Reklama

Reklama

Kronika

  • Česko Kronika temna (více)
Trailer 1

Za Andrewem se do pokoje ráno dobývá opilý otec. Andrew mu říká, že si koupil kameru a odteď bude všechno natáčet. Pak jde za matkou, která je těžce nemocná a leží v posteli. Tu také natáčí. Pak jede s bratrancem Mattem do školy. Natáčí úplně všechno. Jeho kamarád filozofuje. Ve škole ho všichni šikanují. Andrew jede večer s kamarády na maturitní party. Tam se seznámí s dívkou Casey, která tady natáčí video pro svůj blog. Pak se s ním jeden mladík popere, a on jde ven. Přijde za ním Steve a chce, aby něco natočil. S Mattem se procházeli a prý našli divnou věc. Společně jdou do lesa, kde našli díru, ve které něco bublá. Steve do díry skočí a Matt jde za ním. Andrew musí také za nimi, i když se mu nechce. Dole je jakýsi sliz nebo bahno a jeskyně s modře světélkující hmotou, která najednou začne měnit barvy. Vtom se zablýskne a všechno zmizí. Je tma.... Matt, Andrew a Steve jsou na zahradě a hází po sobě míčky. Matt necítí bolest, Steve dokáže manipulovat s předměty na dálku a Andrew dokáže zastavit hozený míček v letu. I ostatní mají najednou nadpřirozené schopnosti – dokážou ovládat předměty tak, aby létaly. Snaží se přijít na to, čím to je, a jdou se podívat na místo, kde našli jeskyni. Díra je ale zasypaná a strážce parku je odtud vyhodí s tím, že uzavírají oblast kvůli sesuvům půdy. Kluci zkoušejí, co všechno jim teď jde – házet žabky do vody bez použití rukou, na dálku foukat na listí, aby zvedlo děvčatům sukně, ujíždět v obchodním centru s nákupními vozíky apod. Pak se jim to ale začne vymykat... (TV Prima)

(více)

Videa (5)

Trailer 1

Recenze (948)

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Kým sa tento film rozbehol, takmer ma zožrala mola stereotypu. Stavanie lega, hádzanie žabiek na jazierku za pomoci super schopností síce zaujalo, no od filmu ktorý má v prvom rade ponúknuť chvíle napätia mi to prišlo akosi málo. Celé mi to prišlo, akoby stačilo vzhliadnuť posledných 15 minút. 3 * a 60 % bude tak akurát. Čakal som síce viac, no rozhodne ma to vývojom deja či námetom zaujalo viac, ako "podobné" žánrovky typu Spidermana a neviem ešte akých sráčov, lietajúcich na skateboardoch. ()

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Polovina filmu vypadá fakt uhozeně, trapně, neoriginálně a navíc má pachuť "školních komedií". Ovšem schopnosti, které tři kámoši získají se rapidně umocňují do extrémních poloh, neustálé poletování přítomné "1sth person kamery" vytváří v druhé polovině hodně zajímavý a prožitkový dojem i bez 3D. Každopádně naprostým vyvrcholením je pak poslední čtvrtina filmu, kdy se jeden z přátel v šílené podobě (vzpomněl jsem si na klasiku Patrick (1978)... ) a ještě šílenější náladě začne vztekat a mstít. Souboj kámošů a to všechno, co používají, jak dramatické a svým způsobem i brutální to je, tlak na psychiku a uvědomnění si totálního zmaru pramenícího ze samé podstaty lidské touhy "být přijat a být milován", což se v kritických okamžicích lidského života mění ve vztek doprovázený agresí, destrukcí a sebedestrukcí, toto vše smutně ve finále film odhaluje jako i jistou kritiku k tradičním lidským hodnotám ..."Leave Me alone!!!!!!!" ... ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Ani ve svých fantaziích nesním o tom, že budu jednou létat, házet po bližních svých policejními vozidly či demolovat město svými představami, takže zcela jistě nejsem cílovým divákem pro tento snímek. Navíc ruční kamera poletující kolem dění docela dráždila v pouzdře můj kolt, takže vše muselo zachránit bezstarostné využívání superschopností pro vlastní přízemní pobavení, přičemž jsem se naprosto přízemně pobavil. To předtím mne jenom štvalo a to potom spolehlivě nudilo. ()

Cival 

všechny recenze uživatele

Nejen s ohledem na miniaturní rozpočet a nízký věk režiséra obdivuhodná přehlídka realizačních schopností, vynalézavosti a umu skloubit progresivní styl s přísnou "found-footage" koncepcí. Co do intenzity a rozmáchlosti atrakcí to sice není tak dotažené jako výjimečné Monstrum, ale i za to kombinováním comicsových archetypů s teenagerským tápáním má úcta. ()

LIVINGDEAD 

všechny recenze uživatele

Pro mne byl film Chronicle velkým zklamáním. Jen jsem si pustil film a už jsem nadával. Zase nějaké pako natáčelo film ve stylu amatérské kamery. Jak já tyto filmy nenávidím! A obsah? O vypatlaných puberťácích, kteří lítají jako supermani. A hlavní postava? Přenáší auta, autobusy, létá jako letadlo, mlátí taťku, mlátí borce a matku nechá chcípnout! ()

Galerie (44)

Zajímavosti (19)

  • Dane DeHaan, herecký představitel Andrewa, v době premiéry snímku skutečně randil s Annou Wood, která si zahrála Monicu (dívku s růžovými vlasy na večírku). (curfew77)
  • V závěru roku 2012 se jednalo o 45. nejvýdělečnější film se superhrdiny a 943. nejvýdělečnější se zohledněním inflace. (chelseaman22)
  • Trik se zmačkáním auta byl proveden pomocí hydraulických pump za 20 tisíc liber, které nasávali kusy železa. (Shley)

Související novinky

Kronika se dočká sequelu

Kronika se dočká sequelu

06.08.2021

Kronika, povedené found-footage sci-fi drama režiséra Joshe Tranka z roku 2012, se dočká oficiálního pokračování. Snímek, v němž si zahráli Dane DeHaan nebo Michael B. Jordan, vyprávěl o skupince… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

12.08.2019

Mohli jsme to předpokládat, teprve minulý týden se to však stalo oficiální. Po propadácích typu X-Men: Dark Phoenix se studio Disney rozhodlo zaříznout drtivou většinu chystaných snímků od studia… (více)

Boba Fett vlastní film nedostane

Boba Fett vlastní film nedostane

29.10.2018

Boba Fett byl ve vývoji dlouhé roky, původně byl k projektu najat režisér Kroniky Josh Trank, po jeho fiasku u Fantastické čtyřky byl však potichu odejit, a na jeho místo časem nastoupil James… (více)

Z Hardyho bude Al Capone

Z Hardyho bude Al Capone

25.03.2018

V roce 2012 byl Josh Trank nadějným režisérem, o něhož se po chválené Kronice začala prát velká studia. U 20th Century Fox mu svěřili reboot Fantastické čtyřky a v Lucasfilmu sólovku Boba Fetta,… (více)

Reklama

Reklama