hororem, ale budiž, jsem se opravdu těšil, protože není jednoduché narazit na tak dobrý film z tohoto žánru. Originální příběh, dusná atmosféra a ambientní soundtrack působí na mozek opravdu zaručenou dávkou hrůzy. ()

Agneszka

Sákra. Dlouho jsem váhala mezi 4 a 5 hvězdami. Ale je pravda, že jsem se strašně bála, spíš toho co uvidím (mám přehnanou schopnost empatie). Lekavé scény jsem přesně odhadla kdy budou, takže jsem stihla zavřít oči a nelekala se a "kdo je vrahem" jsem uhodla už na začátku po první "vraždě". Takže pro mě film dost předvídatelný. Přesto se mi líbil. Já ho mohu doporučit. - ve svém žánru je jedním z těch výborných, co stojí za to. ()

Mr.nachos

Tohle je horor podle mého gusta, žádné prostoje, žádné zdlouhavé pasáže, ani chvilka nudy, spád už od začátku, napětí, které podkresluje skvěle strašidelná hudba, příběh a v neposlední řadě překvapivá pointa na konci. Tak to má být. ()

CRYPT

Sakra, ještě teď se klepu... Nějak mne v poslední době ty horrorory začínaj lekat. Musím říci, že 70% filmu dělala hudba, z té jsem fakt uchcával a pak herecký výkon Ethana Hawkeho byl velice slušný. Líbilo se mi to. ()

whysoserious

Tenhle film mě hodně bavil. V současný době se málokdy natočí opravdu povedenej horor, ale s tímhle jsem byl fakt dost spokojenej. A navíc "pan Boogie" mi přišel svojí image sympatickej ;) ()

MeatFly_cz

Hodnocení, k dnešnímu datu 28.2.13 (74%) ani náhodou podle mého názoru neodpovídá kvalitám filmu. Film je dopředu velice předvídatelný, žádné inteligentnější lekačky jsem zde taky nenašel, celý film je navíc plný nelogických WTF momentů navíc se jedná o milionkrát ohraný scénář bez špetky nápadu. Třeba s takovým Insidious se to nedá srovnat ani v nejmenším. ()

MyrnaAlec

Hamižný spisovatel na stopě vražd přímo na místě událostí - to nemůže dopadnout dobře. 8mm film je taky explicitně jasná známka přítomného zla a pokud přidáme starověkého démona, tak je vše jasné. Pár lekaček a použití dětí mimo obvyklý rámec stylu zaručuje napětí. Až na ten předpokládaný a předvídatelný konec celkem překvapení. ()

Mr_Moon

Hodne predvidatelne az to kazi celkovy dojem. Nektere okamziky potesi ale ve finale to stoji za starou backoru. Potesil me happy end az na ty nesmyslne blaboly o babylonskem bohovi nebo co byl zac...nuda ()

Casull

Je to horor zapadajici do zabehle klasiky. Rodinka se nastehuje do noveho domu..., tam strasi..., lekacky jak hrom...., pak obvykle hlednai ve stare historiii.... Kolikrat uz bylo tohle tema natoceno? Nic originalniho pod sluncem. Jenze to na druhou stranu stale funguje. A ja se zase bal. Jak malej kluk! Ma to oproti jinym hororum v ramci zanru hlavu a patu, navic staly lekacky opravdu za to. Davam 4*, k peti chybi jen malo, mozna lepsi dabing. Ted jsem to dokoukal a jeste se bojim :-) ()

Havala

Slabé tři hvězdičky. Po namlsání po trailerech a první polovině jsem se docela těšil na mohutný finiš, ale nic takového se nekonalo. Pár lekaček které působily uměle, závěr otevírá další možnosti pokračování tak snad se později dočkáme trochu lepší dvojky. Nepochopil jsem ty policisty - mohli see do toho trochu víc zainteresovat. Dalo se tušit že to nějak podobně dopadne ale mohli ten konec trošku natáhnout a pohrát se s tím. ()

gicous

Pořádně hutná atmosféra a napětí, které by se dálo doslova krájet čpí z každého záběru. K tomu skvělý Hawke v roli vyhořelého spisovatele hledajícího inspiraci na špatném místě. A ještě výborný zvukový doprovod, nikoli hudební, protože ty zvuky, skřeky, skřípot a vrzaní nemá s hudbou nic společného. Sinister je skvělá žánrovka. Je pravda, že jsem očekával jiný konec, kterým by film řádně vyvrcholil. Konec zvolený tvůrci je dobrý, ale přeci jenom mi zůstává pocit, že to napětí stupňující se s každou sekundou filmu nemá v natočeném výsledku důstojného protihráče. I přesto jsem si Sinister užil. Svědkem, ať jsou mé pocuchané nervy a nepřijemný pocit z cesty, kterou musím vykonat potemnělým bytem, abych se dostal do koupelny. ()

intro

Tleskám. Po hodně dlouhý době skutečně vynikají horor s velkým H. Mrazivá atmosféra, lekačky, vynikající obsazení. No nemá cenu psát slohy, dávám 100% a Všem doporučuji. ()

LulMaz

80% filmu se odehrává v naprosté tmě, nikdo není schopen si rozsvítit, takže to je jak dívat se 90min. na vypnutou televizi. K tomu si můžeme přidat 3 až 4 rádoby lekavé momenty, závěr absolutně o ničem a výsledkem je zbytečně promarněných 110min. života. ()

Krahulda

Konečně tu máme kvalitní horor, který svou hrůzostrašnou atmosférou s velmi zajímavým hudebním podkladem vás uvrhne do obrovského napětí, strachu až do deprese. Obzvláště tehdy, kdy film sledujete uprostřed temné a tiché noci. Film si tak vychutnáte naplno! Snímek vás pohltí a vnutí vám nepříjemný pocit, že podobné bytosti máte v obývacím pokoji. Tehdy máte opravdu strach si dojít na záchod a to si myslím, že je dobře, protože takto mají horory podle mého názoru vypadat! Na tento film jen tak nezapomenete! ()

vipeerr

long story short, všeho všudy jsem se lekl 2x, nebál jsem se prakticky vůbec, děti s "vodovkama" na obličeji mě prostě nějak neděsí. Asi jsem čekal víc. 55% ()

AlexUnited

Nemám moc v láske horory typu "Rodina sa nasťahuje do nového domu a tam sa začne čosi diať". Tento kúsok je však výborne spracovaný. Vynikajúca atmosféra, niekoľko mrazivých momentov a jedna infarktová skutočne nečakaná ľakačka posúvajú Sinister do jasného nadpriemeru v rámcu žánru. Len škoda, že hlavnú časť pointy som odhadol už v prvých momentoch. ()

Pavlunka

Já se prostě nebála a přišlo mi to moc zdlouhavé. A co u filmů plně nesnášim je, když od půlky vím jak to dopadne. Asi sem nebyla pozorná, ale proč se to jmenuje zrovna sinister??? ()

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení